Raamat hingele “Julge unistamine”

18. nov. 2015 | Artiklid, Loovus, Psühholoogia, Raamatusoovitused

Postituse autor: Jaana Ojakäär-Kitsing

Jaana OjakäärSügishõngulisel hingekuul uurisime Instituudi töötajatelt neile enim hinge pugenud raamatute kohta. Siit postitusest leiad Instituudi turundusjuhi Jaana Ojakääru raamatusoovituse.

***

“Me oleme need, mida mõtleme. Kõik, mis me oleme, saab alguse meie mõtetest. Oma mõtetega loome maailma.” (Buddha)

 

Avastasin enda jaoks hiljuti Alberto Villoldo raamatu “Julge unistamine. Kuidas šamaanid unistavad maailma reaalsuseks”.

julge-unistamineRaamatu autor jagab lugejatega iidseid šamaanide tarkusi maailma loomisest läbi unistamise. Meil on vägi luua reaalsust koos Universumiga.

Niipea kui ärkame ja tunnistame oma väge, paneme tööle oma julguse musklid. Seejärel saame julgelt unistada – loobuda oma piiravatest uskumustest ja hirmudest. Siis võib meil tekkida ainulaadne unistus, mis hakkab hinges idanema ning elus vilja kandma.

Julge unistamine lubab meil luua algallikast, Universumi kvandisupist, kus kõik eksisteerib varjatud või võimalikul kujul.

Energiakogumid, mida kutsutakse kvantideks, ei ole ei “siin” ega “seal” – nad on igal pool aegruumis olemas seni, kuni otsustame neid tähele panna. Kui me seda teeme, siis meelitame nad lõputute võimaluste võrgust välja ning muudame sündmuseks ajas ja ruumis.

Vägi unistada on vägi ise loomises osaleda. Oleme võimelised üksnes siis võimsalt unistama, kui kogeme oma sidet lõpmatusega. Sündmused ei pruugi alati minna nii nagu meie tahame, aga suures plaanis toimuvad nad ülimas harmoonias.

Kuigi meie poolt kogetavad raskused tunduvad väga tõelised, on meil alati valik luua nendega kangelaslik suhe, selle asemel, et lasta neil oma vägi ära võtta ja muuta kõik kannatuseks. Meil on valik loobuda ohvri rollist.

Kas tahad tassida kaasas suurt musta kotti oma kurbade lugudega? Sa võid elada ohvrielu koormatuna minevikutraumadest või elada kangelase elu.

Julge unistamineUnistamine nõuab julgust, kui meil seda pole, peame leppima maailmaga, mis on loodud meie kultuuri ja geenide poolt.

“Me ei näe asju sellistena nagu nad on, me näeme neid sellisena, nagu meie oleme.” (Anais Nin)

Selleks, et julgelt unistada, peame kasutama oma südant, sest muidu takistab meie unistusi mõtlemine, planeerimine ja liigne muretsemine. Siis muutub meie unistus painajaks või lihtsalt fantaasiaks.

“Loogika viib meid punktist A punkti B. Kujutlusvõime viib meid kõikjale.” (Albert Einstein)

Unistamise saladus on see, et me ei tohi keskenduda üksnes autole, uuele töökohale või partnerile. Me ei tohi unistada üksnes väikest pilti. Peame mõtlema välja täiesti uue maailma ja siis hoolitsevad enda eest ka kõik üksikasjad.

Mitte keegi ei suuda loodu pisiasjadega tegeleda, me saame liikuma panna ainult suuri jõude. Kui meie visiooni detail ei toimi, siis on see märk sellest, et me ei unista piisavalt suurelt.

Kui unistad uut maailma, on sinu kaasautoriks Universum, loov jõud, mis paneb puud seemnest kasvama ning tekitab tähetolmust planeete. See on jõud, mis võttis sperma ja viljastamata munaraku ja tegi sinust inimlapse. Sa seguned Universumi tarkusega ja tema sepistab sinu eest sulle loomuliku maailma, et sinu unistusi tagasi peegeldada.

Unistamise protsess nõuab julgust, sest selleks tuleb meil loobuda vajadusest muuta tuule suunda ja selle asemel valida suund, mis on kõigile kasulik. Peame võtma vastutuse selle eest mida muudame, mitte peitma end tagajärgede eest.

Julget unistamist!

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga