Turvaline ja sügav holistiline regressiooniteraapia lastele ja nende vanematele

15. veebr. 2024 | Artiklid, Instituudist, Pere, Psühholoogia, Teraapia

Postituse autor: Holistika Instituut

Suur rõõm on hõigata maailmale, et esimene lend holistilise regressiooni terapeute, kes oskavad töötada laste ja nende vanematega, on oma õpingutega jõudmas sinnamaale, kus kooliseinte vahel toimunud praktikumid ning ka teoreetiline baas on omandatud. Põue on kogutud vajalik info. Aeg ja õpilane on küps sooritama seansse lastele ja vanematele üle kogu Eesti. Andes endast parima ja vastu võttes tänutundes kogemuse.
Holistika Instituudi ajaloos on see esmakordne! Seepärast on rõõm eriti värviline ning soovin koolitajana anda ülevaate, mida endast kujutab holistiline regressiooniteraapia laste ja nende vanematega.

Olles ise tegelenud laste ja nende vanematega mitukümmend aastat, näen, kui suur on vajadus ja spetsialistide defitsiit selles osas. Millal ja milleks pöörduda HRT lasteterapeudi poole?

Tavapäraselt, kui hammas ei valuta, me ei mõtle hambaarsti peale. Mõte sinna tüürib siis, kui tunneme valu või murekohta. Sarnane on terapeudi poole pöördumisega. Kui lapsevanem märkab oma lapse juures teistmoodi käitumist. Olgu selleks siis vaiksem, kinnisem, endassetõmbunum olek kui varasemalt. Või on lapses tekkinud vihahood, mida ei oska vanemana seletada ega sellega midagi peale hakata. Niisamuti võib tagajärjeks olla õppeedukuse langemine koolis, teise lapse sünd peres, sõbra lahkumine, lemmiklooma kaotus, mille põhjuseks võib olla vastav käitumine – küünte närimine, voodimärgamine, sundliigutused, söögiisu muutused, unehäired, agressiivsus vms. Ehk siis ka lasteteraapias keskendub terapeut põhjus-tagajärg seoste leidmisele.

Lasteteraapias (laps on alaealine) on see eriti suur ja lai maastikuala, kuna läbi peresüsteemi võivad lapse teatavad käitumised ja sümptomid olla otseselt või kaudselt seotud lapsevanema süsteemi ja suguvõsa mustritega. Seepärast on lasteteraapia metoodika ülesehitatud nõnda, et esimesele kohtumisele on oodatud vaid lapsevanem( ad), et leida terapeudiga koos võimalikud ühisosad lapse murekoha juures. Samuti vajab tuge ja toetust ennekõike lapsevanem, et tal oleks ressurssi ja nägemust aidata oma last. Ja oma kogemuse põhjal võin öelda, et päris sageli on juhtunud nõnda, et kui lapsevanema seansil on jõutud mure juureni, siis ka lapse sümptomid mahenevad ning igakord lapse seanss polegi enam vajalik. Siin on see maagiline fenomen, miks on vaja lasteteraapias teha sügavat koostööd lapsevanemaga. Sest ka lapsevanema elujuhtumised võivad olla seotud lapse käitumisega, mille pärast soovitakse tulla teraapiasse. Näiteks vanemate lahutus, kolimine, töökoha vahetus, vanema tervisehäired jms. Laps võtab enda kanda vanema mure ja seetõttu ei tule enam toime enda tegemistega – õppimine, tunnetega toimetulek jne.

Kui siiski on vaja lapsega kohtuda, siis lapse seanss on mänguline, ajaliselt lühem võrreldes lapsevanema seansiga ning terapeut aitab lapsel tundeid viseerida ja läbi joonistuse näha teatavaid keerdkäike. Lapse seansil võib tulla sarnaseid tehnikaid, mida tehakse täiskasvanu holistilises regressiooniteraapias (HRT). Lastega on võimalik edukalt läbiviia rännakuseanssi, lapitööd, toolitööd. Olenevalt lapse vanusest ja mure sügavusest valib terapeut lapsele sobivaima viisi, taotluses lapse tervenemine.

Peale lapseseanssi annab terapeut seansist tagasiside vanemale. Nii palju, kui vaja ja nii palju, kui laps lubab. Lapse usalduse koht on siinkohal ülimalt oluline. Vahel annab terapeut vanemale mõned infokillud, soovitused, mida edaspidi järgida, tähele panna jms.

Holistiline regressiooniteraapia laste ja vanematega on sügav, samas hoitud ja turvaline, aitamaks vanemal näha seoseid, kus fookuses on siiski laps.

Kui tunned, et Sina ja Sinu laps võiksid osa saada eelpool nimetatud teraapiast, siis palun võta minuga ühendust, helistades +372 51 974 445 või kirjutades muhumerle@gmail.com. Aitan Sul ühendust leida holistilise regressiooni lasteterapeut-praktikandiga, kes rõõmuga aitab kaasa Sinu ja Su lapse sisemisele tasakaalu taastamisele ja tervendusele.

HRT lastele ja nende vanematele õppesuuna koolitaja Merle Vetesina-Unn
+372 51 974 445
muhumerle@gmail.com

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga