Terves peres terve pere

19. nov. 2012 | Armastus, Pere, Psühholoogia, Suhtlemine

Postituse autor: Holistika Instituut

Ardo-Heiki Ingar

6nnelik_pereVette kukkuv kivi tekitab enda ümber palju ringe. Samasuguseid nn suhteringe loome pidevalt ka enda ümber. Osa ringe on meile lähedasemad ja olulisemad, näiteks suhted pereliikmetega.

Pereringis võime eristada nelja olulist ringi:

  • suhe iseendaga ehk selle nn kiviga, mille ümber ringid tekivad;
  • suhe paarilisega, kellega koos moodustame pere tuumiku;
  • suhe lastega, kes annavad meile võimaluse iseennast aina uuesti avastada;
  • suhe vanematega, kellelt oleme pärinud paljud tõekspidamised ja nendest lähtuvad käitumismustrid.

Võrdlus kivi ja sellest tekkivate veeringidega sümboliseerib seda, et õnneliku peresuhte loomisel on jäme ots alati meie käes. Teisiti öeldes on meil võimalik oma lähedasi mõjutada vaid iseenda hoiakute, käitumise ja eeskuju kaudu, isegi siis, kui meie kaasa ei ole piisavalt mehelik või naiselik ja lapsed on sõnakuulmatud. Kui oleme iseendaga heas kontaktis, loome enda ümber harmoonilisi suhteid ja oleme elutormis oma perele kindlaks turvasadamaks.

Iseenda tasakaalu leidmine

Kui soovime oma perekonda õnnelikumaks muuta, peaksime tegevust alustama ülalviidatud ringide järjekorras. Ise tasakaalutu olles ei suuda me vajalikku tähelepanu, hoolitsust ja turvatunnet pakkuda ka teistele pereliikmetele. Alles siis, kui kogeme iseendas piisavalt külluslikkuse ja armastuse tunnet, oleme valmis seda jagama ka lähedastele ning tegema kogu pere jaoks parimaid läbimõeldud otsuseid. See ongi õnneliku peresuhte võti.

Mida siis teha selleks, et ennast tasakaalus hoida?

Võtke esmalt enda jaoks piisavalt aega ja minge mõnda rahulikku paika, kus tunnete ennast tõeliselt hästi ja turvaliselt. Sulgege silmad, lõdvestuge ja kujutlege ennast kivina. Milline kivi vaimusilmas tekib: kas läbitungimatu graniit, pehme liivakivi, hinnaline rubiin, katkine kaljurahn või midagi muud? Seejärel laske kivile paista sooja valgust niikaua kuni tunnete, et see hakkab kivi välispinnalt sisemusse jõudma. Mis juhtub, mida kogete? Võib-olla muutub kivi hoopis millekski muuks? Tehke seda harjutust nii tihti kui võimalik ja pange tähele muudatusi iseendas ja Teie ümber.

Pere ühteliitmine

Kui tunnete, et olete iseendaga rahu loonud, võite kujutlusrännakule kutsuda ka oma lähedasi. Jagage ka neile seda kosutavat valgust ja rääkige neile, kuidas neist hoolite ja neid armastate. Selliste kujutlusmängude kaudu saame tervendada kõiki pereringe. Kui olete vaimusilmas loonud iseenda ja lähedastega hea ja usaldusliku suhte, hakkab see mõjutama ka päriselu. See väljendub meie valikutes. Kui soovime oma aega veeta eelkõige kaasa ja lastega, näitab see, et meil on õnnelik pere. Oleme loonud kindla pinnase, millelt koos perega turvaliselt üksteist toetades edasi kasvada. Kunagi vanaduspõlves elus kordasaadetule tagasi vaadates on see kindlasti üks neist asjadest, mille üle südamest heameelt tunda.

Artikli allikas: www.ardoingar.com

 

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga