Intervjuu Marina Paula Eberthiga “Iseenda parimaks väljaandeks”

29. sept. 2015 | Instituudist, Psühholoogia

Postituse autor: Marina Paula Eberth

Autor: Kadrin Karner

Inimesed saavad oma keha ja meelt ise juhtida, olla seeläbi ise oma elu peremehed, mitte lastes end tõugata ja tõmmata ümbritsevast ja ümbritsevatest, väidab holistika ehk õpetus terviklikust inimkäsitlusest.

„Iga inimene on omamoodi ja eriline, teist sellist pole olemas. Igaühest võib saada tema, oma parimal võimalikul moel,“ rääkis Holistika Instituudi juhataja Marina Paula Eberth. Ta selgitas, et meis kõigis on olemas tugevad küljed ja loomulikud anded, mis võivad elu jooksul avalduda suuremal või vähemal määral. Vahel tuleb aga enda aidata, et need küljed ja anded avalduda saaks. „Inimene, kes on iseenda parim väljaanne, on endaga kontaktis ning julgeb teha valikuid, mis on kooskõlas tema sügavama olemusega.“ Holistiline regressiooniteraapia aitab meil seda kontakti endaga saavutada ja läbi selle (veelgi) õnnelikumaks saada, selgitas Eberth.

Kuhu kadus kontakt?

Marina Paula EberthEberthi sõnul võib kontakti endaga kaotada näiteks tihti ette tulevas emotsionaalset stressi tekitavas olukorras. Need on olukorrad, kus inimene tunneb, et ta ei saa „olukorraga hakkama“ ja seetõttu kaasnevad sellega negatiivsed emotsioonid – hirm, ärevus, viha, abitus, lootusetus, kurbus jne, mis tavaliselt jäävad väljendamata. „Kui meis on emotsioone, mida me ei väljenda, jäävad need pingekolletena meie psüühikasse ja nii nagu metameditsiin on kindlaks teinud, ka ajusse.“ Instituudi juhata sõnul on aju keskus, mis juhib meie keha, ning kui üks osa ajust n-ö pihta saab, avaldub see just selles kehaosas, mida pihta saanud aju osa juhtis.

Pikemalt loe 31. augustil 2015 ilmunud Äripäeva erilehest “Juhtimine” (lk 16-18).

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga