Hallo, Kosmos! Kristiina Garancis

28. aug. 2012 | Loovus, Psühholoogia

Postituse autor: Holistika Instituut

Hallo_kosmosAugust 2012

Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” (nr 94) külaliseks on holistiline terapeut ja koolitaja Kristiina Garancis. Kristiina räägib märkidest ja sümbolitest. Saatejuht on Ingrid Peek.

Kuula saadet ERR Raadio 2 arhiivis või laadi alla.

Loe ka saate tutvustust.

“Olen palju mõelnud, et mis kavala plaani järgi on mu lapsepõlv möödunud muusika ja teatrikunsti maailmas, kus teisenenud teadvuseseisund on tavaline olek ning legendide ja fantaasiailm kodu,” mõtiskleb teatriinimeste peres kasvanud Kristiina Garancis, kelle peamiseks teemaks on kujunenud märgid ja sümbolid.Tartu Ülikoolis õpitud maailmakirjanduse eriala võimaldas tal suure hooga inimese hingemaailma sukelduda.Kultuurikorralduse magistriõpe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias andis lisatarkust juhtimispsühholoogias, erialast enesetäiendust teatri ja tantsu alal on ta ammutanud Inglismaal, Rootsis, Ungaris, Norras ning lisaks on ta kätt harjutanud ka teatri- ja tantsulavastuste managerina. Peale ülikooli asus ta tööle Eesti Draamateatrisse, seejärel aastal 1997 ajalehte “Sirp” ning 2006. aastast toimetas ta Tallinna Linnateatris avalike suhete juhina. Kirglik teatri- ja tantsufänn Kristiina Garancis on teinud kaastöid Von Krahli teatrile, “Vanemuisele” jaRahvusooperile “Estonia”, vedanud Klassikaraadios teatrisaadet ning teritanud sulge tantsu, teatri ja ka psühholoogia valda uurides. Aastal 2006. lõpetas ta Holistilise Teraapia Instituudi ning töötab holistilise psühhoterapeudina. Väga rikastavaks kogemuseks koolitamise suunal peab ta lektoriametit Tallinna Ülikooli Koreograafia osakonnas: “Mind võlub kõige enam kasvavate isiksuste toetamine, et neis areneks julgus tõsta kilbile oma erilisus ja suunata inspiratsioonina loomingusse.”

Märgid ja sümbolid on inimkonda saatnud aegade algusest saadik. Märk on miski, mis käib millegi kohta kellegi jaoks ja mingis rollis. Sümbol esindab abstraktset ideed või põhimõtet, mida pole sõnades võimalik niisama lihtsalt väljendada. Märkide hulka kuuluvad muu hulgas sõnad, kujundid, žestid, lõhnad, maitsed, hääled – kõik vahendid, mille abil üks tundlik ja mõtlev vaim saab teisele sõnumit edastada. Märke ja nende tähendusi, süsteeme, protsesse uuriv teadus on semiootika, Eesti vast tuntuim semiootik (ja kirjandusteadlane ja kulturoloog) oli Juri Lotman – kauaaegne Tartu Ülikooli professor ja üks Tartu-Moskva semiootikakoolkonna rajajaist.

Saates selgub:

  • Kuidas mõjuvad meile erinevad märgid ja sümbolid?
  • Mida näitab Universum meile sünkroonsuste kaudu?
  • Kus asuvad sümbolite juured?
  • Kuidas märke märgata, lugeda ja tõlgendada?
  • Mille kaudu ja kuidas suhtlevad meiega arhetüübid?
  • Milline on Kangelase Teekond?

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga