Uue elu loomine kaosest

5. jaan. 2011 | Meie lood, Tagasiside

Postituse autor: Jaana Ojakäär-Kitsing

Koolitaja Jaana Ojakäär käis läbi holistilise treeningu teekonna aastatel 2009-2010. Koolitusel leidis Jaana endas julguse ja inspiratsiooni luua Loovuskohvik.

Minu vaimse arengu tee algas punktist, kus kõik harjumuspärane hakkas järk-järgult kaduma. See MINA, kellena ennast tundsin oli kadunud. Üks hetk ei olnud ma enam õpilase rollis, mida olin algkoolist magistriõpinguteni kandnud; ma ei olnud enam hinnatud töötaja, kuna vahetasin töökohta ja olin uues kohas tundmatu puhas leht ja mis peamine, ma ei olnud enam 7 aastat kestnud suhtes, mis oli samuti üheks minu identiteedi osaks kujunenud.

See kõik viis paika, kus peas hakkas vasardama küsimus: “Aga kes ma siis olen, kui kõik tuttavad rollid minu elus on kadunud?”

See küsimus käivitas teekonna tüdrukust naiseks. Ja ma mõistan nüüd, et kõik need muudatused olid just selleks vajalikud.

A. Nekrassov on kirjutanud, et lisaks füüsilisele ja vaimsele sünnile on ääretult oluline teha läbi ka psüühiline sünd, mille käigus sünnime tüdrukust naiseks/poisist meheks. Minu jaoks seostub see eelkõige oma elu eest vastutuse võtmisega: ma võtan omaks, et ise loon oma elu ja mõjutan kõiki oma elu valdkondi.

Holistiline koolitusaasta andis mulle võimaluse vaadata ausalt otsa oma elule, oma kogemustele ja iseendale. Aitas avastada enda olemust ja mõista seda, mida ma elus tahan luua, kes olla ja kuhu liikuda.

Sain süvitsi tegelda möödunud suhtest vabaks laskmisega, enda kehatunnetuse arendamisega ning oma professionaalse kire avastamisega. Jõudsin olulise märksõnani “LOOVUS”, mis on minu elu üheks keskseks väärtuseks. See viis selleni, et viimasel koolikuul lõin oma firma: Loovuskohviku.

Inimeste toetamine enesejõustamise, kasvamise ja arengu teel on tõeliselt südamelähedane ja oluline tee minu jaoks ja tänaseks on Loovuskohvik kujunenud kanaliks, mille kaudu seda saan koos oma armsate kaaslastega maailma luua.

Minu kogemused ja õpitu võtab kõige paremini kokku eneseväljendusega seotud koolitusmoodulis loodud luuletus, mis tuli mu südamest ja andis palju julgust loomiseks ja enese avamiseks ka teistes eluvaldkondades.

Liblikas
Jaana Ojakäär (2010)

Nüüd tean, et uue saabumiseks lahti tuleb lasta vana…
Nüüd tean, et igas sündmuses on peidus HEA.
Nüüd tean – ARMASTUS, see võtmesõna…
Nüüd tean, kui hea on olla lihtsalt HEA.
***
Nüüd mõistan kohalolemise ILU.
Nüüd näen, kui kaunis väike lilleõis.
Nüüd naeratan, kui õues tuul on vilu,
sest soojast mõttest põu on sooja täis.
***
Nüüd avan südame, kui lausun sõnu.
Nüüd mõttes soovin Sulle head!
Nüüd LOON, sest loomises on VÕLU,
on Võlujõud, mis hoiab maailma hea.
***
Nüüd väärtustada oskan kogemuse MÕJU,
nüüd väljakutset naudin, õpin sealt.
Nüüd tunnen OLEMISE ilu…
ja TEAN et oma elu luua saan!

Enesearengutee jätkub terve elu, sellel teekonnal on kõike – rõõmu, pisaraid, naeru, valu, hirmu ja julgeid eneseületamisi. See on põnev tee ja võttes enda elu loomisel juhi rolli, saame maalida sellest imelise kunstiteose.

Olen tänulik iga kogemuse eest ja iga teejuhi eest ning olen õnnelik, et see teekond on loonud minust inimese, kes olen praegu.

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga