Meelerännakud lastele

23. nov. 2014 | Artiklid, Instituudist, Loovus, Psühholoogia, Suhtlemine, Tervis

Postituse autor: Holistika Instituut

Instituudi tiiva all tegutsev Salasõna annab detsembri alguses välja meelerännakute CD-plaadi lastele. „Lapse rõõmuks“ nimelisel plaadil kõlavad eestikeelsed lood, mis viivad lapsed rännakutele sisemaailma. Lugusid saadab tuntud eesti heliloojate loodud muusika.

„Lapse rõõmuks“ sobib nii kodus kuulamiseks kui ka õpetajatele lasteaias ja koolis tunde- ja suhtlemisõpetuse töövahendiks. Plaadi harjutused õpetavad lapsi pilku endasse pöörama, oma keha, mõtteid ja tundeid märkama ja juhtima. Meie kogemuse põhjal saavad lapsed sellega suurepäraselt hakkama!

„Kui laps õpib oma sisemaailma tundma ja juhtima, on tal lihtne ka eluolukordadega hakkama saada ja rõõmuga edasi liikuda. Tahame oma lugudega süstida lapsesse usku, et ta on imeline just sellisena, nagu ta on. Lapses olev lahkus ja abivalmidus aitavad tal olla hea sõber, oma hirmudega silmitsi seismine vormib temast julge ja vapra kangelase,“ selgitab terapeut ja Salasõna loovjuht Kadi Kütt.

Salasõna_4_CD_ketas150x150Psühholoog ja terapeut Marina Eberth lisab: „Laps õpib matkides ja peegeldades, tema alateadvusse salvestub kõik see, mida ta näeb, kuuleb ja kogeb. Lapse isiklike mälusalvestuste najal kujuneb tema identiteet, tema oma lugu. Mälu ja taju uuringutega tegelevad psühholoogid on leidnud kinnitust sellele, et iga infoühik, mille keskkonnast vastu võtame, salvestub meie alateadvusse ning kujundab meie reaktsioone ja mõjutab sooritusvõimet. Eriti vastuvõtlikud uuele infole on lapsed. Salasõna eesmärk on kõige paremas mõttes väikeste kangelaste kasvatamine. Oma lugudega toetame lapse iseseisvumist, õpetame tundetarkust ja suhtlemiskultuuri.“

Plaadil kõlab kaheksa lugu, igaüks isemoodi: rännakud ja seiklusjutud, isegi üks tants ning muidugi ei puudu unejutt ja unelaul. Iga lugu saab kuulata eraldi, samas moodustavad kõik lood koos õpetliku ja fantaasiarikka terviku. Kuna plaadi lood on erineva otstarbega, saab lapsevanem või õpetaja valida just selle loo, mida laps hetkel kõige rohkem vajab. Koolis või lasteaias saab lugusid läbi teha nii ühe lapsega kui grupis. Plaati tehes mõtlesime 5–10-aastaste laste peale, kuid oma lemmikloo võib siit leida igaüks.

Lugude autoriteks on psühholoog ja terapeut Marina Eberth ja tema õpilased. Muusika autorid on Glen Pilvre, Priit Pajusaar ja Kadi Toom. Kuula „Lapse rõõmuks“ plaadi lugude katkendeid ja telli plaat Salasõna kodulehelt www.salasona.eu.

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga