Instituut soovitab: raamat “Uus maailm”.

10. nov. 2014 | Psühholoogia

Postituse autor: Katrin Saali Saul

Raamatusoovitus: Eckhart Tolle „Uus maailm“. (Pilgrim)
Katrin Saali Saul

 

Uus maailm on maagiliselt mõjuv teos, kuidas mõtted mõjutavad ja muudavad maailma.

Tolle kõneleb uuest maailmast, kus inimese muutunud teadlikkus iseendast ja oma mõtetest toob kaasa muutuse füüsilises maailmas – nii, et seesama maailm tundub uuena. Teadlikkus on muutuste suurim käivitaja. Maailma kontrollida on võimatu, teda muuta väga raske, ent oma mõtteid muuta ja läbi oma mõtete maailma muuta – see on võimalik. Vähe sellest, paljud on sellega juba hakkama saanud ning üha rohkem ja rohkem inimesi õpib seda mõttelaadi tundma.

Uus maailm on omamoodi käsiraamat, kuidas muuta oma mõtlemist ja seeläbi maailma. See on käsiraamat, kuidas läbi oma mõtlemise vältida ohvriks olemise tunnet ning kuidas mitte tekitada endale ja teistele üleliigseid ja tarbetuid kannatusi.

Tolle selgitab lihtsalt ja mõistetavalt mõtlemises peituvaid lõkse. Ta juhib tähelepanu, mis juhtub inimesega, kes oma igapäevaelus on pidevalt kõige ja kõigi (ka enese) suhtes hinnanguline ja kuidas ego võib põhjustada inimesele suuri kannatusi ning hirmu.

Tolle kirjutab meisterlikult lahti oma arusaamu, kuidas asendada hinnanguline ja vastupanu osutav mõttelaad leppimise, naudingu ja entusiasmiga. Kui sa ei suuda mõnda tegevust nautida, võid vähemalt leppida, et pead seda tegema. Leppimine tähendab: praegu nõuab see olukord, see hetk niisugust tegutsemist ja teen seda niisiis meelsasti. Leppimisseisundis tegutsemine tähendab, et sinus on rahu. Ja kui sa ei suuda tegevust ei nautida ega sellega leppida – siis muuda olukorda, muuda oma suhtumist või mine sellest olukorrast ära, aga ära kannata.

Uus maailm õpetab rahu leidmist ja kohal olemise kunsti. Kuidas elada nii, et su eluenergia püsiks olevikus, et sa ei klammerduks mineviku valudesse ega upuks tuleviku hirmudesse ja ootustesse.

See raamat aitab sul mõtestada elusihti, küsides nõudlikult ja järeleandmatult – kes sa oled ja kas su käitumine ja teod on vastavuses sellega, kes sa oled oma sügavas sisimuses.

 

 

 

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga