Raamat hingele: “Armastuse väljaajamine”

10. nov. 2015 | Psühholoogia, Raamatusoovitused

Postituse autor: Katariina Liisa Martens

Sügishõngulisel hingekuul uurisime Instituudi koolitajatelt neile enim hinge pugenud raamatute kohta. Siit postitusest leiad Katariina Martensi lemmikraamatud ja lugemissoovitused sügiseks.

***

KatariinaMinu suhet eluga on üksjagu mõjutanud oma raamatute vahendusel mees nimega Irvin D. Yalom, psühhiaatria professor emeritus, fantastiline lugude vestja.

Aastal 2001 grupianalüüsi õppides võtsin kätte tema raamatu: The Theory and Practice of Group Psychotherapy” ja üllatusin, et telliskivisarnane grupipsühhoteraapia õpik võib olla nii lahe lugemine.

Mõni aeg hiljem lugesin sama autori juturaamatut: “The Schopenhauer Cure”.

Eksistentsiaalse suuna terapeudina kirjeldab Yalom üldinimlikke draamasid ja paradokse nii elus kui psühhoteraapias. Haaravaid keerdkäike loovad erinevate terapeutiliste lähenemiste kirjeldused, erinevad isiksused, balansseerimine eetika piirimail ja igihaljas küsimus psühhoteraapias: Mis toob siis ikkagi klientide ellu tervenemise ja muutuse?

Yalom põimib kirjutades iseenda teraapiakogemused ja kliendilood üllatusi täis lugudeks, mis on sarnaselt elu endaga ausad, naljakad ning sageli isegi šokeerivad.

Ja pole midagi üllatavat – kui lugude värvikad kangelased jõuavad elu kõige õnnestavamate viljadeni, siis on nendeks viljadeks ikka armastus, sõprus ja perekond.

Armastuse väljaajamine Irvin YalomYalom oskab inspireerida lugejat oma päevi looma selliseks, et neis oleks tähendust ja rõõmu. Eesti keeles ilmunud “Armastuse väljaajamine” kirjeldas minu jaoks terapeuditöö paradoksaalset loomust. Otsides valgust pimeduses, suudavad armastuse otsinguil kliendid puudutada kogenenuimagi terapeudi südant ja kõigutada tema väärtushinnanguid.

Terapeudi hinnangul edutu teraapia võib pöörata inimese elusaatust hoopis ootamatus ja õnnelikus suunas. Ilmselt ei saa me kunagi teada kui palju ja kuidas mõjutab ehe suhe (olgu siis terapeutiline või muu) osapoolte saatust, et Elu ise saab sekkuda parimal moel. Soovitan raamatut “Armastuse väljaajamine” hingedeaja kosutavaks ja rikastavaks lugemiseks.

Mulle meeldib mõttetera Irvin D. Yalomilt:

„Kui malemäng on läbi, siis lähevad kõik ratsud, etturid, kuningad ja kuningannad ikka samasse karpi tagasi.“

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Trackbacks/Pingbacks

  1. Prillid vs. armastuse väljaajamine | Piparmynditee - […] ja ego kaitsete kohta konspekti lugema ja siis ennast homseteks tundideks ette valmistama. Nii see heleroheline diivanil istuva südamega…

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga