Meditatsiooniõhtud Holistika Instituudis

29. sept. 2014 | Kategooriata

Postituse autor: Holistika Instituut

Sügisest kevadeni toimub Holistika Instituudis põnev meditatsiooniteekond läbi seitsme põhitšakra.

Esmaspäeval, 20. aprillil toimuval meditatsiooniõhtul keskendume kroontšakrale.

Elus on oluline olla iseendaga kontaktis, et mitte liuelda automaatpiloodil läbi oma päevade, tegelikult kuskil kohal olemata. Meditatsioon õpetabki olema kohal, siin ja praegu.Rännakuid juhendab holistilise regressiooni terapeut Bruno Braun.

Algus kell 17.30 ja lõpp umbes 19.30 – 20.00.

Meditatsiooniõhtute sarjaga saab liituda igal ajal. Eelnevalt registreerima ei pea.

Meditatsiooniteekonna mõte

Sissejuhatus mediteerimisse annab algteadmised neile, kes pole varem meditatsiooniga kokku puutunud. Juhitud meditatsioonid on algajatele väga hea õppimisvõimalus.

Tšakratele keskendumine meditatsioonis annab võimaluse:

 1. Uurida nende tööd ja väljendumist elus.
 2. Neid avada, puhastada ja kaitsta.

Teades oma tšakrate kohta rohkem, on meil võimalus oma igapäeva elu valikute puhul langetada otsuseid, mis meid eluteel toetavad.

Töökorras juurtšakra toob sulle teadmise sellest, et sa pole üksi. Vajadus kuuluda on üks meie põhivajadusi. Kuigi me oleme alati seotud oma pere ja päritoluperega ning ka kõige elavaga siin Universumis, tunnevad paljud inimesed eraldatust ja üksindust. Vajadus kuuluda teiste hulka on üks meie põhivajadusi ja hästi töötav juurtšakra aitab tunda, et maailm on inimese jaoks üks turvaline paik, mis pakub kaitset, toitu, toetust ja kindlustunnet. Toimiv juurtšakra on ka hea tervise, hea füüsilise toonuse ja vastupidavuse näitaja.

Töötav haratšakra aitab olla aus kõikides suhetes – pereelus, sõpruses või tööelus. Inimene saab füüsilises elukeskkonnas hästi hakkama – tal on piisavalt elatusvahendeid ja raha, ta julgeb riskida ja on tugeva enesekaitseinstinktiga. Oskab vastu võtta otsuseid nii isiklikus kui tööelus ja saab hakkama tagasilöökidega. On rõõmus, optimistlik, loominguline ja seksikas.

Päikesepõimik, mis on töökorras, on meie isikliku väe keskus. Oma ”kõhutunde” järgi talitamine aitab hoida keha terve ja tugevana. Kindla iseloomuga, distsiplineeritud, ennastaustav, aktiivne ja suuremeelne inimene on juba midagi – tal on väge, et mõjutada maailma ja põhjust olla rahul iseendaga.

Töökorras südametšakra on inimese kogu energiasüsteemi keskus, mis toob teadmise, et armastus on inimkeha ja -vaimu tõeline liikumapanev jõud. Selline inimene on tundlik ja kaastundlik, andestav ja armastab tingimusteta.

Kurgutšakra energia toob sinuni teadmise, et harmoonia ja tasakaal saabub su ellu, kui sa teadvustad endale oma elu eesmärgi ja tunnetad oma eluteed. See inimene väljendab oma mõtteid, tundeid ja vajadusi selgelt, vabalt ja ilma hirmuta. Ta kõne on selge ja väljendusrikas, hääl on kandev ja kõlav ning ta oskab kuulata avatud südamega kui on vaja.

Töötav laubatšakra aitab tõe ja illusiooni vahel vahet teha. Seal, kus inimlik mõistus on küündimatu, aitab laubatšakra ehk kolmanda silma tarkus elu keerukusega hakkama saada. Avatud laubatšakraga inimestel on hea intuitsioon ja kujutlusvõime ning nende elus manifesteeruvad kujuteldud või mõeldud asjad mõnikord üllatavalt kiiresti.

Kroontšakra, mis on töökorras, toob su ellu olemise ”siin ja praegu” hetkes. Sellise inimese jaoks on elu olemus armastus, õnn ja rahu.

Kus toimub?

Holistika Instituudi ruumides Tallinnas, Pärnu mnt 139 C, III korrus.

Ühistransport:
Bussid 5, 18, 20, 32, 36, 57, peatus “Hallivanamehe”.
Trammid 3 ja 4 lõpp-peatusse Tondil. Sealt minna Pärnu maanteele ning liikuda suunaga Nõmme poole. Jalutuskäik on ca 8 minutit.

Parkimine
Maja taga on suur parkimisplats. Parkimine on tasuta alates 19.00, enne seda on 2 tundi parkimist tasuta, kui aeg on fikseeritud parkimiskellaga.

Sisse pääseb nii Pärnu mnt kui hoovi poolt. Majas on lift.

Vaata instituudi asukohta kaardil.

Millal toimub?

 • 08.09.14 Sissejuhatus mediteerimisse
 • 22.09.14 Keskendumine tsakrasüsteemile
 • 13.10.14 Sissejuhatus mediteerimisse
 • 27.10.14 Keskendumine juurtšakrale
 • 03.11.14 Keskendumine suhetele
 • 17.11.14 Keskendumine haratšakrale
 • 01.12.14 Keskendumine enesekindlusele
 • 15.12.14 Keskendumine päikesepõimikule
 • 05.01.15 Sissejuhatus mediteerimisse
 • 19.01.15 Keskendumine südametšakrale
 • 02.02.15 Keskendumine eneseteostusele
 • 16.02.15 Keskendumine kurgutšakrale
 • 09.03.15 Sissejuhatus mediteerimisse
 • 23.03.15 Keskendumine laubatšakrale
 • 06.04.15 Keskendumine tervisele
 • 20.04.15 Keskendumine kroontšakrale

Kui palju maksab?

8 eurot õhtu eest.
Eelnev registreerimine ei ole vajalik.

Juhendab holistilise regressiooni terapeut Bruno Braun.

Miks inimesed mediteerivad?

Me usume, et keha treenimine füüsiliste harjutustega tagab kehalise tervise. Enamus inimesi ei mõtle aga sellele, et ka aju treenimine on kasulik ja vajalik. Meditatsioon on aju treening. Meditatsiooni kaudu saavutab inimene meisterlikkuse oma ajulainete, oma ajutöö juhtimisel.

Kui sa oled ärkvel ja ja teed oma igapäevatoimetusi, on ajurütmid kiired. Stressi või ärevust kogedes töötab aju veelgi kiiremini ja loomulikult reageerib ka keha aju ärevatele signaalidele.

Kui sa sulged meditatsioonis silmad ja lõdvestad oma keha, hakkab aju teistmoodi tööle. Harmooniline muusika ja visualiseerimine aitavad veelgi kaasa ajurütmide aeglustamisele ja su teadvuseseisund muutub. Tavaline kiire mõttesagin vaibub su ajus pikkamisi ja sa saad kontakti sügavamate teadvusekihtidega. Muutunud teadvuseseisund on võluvõti meie sisemiste ressursside juurde.

See on seisund, milles avanevad uksed nii alateadvuse kui ka üliteadvuse juurde. Sa kohtud iseendaga – oma sisemise vaimse olemusega, mis on allikaks suuremale elujõule ja energiale, intuitsioonile ja loomingulisele inspiratsioonile.

Meditatsiooni on defineeritud mitmel moel, kuid tegelikult on selle olemus väga lihtne – see on meis kõigis peituva loomuliku võime väljendus. Me kõik oleme võimelised oma sügavama olemusega kontaktis olema.

Mida see kontakt annab? Sageli mediteerivad inimesed selleks, et:

 • iseennast paremini tundma õppida ja end vaimselt arendada;
 • stressiga paremini toime tulla ja saavutada psüühiline tasakaal;
 • omandada parem keskendumisvõime ja kõrgem energiatase;
 • parandada oma intuitsiooni;
 • parandada oma tervist ja tõsta üldist heaolutunnet;
 • tuua rohkem harmooniat, rõõmu ja lähedust suhetesse teiste inimestega.

Mitte ainult mediteerimine iseenesest pole oluline, oluline on ka meeleseisund, milles sa end pärast meditatsiooni leiad – nimelt rahu ja tasakaal, iseendaga kontaktis olemise tunne. Iseendaga kontaktis olemine tähendab oma intuitsiooniga kontaktis olemist. Kui sa reeglipäraselt aeglustad oma ajulainete tööd ning kohtud selle rahu ja loomingulise vaikusega, imbub sama rahu ja loominguline aktiivsus vaikselt ka sinu argipäeva, teadvus avardub ja koos sellega avarduvad ka su võimed.

Elus on oluline olla iseendaga kontaktis, et mitte liuelda automaatpiloodil läbi oma päevade, tegelikult kuskil kohal olemata. Meditatsioon õpetabki olema kohal, siin ja praegu. Ainult siis, kui sa oled “kohal”, on sul võimalus olla kontaktis oma sisemise olemusega, oma tuumaga. Kui see kontakt on olemas, ei vii igapäevased mured sind tasakaalust välja, sa suudad säilitada rahu ka keerulistes stressitekitavates olukordades. Iseendaga paremas kontaktis olles teadvustad paremini oma vajadusi ja teed selgemat vahet olulise ja ebaolulise vahel. Seega oled võimeline õigemaid otsuseid vastu võtma.

Meditatsiooniõhtutel katsetame erinevaid meditatsioonitehnikaid, meditatsioone muusikaga ja hingamisega, visualiseerimist, mantraid, sümboleid, sisendusi jne.

Oled oodatud!

 Sündmuse leiad SIIT.

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga