Meie holistiline supertiim

4. juuli 2018 | Artiklid, Instituudist

Postituse autor: Holistika Instituut

Holistika Instituudil täitus sel kevadel 20 tegevusaastat. Instituudi tiim on nende aastate jooksul kõvasti kasvanud. Kui algusaastatel oli Instituudi looja Marina Eberth üksi kõikides rollides, siis tänaseks on meid juba üheksa. Lisaks instituudi juhatajale ning viiele säravale koolitajale, tagavad töö sujuva kulgemise asendamatu assistent, koolitusjuht ning turundusjuht.

Tänaseks on instituudi lõpetajate arv juba ligi 700 ja hetkel õpib instituudis üle 200 hea inimese.

Saame tuttavaks! Tule loe lähemalt, kes on need 9 usinat töömesilast, kes instituudi igapäevatöödega toimetavad ja innukalt tulevikuvisioone lennutavad.

Supertiim

Marina Eberth

Holistika Instituudi looja ja juhataja, õppekava autor

 • Mida on Holistika Instituudis töötamine Su ellu toonud? Mida pead väärtuslikuks? 

Marina Eberth1. mail 1998 registreerisin Kopenhaagenis oma ettevõtte, mis sai nimeks „instituut“. Mu tolleaegse enesehinnangu jaoks oli see ülim väljakutse, sest polnud ei õpilasi, ruume ega kaastöötajaid ja ma ei teadnud, kas neid kunagi üldse saabki olema. Mu julge unistuse ainsaks aluseks olid armastus koolitamise vastu ja sisemine veendumus, et mul on „koolitajageen“.

Imetabane 20 aasta pikkune teekond on olnud edukas ja toonud palju rõõmu. Kõige väärtuslikumaks osaks pean aga suurt hulka väljakutseid, mis on lihvinud ennekõike mind ennast.

Algusaastatel oli suurimaks mureks mu enda kannatamatus. Ma tahtsin, et õitsev instituut paljude õppijatega ja vägev terapeudipraksis oleks mul juba olemas. Üks tark naine, kelle käest küsisin, mis ma valesti teen, et mu ettevõte ei kasva, ütles: Sul on kõik olemas, mida vaja. Sul on vaid üks häda – sa pole rahul Looja tempoga. Need õigel hetkel öeldud sõnad aitasid mul hajutada kahtlusi ja oma unistusse uskuda. Olen näinud paljude heade ettevõtmiste hukkumist, sest oma geniaalsest ideest vaimustunud inimesed löövad liiga kähku käega ja ütlevad: „Ah, see ei ole ikkagi see, mida mina pean tegema“. Minu teekond on näidanud, et tegevus on tulemusrikkam, kui selle aluseks on „mina tahan“, mitte „mina pean“, sest viimane paneb väe inimesest endast väljapoole.

Koolitamine ja terapeuditöö on olnud mõnusalt põnev ja loominguline kulgemine, aga aina kasvav ettevõte on kaasa toonud kuhjaga probleeme, mille lahendamine on mind tublisti proovile pannud. Holistika Instituut on küpsetanud mind nii suhtleja kui juhina. Keegi tark ütles, et koolitarkusega juhiks ei saa, juhiks tuleb kasvada koos ettevõttega.

Täna mõistan, et instituudi arengu tulemusena on kujunenud originaalne „holistiline ettevõte“, mille toimimise põhimõtete vastu on huvi tundnud ka teised ettevõtjad.

 • Kuidas aitab Holistika Instituudi tegevus maailma paremaks muuta?

Meie tegevuse kõige parem tulemus on õppijad ise, kõik need „holistikud“, kes holistilist mõtteviisi oma elus rakendavad. Holistika Instituut on iseendaks saamise, iseenda leidmise kasvulava. Instituudi moto on „Iseenda parimaks väljaandeks!“, sest parim, mida igaüks meist elus teha saab, on olla tema ise. Fantastiline on olla iseendaga kontaktis, tunda end iseenda juures kodus olevat ja elada just sellist elu, mis on su olemusega kooskõlas.

Meie instituudist astuvad ellu sisemise kontrollikeskmega inimesed. Mõiste „kontrollikese“aitab seletada, kuidas inimesed kalduvad põhjendama oma edu või ebaedu. Kui kontrollikese on väljaspool, siis inimene usub, et tema elu juhitakse väljastpoolt ja arvab, et temast endast suurt midagi ei sõltu, elusündmused toimuvad kas juhuse või saatuse tõttu. Sisemise kontrollikeskmega inimene usub, et sündmused, nii head, kui halvad, juhtuvad tema enda valikute, tegevuse või tegematajätmiste tulemusena. Kontrollikeset aitab väljast sisse nihutada oma tahte ja isikliku väe tunnetamine. Mida tugevam on omaenda tahe, mida suurem on omaenda vägi, seda väiksem on sõltuvus välisest. Seda vähem tunned, et oled elu ohver ja seda enam tunned, et elad elu, mis on su endaga kooskõlas, sest sa ise vastutad selle eest, milline inimene sa oled.

Tihti olen saanud tagasisidet, et Holistika Instituudis õppinud inimesed paistavad teiste seas eriliselt silma, sest nad on vabad, uudishimulikud ja loomulikud. Holistikud säravad ning natakavad elamise rõõmu ja lustiga ka teisi. Kõik need väekad särasilmad muudavad paremaks omaenda ja ka ümbritsevate inimeste elu, sest nad teavad, et „liblika tiivalöök Brasiilias võib tekitada Texases orkaani“, sest kõik on kõigega seotud.  

Heili Laido

Heili LaidoHolistika Instituudi juhatuse liige, haldusjuht, koolitaja

Seotud Holistika Instituudiga aastast 2007

 • Mida on Holistika Instituudis õppimine/töötamine Su ellu toonud? Mida pead väärtuslikuks?

Kuna olen holistilise maailmavaatega kogu aeg olnud, siis siin sain targemaks ja kindlamaks, saades sügavamaid teadmisi sellest, mida ennem aimasin või millest omajagu teadlik olin.

Holistika Instituut on mulle andnud minu jaoks maailma parima töö. Mulle meeldib teadmisi edasi anda ja teha terapeuditööd, mul on võimalus inimesi aidata, nende arengu vahetus läheduses olla ja neid protsesse jälgida. Holistika Instituudis õpitu teeb nähtamatu nähtavaks ja selgeks nii maailma kui inimeste toimimise seaduspärasused.

 • Kuidas aitab Holistika Instituudi tegevus maailma paremaks muuta?

Holistika Instituut annab rakendusliku koolituse, st kuidas igapäeva elu muuta paremaks. Meiega seotud inimestel on soov enda elu paremaks muuta. Õppijatelt saadud info näitab, et paljud tulevad instituuti õppima just seetõttu, et on tuttava või sugulase muutust kõrvalt näinud. See on neid motiveerinud: Mina tahan ka …

Meie õpilastest on välja kasvanud holistilise maailmavaatega õpetajad ka teistes valdkondades – näiteks joogas. Meie lõpetajad on seotud oma lähedastega ja andnud neilegi edasi teadmisi ja võimalust oma elu juhtida. Holistika Instituudis õpitu annab julguse väljendada oma rõõmu ja üllatust, et maailm on imeline koht ja ka mul on siin oma oluline roll.

Katariina Liisa Martens

Katariina Liisa MartensHolistilise treeningu ja terapeudikoolituse koolitaja

Seotud Holistika Instituudiga aastast 2002

 • Mida on Holistika Instituudis õppimine/töötamine Su ellu toonud? Mida pead väärtuslikuks?  

Olen tänulik, et suhe instituudiga on mu ellu toonud mõttekaaslasi, kellega on jätkuvalt põnev elu müsteeriumi üle arutleda ja igapäevaelu keerdkäikudes seigelda. Töö pakub nii eneseteostuse võimalusi kui ka lõppematult väljakutseid ja seetõttu on iga päev omamoodi ja huvitav. Kuna uusi küsimusi ilmneb sagedamini kui vastuseid, siis ainus väljapääs on olla loominguline, uudishimulik, avatud ja spontaanne.

 • Kuidas aitab Holistika Instituudi tegevus maailma paremaks muuta? 

Inimesed saavad teadlikumaks iseenda tunnetest ja vajadustest  ning  maailma toimimise seaduspärasustest, hakkavad rohkem mõistma varjatud dünaamikaid, mis mõjutavad inimestevahelisi suhteid, valikuid ja reaktsioone. Kui siia lisandub julgus unistada, siis on võimalik hakata oma elu ise juhtima ja muuta see õnnestavaks, mahlaseks ja ilusaks. Õnnelikud, rahulolevad inimesed levitavad armastust ja õnne ka oma lähedastele ja tuttavatele ja nii see headus mööda Eestimaad ja maailma levib. J

Kristiina Garancis

Kristiina GarancisHolistilise treeningu koolitaja

Seotud Holistika Instituudiga aastast 2003

 • Mida on Holistika Instituudis õppimine/töötamine Su ellu toonud? Mida pead väärtuslikuks?  

Kõige raskem õppetund Holistika Instituudis õppimise/töötamise käigus on olnud iseenda otsimine koolide, treenerite, vanemate, sõprade, kolleegide, õpetajate peeglitest. Nagu rebu munavalgest eraldamise delikaatne protseduur – et kuldkollane ei läheks katki. Ja selle väärtusliku mina juurde jäämine ja sellelt maailmaga suhtlemine ja reageerimine – see pole nii lihtne nagu oleks kindlalt tema külge liimitud. Mõned enda osad soovivad pidevalt põgeneda, kohaneda, rahu nimel alla anda, enda kaunimat palet näidata, igat muud moodi trikitada.

Üks suurimaid väärtusi koolitaja töös on luba inimeste sisse piiluda ning nendele jõudu ja väge anda, et nad usuksid oma annetesse ja võimekusse, et nad julgeksid teha uusi valikuid ja oma elus midagi muuta või lõpuks leida hingerahu ja enda varjudega kätt suruda.

 • Kuidas aitab Holistika Instituudi tegevus maailma paremaks muuta? 

Kui inimese elus on käes tasakaaluhetk, tundub kõik, mis kunagi alla või üles kaalus, kas liigne raskus või liigne luksus või liigne pretensioon või liigne kurbus või liigne …

Instituudi tegevus aitab inimestel sinna hetke jõuda – mõnikord annab väikse taganttõuke, mõnikord taatleb kaalud uue keskmega.

Tania Haasma

Tania HaasmaVenekeelse holistilise treeningu koolitaja

Seotud Holistika Instituudiga aastast 2009

 • Mida on Holistika Instituudis õppimine/töötamine Su ellu toonud? Mida pead väärtuslikuks?  

Väärtus on inimese isikupära hindamine ja võimalus avada ja avardada oma potentsiaali. Minu elu on muutunud väga kardinaalselt – finantsvaldkonna teenimine jäi igaveseks selja taha ning prioriteedid muutusid 180 kraadi. Julgen väita, et olen lõpuks mina ise, olen selle üle õnnelik ja rõõmustan kogu südamest, et saan selles olla abiks ka teistele.

 • Kuidas aitab Holistika Instituudi tegevus maailma paremaks muuta? 

Maailm on muutunud. Aeg, kus kõik pidid olema ühtemoodi ja kellegi teise ettekujutuse järgi, on õnneks möödas. Aga kuidas olla ise, käia oma unikaalset teed ja teadlikult luua omaenda elu, ei ole inimestele veel selge. Instituut annab teadmist ja julgust, jagab elu loomise tööriistu ja toob tagasi tunde “mina olen mina ja see on imeline”. Kui inimene on oma elu peremees, suudab ta selle õnnelikuks teha ja kui inimesed on õnnelikud, on ka maailm parem paik.

Tiina Pedak

Tiina PedakHolistilise treeningu koolitaja

Seotud Holistika Instituudiga aastast 2009

 • Mida on Holistika Instituudis õppimine/töötamine Su ellu toonud? Mida pead väärtuslikuks?  

Olen saanud sõbraks iseendaga ja olen saanud sõbraks paljude-paljude suurepäraste inimestega. Minu elu on muutunud rikkamaks, rõõmsamaks, rahulolevamaks ja sügavamaks.

 • Kuidas aitab Holistika Instituudi tegevus maailma paremaks muuta? 

Holistika Instituut on nagu majakas, mis näitab VALGUST…

Marju Heinlaid

Marju HeinlaidAssistent

Seotud Holistika Instituudiga aastast 2014

 • Mida on Holistika Instituudis töötamine Su ellu toonud? Mida pead väärtuslikuks?  

Instituudi kollektiivi liikmena olen saanud endale südamelähedase töö, armsad kolleegid ning mugava, kaasaegse töökeskkonna. Assistendina töötades olen saanud väärtusliku töökogemuse kogu selle mitmekülgsuses: aja planeerimine ja tööde järjestamine, operatiivne ja kiire tegutsemine, multitasking. Olen tänulik, et olen olnud vajalik ning mind ja minu tööd on märgatud ja tunnustatud. Aitäh teile, armsad kolleegid!

 • Kuidas aitab Holistika Instituudi tegevus maailma paremaks muuta? 

Õpetused, tarkused ja kogemused, mida instituut jagab ja õpetab, muudavad igaühte meist. Soovides muuta maailma, tuleb alustada iseendast. Suured asjad ja suured muutused meie elus saavad alguse ju väikestest asjadest.

Inge Ojakäär

Inge OjakäärKoolitusjuht

Seotud Holistika Instituudiga õppurina aastast 2010 ja koolitusjuhina aastast 2018

 • Mida on Holistika Instituudis töötamine Su ellu toonud? Mida pead väärtuslikuks?  

Holistika Instituudis töötamine on olnud senini minu jaoks pidev õpiprotsess. See on olnud õppimine, kuidas toimib tavapärasest harjunud õpikeskkonnast täiesti erinev õpiorganisatsioon, mille Marina Eberth on loonud nii töötajate, koolitajate kui õppijate terviklikkuse printsiibist lähtudes. See lühike aeg on olnud imeline kogemus ühtsest koostoimimisest ja kulgemisest, mis on ühe suure organisatsiooni jaoks täiesti ainulaadne keskkond.

 • Kuidas aitab Holistika Instituudi tegevus maailma paremaks muuta? 

Maailm muutub paremaks läbi võnke või signaali, mida Holistika instituut väljastab oma loomulikus vaimus ja olekus. See, kes selle võnke kinni püüab ja siia tee leiab, on kui „tilk meres“, kuid kes läheb peale instituudi lõpetamist maailma paremana ja kaunimana. Kui koolituse lõpetajaid on palju, siis on ka maailm juba palju parem ja kaunim.

Jaana Ojakäär-Kitsing

Jaana Ojakäär-KitsingTurundusjuht

Seotud Holistika Instituudiga õppurina aastast 2009 ja turundusjuhina aastast 2013

 • Mida on Holistika Instituudis õppimine/töötamine Su ellu toonud? Mida pead väärtuslikuks? 

Õppima asumine instituudis oli esimene põhjalikum kokkupuude holistilise maailmavaatega, keha-meele-hinge seoste uurimisega. See andis mulle väga hea maailma kui terviku mõistmise vundamendi ja võimaldas töötada läbi tol hetkel valusaid elukogemusi. (Loe minu õpikogemuse kohta lisa siit)

Töötamine instituudis on imeline võimalus rakendada oma loovust ja ideid väga toredas meeskonnas ja väga tähtsa eesmärgi nimel. Olen õppinud ülikoolis 5 aastat andragoogikat ja täiskasvanute koolitusvaldkonnas ka palju aastaid töötanud. Rõõm on jätkata seda rada instituudis, mis aitab inimestel saada iseenda parimaks väljaandeks!

 • Kuidas aitab Holistika Instituudi tegevus maailma paremaks muuta?

Maailma muutmine algab iga inimese enda sisemaailma korrastamisest. Kuna instituut on suunatud sellele, et iga inimene töötab iseendaga ja saab elada parima iseendana, siis võidab sellest terve maailm. Maailm, mis on täis teadlikke, endaga rahujalal ja oma andeid realiseerivaid inimesi, ongi ilmselt parim paik elamiseks!

Kohtumiseni Holistika Instituudis!

Supertiim HIFotograaf: Piret Britta Pallon

Kas artikkel oli kasulik? Kui tellid uudiskirja, saad kord kuus põnevad artiklid ja koolitusuudised oma postkasti. Soovin tellida uudiskirja:

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga