Mis on Naise Väe võtmed?

30. mai 2018 | Armastus, Artiklid, Keha, Psühholoogia

Postituse autor: Holistika Instituut

Kristel T. Kaljulaid

Naist on läbi ajaloo kujutatud kui elu andjat, elu kandjat, hoolitsejat ja armastajat. See on nii ilus. Justkui ideaal. Ja samas ka paljude jaoks illusioon. Midagi, mis on kättesaamatus kauguses, või mis on ainult hetkeline. Mis on see hoomamatu Naise Vägi millest muudkui räägitakse? Mis on selle allikas, kust ta tuleb?

Paljud on kindlasti kuulnud väljendit „Nõukogude naine“. See sümboliseeris omal ajal naist kes sai kõigega hakkama, nii kodus kui tööl. Kes sünnitas lapsed, kasis kodu ja pere, toitis ja vajadusel puhus haiget saanud kohale peale. See oli naine, kes karjatas koduloomi, kellel oli oma aed, kes möllas hoidistamistega ja küpsetas leiba. See oli naine kes oli tööeesrindlane, sõitis traktoriga, lüpsis kaks korda päevas kümneid lehmi, talitas sadu sigu. Ja lisaks eelnevale hoolitses ta oma vanemate ja nende majapidamise eest. Ning samuti oli kultuurielus aktiivne, õmbles, heegeldas ja kudus. Tihti öeldakse, et aeg oli selline ja tuli lihtsalt kõigega hakkama saada. Jaa, aeg oligi selline ja tuligi kõigega hakkama saada. Ent, kust võtsid need naised selle jõu, et päevast päeva ikka seda sama asja jätkata?

pexels-photo-371997Kui sa juba märkasid, siis oli eelnevas kirjelduses väga palju tegevusi seotud maaga, loodusega. Ja lühivastus ongi, et kogu see jõud ja pealehakkamine tuligi just sealt, maast ja loodusest. Ega ilmaasjata ei öelda maa kohta Emake Maa. Just Emake Maa hoiab ja kaitseb ning toidab oma tütreid ja poegi. Nii mõnigi tunneb meist, et kui on mingi mure, siis tuules jalutades see justkui hajub, lendab ära. Kasvõi ainult selleks ajaks, kui sa selle tuule sees oled. Oluline on just see kergus, mida seda märgates tunned. Mis sind aga sinna tuulte meelevalda küll veab? On see kuskilt loetud soovitus, varasem kogemus, või juhuslikkus? Või on see miski müstiline teadmine, mis lihtsalt on? Olles kord seda kergendust kogenud, lähed järgmine kord juba teadlikult ise seda otsima. Ja see ongi Naise Vägi. Julgus teha seda mida tunned endale hea olevat. Julgus minna sinna, kus sa tead, et sinul on just vaja olla. Julgus olla see, kes sa just hetkel oled.

pexels-photo-847483Julgus … . Raske on selle julgusega, kui samal ajal istub mingi tööülesanne kukil, või kräunub titt juba kolmandat tundi ja sa oled üsna meeleheitel või on suhted vanematega sassis jnejnejne. Seda nimekirja saab jätkata. Ja teegi seda! Märka, millistes oludes sa tunned, et sul puudub justkui võimalus kasutada julgust olla, minna, teha seda, mida sa endas vaikust luues teaksid olevat just sinu kutse.

Jah, vaikust luues saad teadlikuks sellest, mis sind tõmbab. Ja see, mis sind tõmbab, annab sulle väge. Ja mis annab sulle väge, on kütus sinu mootorile. Mis on sinu kütuse allikas? Tee hetkeks paus, mõtle sellele, mis sind kõnetab …

Mida sa märkasid? Kui mitme mõtte juures sina tegelikult sees olid?

Inglise keeles on vahva ütlus:„Me, Myself and I,“ ehk Mina erinevad vormid on kõik koos. Kas sinul on kõik sinu Mina erinevad vormid koos? Kui ei, siis küsi endalt, miks sa iseendale tähtis ei ole. Jah, nii julm see ongi. Mida vähem sa iseennast esile tõstad, seda rohkem tähtsustad sa kedagi või midagi teist. Endale selle tunnistamine on juba tegelikult suur julgustükk. Väga suur edasiminek oma Väe tundmisel. Mida rohkem sa teadlikult tõstad end nagu mängunuppu olulisuse reas üha ettepoole, seda enam annad sa oma Väele võimaluse välja tulla. Vägi vajab eluks sinu julgust. Ja kui sul endal seda julgust ei ole, pöördu Emakese Maa poole, kes oma erinevate vahendite abil saab sind aidata. Kui sa ei saa ümbritsevat muuta kuid oled olukorras, kus elukorralduse muutmine vajab pikemaajalist protsessi, saad sa ometi ennast toetada läbi selle, et tekitad teadlikult vaikust enese kuulamiseks. Ja julge olemiseks.

pexels-photo-840810Naise Vägi on kogu aeg sinus olemas, kuid selle järgimine, sellega koos töötamine, koos elamine, on seotud sellega, kui palju sa avad ennast iseendale. Teinekord võib see tähendada enda ajutist sulgemist teistele. Kõige lihtsam on seda teha läbi eraldumise oma tavapärasest keskkonnast. Sellisel viisil saadud kontakt oma Väega aitab sul oma kehas kogetut talletada. See mis on kehas, mõjutab sind – nii vähem meeldiv kui ka päris mõnus tunne. Sinu ülesanne on iseendaga aru pidada, mida sa tahad, et sinu kehasse pesa teeb? Kas selleks on tunded ja mustrid, mis sinu Väge pärsivad? Või on selleks märkamised, tunnetamised ja teadlikustamised, mis su Väge toetavad? Sa saad alati ennast ise toetada ja julgustada julge olema.

Siiski – nii mõnigi kord on kasulikum nii aega kui teekonda jagada teiste naistega. Sina oled oma Väega tegelemas ja nemad ka! Just nii saavad nemad sind toetada ja sina vastu anda oma toetust. Siin ei kehti tehe “üks pluss üks võrdub kaks”, sest tekkiv energia on sellest suurem. Kui tehtes on rohkem osalisi,on lausa kordades suurem ka tekkiv energia. Energia, mis toetab Naise Väge, selle taas esiletulemist, suurendamist, püsima jäämist. Kasuta ära pakutud võimalused ja järgi vaikuses oma esile tulevaid vajadusi. Kas üksi või kellegagi koos, on juba sinu valik. Oluline on, et sa seda lihtsalt teed.

* Artikli autor Kristel T. Kaljulaid ja Laidi Metsamäe korraldavad 29.06-1.07.2018 kaunil Matsalu looduskaitsealal laagri naistele „Naise vägi – minu keha, meeled ja jõud.„

 

Kas artikkel oli kasulik? Kui tellid uudiskirja, saad kord kuus põnevad artiklid ja koolitusuudised oma postkasti. Soovin tellida uudiskirja:

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga