Raamatusoovitus: “NAISEKS OLEMISE KUNST. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma.”

19. jaan. 2015 | Psühholoogia, Raamatusoovitused

Postituse autor: Katrin Saali Saul

Raamatusoovituse autor: Marina Paula Eberth
Raamatu autor: Katrin Saali Saul  

Katrin Saali Saul on kirjutanud raamatu, mille järgi on puudust tuntud juba aastaid. Naiseksolemine on keeruline, sest naisel on palju rolle, mida on omavahel raske sobitada. Paljud tublid naised saavad hästi hakkama praktilise eluga, on pühendunud emad oma lastele ja suurepärased perenaised oma kodus. Leidub tarku ja autoriteetseid naisi, kelles on kuningannalikku väärikust, mis paneb neid austama. Aga mis elu see on, milles pole ruumi tütarlapselikul muretusel ja rõõmsal naerul? Süda on tühi ja külm, kui puudub armastus, pole kuumi suudlusi ja kirglikku lähedust. Kahju küll, kuid küpset naiselikkust, kus need naiseksolemise erinevad tahud on välja elatud nii mõnusalt, et elu pakub rõõmu ka naisele endale, kohtame tänapäeval siiski harva.

Naiseks olemise kunstNaiseksolemise kunst viib lugeja inimpsüühika sügavate allhoovuste juurde, mis jäävad nähtamatuks, kuid ometigi mõjutavad meid igal hetkel, tahame me seda või mitte. Just nii nagu arvuti sügavuses on info, mida me ekraanil kunagi ei näe, aga mis käivitab kõik ülejäänud programmid, on arhetüübid info kollektiivse alateadvuse kõvakettal. Arhetüübid õpetavad meid olema inimesed. Nad on nähtamatud mõjutajad, kellega tasub sõbrustada, et saada neilt väge ja juhatust. Kui mängus on arhetüübid, ei jää keegi ükskõikseks, sest nad puudutavad meid sügavalt. Nende imelist puudutust tunneme, kui naudime ükskõik millist maailma parimat kunstiteost, raamatut või filmi. Tütarlaps, Armastaja, Perenaine ja Kuninganna on arhetüübid, kes õpetavad naisi ühinema väeallikaga enda sees. Just nii, kinnitades  oma juured inimkonna alateadvuse rammusasse pinda, saab iga naine  jõuda omaenda täiuseni.

Autor on teinud võlutrikki ja ühendanud tervikusse ühendamatu – raamatu süvapsühholoogiline sisu on esitatud erakordselt lihtsalt ja selgelt ning see on põnev lugemistükk neilegi, kes akadeemilisest psühholoogiast kauge kaarega mööda käivad. Katrin Saul on suurepärane jutustaja, tema mahlakas keel ja võrratud kujundid avavad naise hingeelu salasoppe sügavamalt kui keegi eales varem on suutnud teha.

Igaühel on siit midagi võtta. See on suurepärane käsiraamat naistele, kes on parasjagu iseendaga vaenujalal või vajavad suhete klaarimise õpetust, rõõmuks neile, kes eluga kenasti hakkama saavad, kuid vajavad juurde vürtsi ja värvi. Asendamatu teejuht meestele, kes soovivad oma mõistatuslikku Muusat paremini tundma õppida.

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga