Unistused näitavad meile, millised me tulevikus oleme

21. juuni 2021 | Psühholoogia

Postituse autor: Jaanika Tohv

Jaanika Tohv

Teraapia käigus küsin reeglina inimeselt, millest ta unistab või millest ta on unistanud?

Tihti olen saanud esimese vastuseks, et unistusi justkui ei olegi. Inimene teab hästi, millist elu ta endale enam ei soovi, ent seda, millist elu tahab (millest unistab), on raske ette kujutada. Veel raskem välja öelda.

Teraapia käigus hakkab inimene taas oma unistusi märkama ja tihti jõuab inimene äratundmisele, et tegelikult on ta samm-sammult liikunud oma unistuste suunas. Seda kuidagi alateadlikult. Selline äratundmine (“Vau!”- moment) pakub suurt rõõmu ja annab inimesele justkui uue hingamise tema igapäevastele tegemistele. Tihti sünnivad sellistest äratundmistest elumuutvad otsused.

„ Unistused on see mina, keda me veel ei tunne, ja see hirmutab.“

Tuntud terapeut Tommy Hellsten on kirjutanud, et unistused moodustavad ühe osa meie sisse peidetud individuaalsusest, mis pole saanud veel esile tulla. Unistused on see mina, keda me veel ei tunne, ja see hirmutab. Me ei tunnista seda endale. Me sünnime inimeseks sedamööda, kuidas meie olemus avaldub. Meis sünnib vaid see, mis on nähtavaks saanud. See puudutab nii meie tundeid ja vajadusi kui ka andeid.

Paljud kasvavad üles keskkonnas, kus isiksusest saab avalduda vaid väike murdosa. Kuid ka kõik muu, mis sündida pole saanud, on meie pärisosa, ehkki me pole sellega tuttavad.

Unistused ja unelmad kuuluvad meie tundmatusse poolde. Pole juhus, et igaühel on erinevad unistused. Unistused ja unelmad ütlevad meile, millised me tulevikus oleme, kui vaid oskame neid kuulata ja tõsiselt võtta.

Kuidas on Sinuga lood? Kas oskad oma unistusi märgata ning neid tõsiselt võtta – kuulata seda poolt endast, mis on Sulle täna veel tundmatu?

Head enda kuulamist meile kõigile!

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga