Persoonilugu Instituudi koolitaja Tiina Pedakuga

8. märts 2016 | Instituudist, Psühholoogia, Teraapia

Postituse autor: Tiina Pedak

Tiina Pedak on Holistika Instituudi koolitaja, kes alustas jaanuaris 2016 uue grupiga põnevat holistilise treeningu teekonda. Kohtusime Tiinaga, et rääkida tema eluvaadetest, väärtustest, unistustest, õppimisest ja õpetamisest. Persooniloo koostas Jaana Ojakäär. Head lugemist!

Tiina PedakElurõõm algab Tiina jaoks lihtsatest asjadest, nagu seda on vaba nädalavahetuse hommikul oma Haapsalu kodus lastega pannkookide küpsetamine, suguvõsaga ühiste lõunasöökide nautimine, kvaliteetaeg sõpradega ja südamelähedase töö tegemine. Armastus, heatahtlikkus, ausus, lihtsus, sõbralikkus, hoolimine ja abivalmidus on Tiina jaoks olulisemad väärtused ja õnneliku elu alustalad.

Holistiline maailmavaade tähendab Tiina jaoks terviklikkust – kõik on kõigega seotud, kõik on üks, kõik mõjutab kõike ja töötab alati seestpoolt väljapoole.

Tiina lausub, et on alati huvi tundnud asjade vastu, mida ei saa käega katsuda ja silmaga näha. Holistilisele rajale sattus ta juba lapsepõlves, kus nägi palju tulevikku ette ennustavaid unenägusid ja elas kaasa isa huvile vaimse kirjanduse ning paastumise vastu. Peale isa surma tajus Tiina ema väga müstilisi kogemusi ja nii sai ta juba tüdrukuna osa maailmast, millest mujal ei räägitud.

Elutee juhtis Tiina alates 90ndate keskpaigast põnevate koolitusteni, kus sai kogeda nii mõtete muutmise väge, gestaltteraapia tehnikaid, reiki tervendavat jõudu, 5 rütmi tantsu jne. Üheks nendest põnevatest praktikatest oli ka vabastav hingamine. 1999. aastal osales Tiina holotroopse hingamise koolitusel, mis oli tema jaoks elumuutvaks kogemuseks. Sellest ajast peale jäi kirg ja huvi vabastava hingamise vastu naise hinge oma aega ootama. Kuna aasta pärast kolis Tiina Soome ja järgnevad aastad läksid väikeste tütarde kasvatamisele, sai ta järgmist pikemat hingamiskoolitust kogeda alles 2004. aastal Lena Kristina Tuulse juhendamisel. Kursusele minnes oli Tiina täiesti kurnatud, isegi nõudepesemine oli paras väljakutse. Peale koolitust tundis ta endas kõvasti lisaenergiat ja elujõudu – see kogemus oli väga suureks sammuks astumaks välja nii vaimse kui füüsilise kurnatuse rajalt. Tiina sai kinnituse, et on enda jaoks leidnud toetava meetodi ja nii jätkas ta hingamisõpinguid ning assisteeris kursusi nii Eestis kui Rootsis. Rootsis kohtus ta oma järgmise õpetaja Sondra Rayga ning kirg hingamisteemade vastu on püsinud tänaseni. Tiina juhendab nii Tallinnas kui Haapsalus vabastava hingamise gruppe ning viib läbi eraseansse.

Kui Tiina kolis 2009. aastal tagasi Eestisse, avanes tal võimalus jätkata oma enesearenguteed Holistika Instituudis, mille ta 2014. aastal holistilise regressiooni terapeudina edukalt lõpetas. Instituudist oli Tiina kuulnud paar aastat varem ühelt tuttavalt. Äratundmine, et see on midagi tema hingele, tekkis koheselt või nagu Tiina ise ütleb: “Lamp läks selle info peale peas põlema.”

Läbitud viit õpinguaastat meenutab Tiina kui väga väga põnevat aega. Need aastad olid iseendaga sügavuti tuttavaks saamise periood. Lisaks sai ta koolist sügavama arusaamise elust ja oskuse vaimseid praktikaid igapäevaeluga integreerida. Koolitus võimaldas Tiinal kohtuda tunnetega, millest ta varem üldse teadlik polnud. Tiina sai tuttavaks oma haavatavuse, nõrkuse, kurbuse ja vihaga, avastas kuidas tuua oma ellu rohkem armastust nii iseenda kui teiste suhtes, õppis oma elu täitma lihtsuse, rõõmu, kerguse ja lõdvestumisega. Samuti kasvas teadlikkus end piiravate uskumuste, hoiakute ja hinnangute osas, mille vabastamise tulemusena leidis ta üles julguse elada. Tiina sõnab sära silmis, et nüüd on ta tõesti õppinud elama, olema, nautima ja armastama!

Tiina armastab väga oma tööd terapeudi ja koolitajana. Õpetajatöö on Tiina jaoks ruumi loomine ja energia hoidmine kõikide osalejate jaoks, et nad saaksid turvaliselt läbida oma arenguprotsesse. See töö on suur privileeg, sest võimaldab näha ja kogeda imede sündimist. Koolitaja on muutuste toimumise tunnistajaks, võimas näha, kuidas inimeste tõeline olemus nähtavale tuleb.

Uurin Tiinalt, millist muutust ta soovib oma tööga maailmas luua. Kuna maailm toimib alati ainult seestpoolt väljapoole, siis soovitud muutused tuleb teha kõigepeal enda sees. Tiina usub, et just sellist tegutsemisviisi järgides käib tõeline maailma muutmine. Välismaailmas oleks tore näha rohkem tasakaalu, harmooniat, headust, rõõmu, armastust, lihtsust ja leplikkust, aga alustada tuleb ikka iseendast. Tiina on täheldanud, et mida rohkem on ta ise tasakaalus ja endaga armastavas suhtes, seda väiksem on ta soov välist maailma muutma hakata.

Tiina huvid ja hobid on väga mitmekesised. Näiteks eelmise aasta ühe suurima saavutusena toob ta välja vehklemises Eesti meistritiitli võitmise vanuses 40+. Minnes võistlusele pool naljaga, oli esikoht Tiina jaoks tõeline üllatus ja meeldiv tunnustus. Lisaks vehklemisele armastab Tiina väga lugeda ja käsitööd teha – haapsalu salli mustri lugemist võrdleb ta meditatsiooniga, mis võimaldab olla täielikult keskendunud ja hetkes kohal. Iga hommikut alustab Tiina endale reiki tegemisega ning 3-4 korda nädalas loob endale võimaluse koduseks vabastava hingamise seansiks.

Kergitame intervjuu käigus ka veidi Tiina unistusteloori. Selgub, et unistused on seotud reisimise ja rahvusvahelise tööga. Kuna Tiina räägib vabalt nii eesti, soome kui inglise keelt, on maailma uksed ta ees valla. Visioon on minna koolitajatööga Eesti piiridest kaugemale, aga selle sooviga ta ei kiirusta. Aega on ja võimalused saabuvad omal ajal. Tiina usub, et unistusi ja soove peab olema, aga neisse ei tohi kinni jääda. Tuleb olla avatud ja julgeda vastu võtta seda, mida elu pakub. Kuigi reisimine on Tiina üheks suureks kireks, on armastus Eestimaa vastu suurem – Eestit peab ta parimaks ja toredaimaks elupaigaks. Hea on ära käia ning siis värskena ja veidi muutununa tagasi koju jõuda.

Tiina salasoovideks on ronida oma elus kindlasti Kilimanjaro tippu, reisida Hawaiile ning Balile, näha oma lapsi väga õnnelikena üles kasvamas, saada kunagi vanaemaks ning elada hästi pikk, õnnelik, rikkalik ja mahlane elu! Soov on elada elu, mis pakub hästi palju nii kehale, meelele kui hingele. Kui varem oli Tiinal mõttestamp, et mingist vanusest läheb elu igavaks, siis nüüd on ta oma õpetajate eeskujul sellest hoiakust vabanenud. Ta on näinud kui lõbus ja külluslik võib elu olla ka aastakümneid vanemana.

Tiina on väga tänulik elu eest, oma kahe suurepärase tütre, pere ja sõprade eest. Ta on tänulik, et saab elada sellist elu, nagu hetkel elab ja teha tööd, mida südamest armastab. Nii suur privileeg on elada. Südant täidab tänulikkus, et on võimalik elada selles kehas, tunda väge ja võimalust oma elu ise luua.

Tiina toob õnne retseptina välja lihtsuse, lõdvestumise, armastuse ja kire elu vastu. Tiina on märganud, et mida rohkem on lõdvestumist, seda lihtsam on olla oma tunnetega kontaktis ning seda avatum on süda suhetes iseenda ja teistega.

Rõõmsat rännakut Tiinale ja tema õpilastele!

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga