Instituut soovitab: David Deida “Sinine tõde”

10. nov. 2014 | Psühholoogia, Raamatusoovitused, Suhtlemine

Postituse autor: Katrin Saali Saul

Raamatusoovitus „Sinine tõde“ David Deida. (Pilgrim)
Katrin Saali Saul

Meditsiinilises mõttes on nii, et kui süda püsib oma igapäevases liikumises ja lööb, siis oled sa elus. Ka vaimses plaanis saab jälgida südant – see kas parasjagu avaneb või sulgub ning avanemisega kaasneb õnn, rõõm, rahu, armastus ja sulgumisega valu või kurbus.

Iga hetk teed sa valiku ning elad kas sügavalt südamest, pakkudes seda, mida ihkad pakkuda, avanedes täiel määral või siis sulgudes, oodates, peljates. Sa kas hoiad oma armastust hirmunult tagasi või teed kingitusi oma sügavaimast sisemusest.

Olevikuhetk on just nii avatud, kui sa soovid.

Deida annab väärtuslikke näpunäiteid, kuidas olla avatud ka siis, kui oled rahulolematu, kade, kurb, õnnetu, hüljatud, puudust kannatav, hirmul. Ja kuidas olla avatud siis, kui sa armastad, rõõmustad.  Oled ju mõnikord tundnud, et oled sügavam, kui su elu paista laseb ja sisimas armastavam, kui su suhe võimaldab ja säravam või helgem, kui su karjäär aimata lubab? Oma olemise salajases sügavuses oled sa lõputu, loov ja avar, ent kuidas seda ilmutada?

Kuidas hoida oma intiimsuhtes avatust? Mida peale hakata teadmisega, et kui sinu seksuaalne olemus on pigem maskuliinne, motiveerib sind elus peamiselt soov olla vaba? Vaba, et viia ellu oma eesmärki, mis iganes see siis ka poleks. Ning mida teha teadmisega, et kui su seksuaalne olemus on pigem feminiinne, igatseb su süda peamiselt armastust? Kuidas nende kahe nii vastandliku polaarsuse mõjuväljas luua avatud ja hooliv suhe, et mõlema partneri vajadused oleksid rahuldatud ja et kooselu toimuks avanemise müstilises embuses, mitte suletuse vangis? Mida oled sa alati pakkuda ihanud ja tänu kaitsemehhanismidele ning alalhoiuinstinktidele pakkumata jätnud?

Iga hetk, mil keegi on sinust avatum, on see inimene ka sinust rohkem kohal või rohkem kiirgav. Ta on selgem, tõhusam, läbinägelikum, seksikam, salapärasem, kaunim või võimsam. Kuigi ka sel inimesel on oma nõrkused, kandub kohaloleku jõud või kiirgus temalt sinule.

Sind innustavad  inimesed, kes on sinust avatumad. Avatus on and. Oska seda vastu võtta. Deida nägemuses paneb oma avatuse tagasihoidmise püüd sind kannatama. Ringlus on seadus – mida avatum sa oled, seda enam sa annad ja mida enam sa annad, seda rohkem on elul sulle pakkuda. Elul on läbi avatuseprisma hoopis teine värv ja maitse.

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga