Vestlussaade Marina Eberthiga

16. märts 2016 | Armastus, Instituudist, Psühholoogia, Suhtlemine, Teraapia, Video

Postituse autor: Holistika Instituut

Holistika Instituudi asutaja ja juhataja Marina Eberth räägib nii instituudi kui iseenda kujunemise lugu. “Lase rõõmul end juhtida!” on olnud Marina põhimõtteks instituudi asutamisest saadik 1998. aastal. Marina usub, et igaüks on iseenda elu looja ning seda holistika juhtmõtet on ta inspireerivalt õpetanud paljudele inimestele.

Pikemalt peatume saates holistilise treeningu koolitusel. Räägime sellest, mida treeningu teekond sisaldab ja kuidas see on inimeste elu muutnud.

Lae saade alla ja kuula:

mp3 formaadis.

***

Kuula helilõike saatest:

Instituut areneb ja kasvab

See, mis sai alguse lihtsalt visioonist – unistusest – on saanud nüüd suur instituut. Meil on 350 m2 pinda, kaks koolitusruumi, palju teraapiakabinette ja üle 100 inimese pidevalt õppimas meie juures.
Instituut on tahtnud ise kasvada. See on olnud õige asi, õigel ajahetkel. Inimeste soov ja vajadus on instituuti kasvatanud. Ja nii ongi hästi.

 

Mis on holistika?

Holistika alla mahub terviklik inimesekäsitlus: ühekorraga ja ühel ajal vaadeldakse nii inimese keha, meelt, hinge kui ka tema ühendust Vaimuga või Loojaga. Väga terviklik käsitlus võrreldes tavalise psühholoogia käsitlusega, kus enamasti vaadatakse inimest kui kombinatsiooni kehast ja meelest.
Holistikas me eriliselt rõhutame hinge väga tähtsat osa inimese arengus.

Kuula edasi saatest.

 

Miks on holistiline regressiooniteraapia eriline?

Psühhoterapeudina olin ma kogu aeg taga otsinud sellist inimeste aitamise viisi, mis tõepoolest aitaks. Kui inimene selle meetodiga iseennast uurib, siis tal on tõesti võimalik vabaneda oma probleemidest.
Sisemaailmarännakutega sain mina hoopis teise kvaliteedi iseendale. Muutused olid sügavad ja suured. See vaimustas mind. Need probleemid, millega ma tol ajal tegelesin, olidki ära kadunud ja need ei ole ka hiljem mitte kunagi esile tulnud.
Selleks, et inimesed saaksid iseennast muuta, ei ole vaja mitte ainult terapeudiga juttu rääkida. Kui inimesed sukelduvad oma sisemaailma ja vaatavad, mis alateadvusest esile tuleb ja suudavad sel tasandil muutusi teha, siis on see kordades efektiivsem.

 

Holistilisel treeningul on osalenud üle 400 inimese. Kes on need inimesed?

Meie holistilise treeningu gruppides on väga erinevad inimesed, erinevas vanuses. Põhihulk treeningus osalejatest on 30.-40. eluaastates, inimesed, kes on Otsijad. Tihti elus hästi hakkamasaavad, aga kes tahavad, et elus oleks midagi veel.
Inimesed on väga erinevatelt elualadelt: tehnilistelt aladelt, pea igas grupis on mõni arst; on majandusinimesi,  ettevõtjaid, erineva astme juhte, õpetajaid, kunstnike, humanitaare.
Naisi on meie õppijate seas palju rohkem, umbes 85%. Aastate lõikes tundub, et on järjest rohkem mehi, kes tulevad meie juurde õppima.

 

Milline on holistilisel treeningul osalejate tagasiside?

Inimesed kirjeldavad neid muutusi, mida nad on aasta jooksul läbi teinud. Muutused on mitmel erineval tasandil.
Inimesed mõistavad rohkem. Nad ütlevad, et saavad paremini aru sellest, kuidas maailm toimib.
Inimesed julgevad teha karjäärimuutusi, elukohavahetusi. Muutused suhetes, peresuhetes: inimesed julgevad lõpetada suhteid, mis ei toimi, aga julgevad ka oma suhteid arendada.
Muutused, mida inimesed märkavad iseenda sees:
„Ma saan paremini hakkama kriisidega.“
„Ma olen enesekindlam.“
„Ma julgen ennast rohkem väljendada.“
„Olen tegusam, mul on rohkem energiat.“
„Mu suhted lastega on paranenud.“
„Suhted töökaaslastega on teistsugused.“
„Ma olen edukam oma erialal.“
„Ma tean paremini, mida ma tahan.“

 

Holistika Instituudi õpetuste üks läbiv teema on iseenda armastamine. Kuidas see keeruline kunst käib?

Kuidas õppida tundma tunnet? Kuidas jõuda selle tundeni? Me õpetame inimesi tegema teatud tegevusi, või mõningaid asju mitte tegema, et see tunne saaks tulla.
Inimene saab iseennast rohkem armastada, kui ta ennast vähem arvustab ja kritiseerib. Lõpeta iseenda kritiseerimine ning vastupidi, kiida ja tunnusta ennast. Igas inimeses on midagi, mis on tunnustamist väärt. Eesti inimesed on kiitusega tohutult kitsid: ei nad kiida teisi, ammugi mitte iseennast. Millegipärast anname endale piitsa, palju on stressi ja läbipõlemist.
Me juhime inimesi positiivsele rajale, et nad näeksid endas ja teistes positiivset.

 

Holistika_vestlussaade_jutumullid_100px

Saates kõlav helilooming on pärit Salasõna salvest.

Saate tunnusmeloodia autor on Glen Pilvre.

Vahelõigud ja lõpus kõlav laul on pärit albumilt „Armastusega iseendale”.

Loits “Mina olen mina” on inspireeritud iseendaks saamise teekonnast. Loitsu autor ja esitaja on Kadi Toom. Muusika on valminud Kadi Toomi ja Glen Pilvre koostöös. Kitarril Kaido Kodumäe.

Juhendatud meditatsiooni “Andestamise kunst” meloodia autor on Glen Pilvre.

Holistika_vestlussaade_jutumullid_100px

Loe holistilise treeningu kohta pikemalt siit.

Loe Marina Eberthi kohta pikemalt siit.

Holistika_vestlussaade_jutumullid_100px

Saate märksõnad: „Üle õue õunapuu“, aegruum, ajamõõtmed, aju, alateadvus, Aleksandr Alekseicik, Alf Eldh, Amit Goswami, andestamine, areng, arengutee, armastus, astroloogia, Carl Gustav Jung, David Bohm, edu, eksistentsialistlik maailmavaade, elu mõte, elujõud, elukvaliteet, eluterve egoism, emotsioonid, energiakeskus, eneseareng, enesekindlus, eneseteostus, eriala, esoteerika, filosoofia, gestaltteraapia, heli, Henn Mikkin, hing, holistika, holistiline regressiooniteraapia, Holistiline treening, holograafiline aju, hologramm, hormoonid, Igor Mang, imed, Ingelise Emby, inimesekäsitlus, integratiivne meditsiin, John Ewans Porting, juhtimine, Karl Pribram, keha, kiitus, kogemus, kolleegid, koolitus, kriisid, kriitika, kuuluvus, kvantfüüsika, lapsed, lapsepõlv, liikumine, loomine, loominguline, läbipõlemine, Martin Seligman, Max Planck, mehelikkus, metameditsiin, minevik, morfoloogilised väljad, muinasjutud, muutused, mõtted, naiselikkus, nauding, nähtamatu maailm, olevik, optimaalne, organism, oskused, Otsijad, peresuhted, peresüsteem, positiivne psühholoogia, potentsiaal, praktikad, psühholoogia, psühhospirituaalne nõustamine, psühhoteraapia, psüühika, raamatud, ressursid, Rupert Sheldrake, rännak, salutoloogia, seksuaalsus, seotus, sisemaailm, stereotüübid, stress, suhted, sõbrad, süda, Südame Matemaatika Instituut (HeartMath Institute), sümbolid, sünergia, süsteemne lähenemine, süütunne, šamaan, šamanism, tagasiside, taotlus, Tartu Ülikool, teadvus, teraapia, terapeudi väljaõpe, terapeut, tervenemine, tervik, tervis, transpersonaalne psühholoogia, tšakrad, tulevik, tunded, tunnustamine, turvatunne, tähendus, täiendmeditsiin, Universum, uskumused, uudishimu, vaim, vanemad, vibratsioon, videotreening, Wolfgang Pauli, võimed, võlupeegel, võluvesi, Väli, värv, õnn, õnnelik, õpetus, õppimine,
Holistika_vestlussaade_jutumullid_100px

Saate teostas Tandem Turundus.

Kas vestlussaade oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked teated oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga