Märtsi lõpus tähistas juubelit instituudi looja Marina Paula Eberth

7. apr. 2012 | Instituudist

Postituse autor: Marina Paula Eberth

Marina juubel 2012Holistilise Teraapia Instituut on olnud osa Marina elust viimased 14 aastat. Enne seda töötas ta 18 aastat Tallinna Pedagoogilises Instituudis (praegune Tallinna Ülikool) psühholoogia kateedris.

Elu murrangulisel perioodil 90-ndate keskel asus Marina elama ja töötama Taani. Olles pooleteise aastaga omandanud taani keele, sai Marina asuda õppima transpersonaalsest psühholoogiast lähtuvat regressiooniteraapiat Ingelise Emby juures.

Oma esimesi regressiooniseansse on Marina kirjeldanud kui elumuutvat kogemust. Marina arusaam elust muutus: toimus suur silmade avanemine ja pilt sai korraga selgeks. Õpetaja ja terapeut Ingelise Emby on siiani jäänud Marina oluliseks sõbraks ja toetajaks.

Ingelise õpetuste baasil hakkas Marina arendama holistilist teraapiat. 1998. aastal sündis Holistilise Teraapia Instituut, mis 2006. aastal asus Taanist üle Eestisse. Marina õpetuse tuumaks on elamine nii mõistuse kui südame hääle järgi. Instituudi ajaloost ja sündmustest loe pikemalt siit.

Instituudis õpib praegu üle 100 inimese enesearengukoolitusel holistiline treening ja holistilise terapeudi väljaõppes. Eestis tegutseb aktiivselt 24 instituudi lõpetanud holistilist terapeuti.

Praegusel ajal Marina õpetab holistilist teraapiat, töötab terapeudina, reisib ja kirjutab.

Oma pühendumise ja keskendumisvõime, empaatia ja elujõu, tasakaalukuse ja visaduse, kohusetunde ja uuendusliku mõtteviisiga on Marina olnud inspiratsiooniks ja eeskujuks paljudele inimestele. Ta on tõestanud, et püsiva siira armastuse ning huviga elu ja inimeste vastu saab reaalsuseks muuta imelisi unistusi.

Palju õnne, Marina!
Palun toida ja toeta meie vaimu veel kaua-kaua!

***

Instituudi õpilaste ja kolleegide eestvedamisel toimus Marina 60. juubeli tähistamine 5. aprillil 2012 Holistilise Teraapia Instituudis. Piduliku ja loomingulise aktuse etteastetes osalesid kõik õnnitlejad. Marina soov oli kingitusena näha ja kuulata loomingulisi esitusi mõne mõttetera, jutustuse, laulu, luuletuse, tantsu või kasvõi pantomiimi näol. Mida omanäolisem, seda parem.

Vaata juubeliaktuse pilte Facebookis või galeriis allpool.

 

 

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga