Esimene vene õppekeelega terapeutide lend sai tuule tiibadesse

24. mai 2022 | Artiklid, Instituudist

Postituse autor: Holistika Instituut

13. mail 2022 toimus Holistika Instituudis üks eriline sündmus – lõputunnistused sai esmakordselt vene õppekeelega terapeudiõppe grupp. Meeleolukas ja värviline lõpupidu toimus instituudi suures saalis, kuhu olid kogunenud lisaks instituudi perele ning lõpetajatele endile nende pered, lähedased ja sõbrad.

Õppekava „Holistiline treening ja regressiooniteraapia“ lõpetasid Anastassia Kidjajeva,
Jekaterina Larjušina, Dina Ljahh, Jelena Ozols, Jelena Sillar, Julia Bulahhova, Julia Tsistjakova, Marina Tobler, Nadiya Bazaraliyeva, Natalia Aleksandrova, Natalja Prosso, Olga Orlova ja Viktoria Vorobjova.

Pidulikul aktusel võtsid sõna ja jagasid lõpetajatele häid soove teele kaasa Holistika Instituudi asutaja ja juhataja Marina Paula Eberth, lõpetava grupi koolitaja Tania Haasma ning instituudi koolitusjuht Inge Ojakäär.

Marina Paula Eberth: „Kallid lõpetajad! Te olete toonud instituuti hulga uusi värve ja kui teid iseloomustada ühe sõnaga, siis on see „kvaliteet“. Te olete silma paistnud oma kõrge motivatsiooniga ja sooviga saada kõige kvaliteetsemat väljaõpet. … Tänase aktusega paneme punkti pikale, 6 aastat kestnud projektile, mis on teoks saanud suuresti tänu Tania Haasma tarkusele ja töökusele. 2016. aasta kevadel alustasime kõigi tekstide, dokumentide ja õppematerjalide tõlkimist vene keelde ja venekeelse kodulehe tegemist. See on olnud tohutu hulk tööd, mis on end aga igati õigustanud. Teist on saanud väga head terapeudid ja teid on väga vaja. Lõpueksam näitas, et te oskate aidata väga keerukaid kliente ja paljudel teist on juba praegu hästi toimiv praksis.“

Tania Haasma: „Ma ütlen sama, mida lõpetajadki on esile toonud: olla esimesed on au, aga see nõuab ka kannatlikust ja sihikindlust. Meie ühine viie aasta pikkune teekond polnud alati lihtne, aga need olid väga produktiivsed ja tähtsad aastad. Tulemuseks on suurepärased spetsialistid, kes on ka ise nende sõnul muutunud paremateks inimesteks. Minu siirad ja südamlikud tänud, kallid nüüd juba kolleegid, selle võrratu teekonna eest!“

Inge Ojakäär: „Ma tänan teid selle soojuse eest, mida oma grupiga instituudile andsite. Tänan teid mõistmise, koostöövalmiduse ja suure südame eest, mida kogesin teiega suheldes kõigis olukordades, mida meil aastate jooksul lahendada tuli.“

Nagu traditsiooniks on kujunenud, tulid lõpetajaid teele saatma ka rebased, sel korral grupist HRT 21-2 RU, kelle tempokas ja värvikas etteaste oli kaheteistkümne arhetüübi teemal. Lõpetajatel endil oli aga ette valmistatud suur etendus oma ühisest teekonnast. Meeleolukas vaatemäng sellest, kui oluline on õigel ajal õigeid valikuid teha, kuidas valida ennast ja kasutada võimalusi muuta oma elu õnnelikumaks. Oma õnnistuse koos sümboolse kingitusega andsid igale lõpetajale teele kaasa koolitaja Tania Haasma ja instituudi juhataja Marina Eberth.

Aplausi saatel võtsid lõpetajad vastu instituudi lõputunnistused ja kutsetunnistused Täiend- ja Alternatiivmeditsiini Kutsekojalt.

Lõpetajaid tulid tervitama Holistilise Regressiooniteraapia Seltsi HORETES esindajad Svea Urvak ja Rita Eevardi, kes rääkisid, mida terapeudid üheskoos ette võtavad ja kutsusid lõpetanuid seltsiga liituma.

Kogu lõpupidu kaunistas keldi harfil imeliste viisidega muusikaterapeut Tamara Apsolon.

Fotogalerii: Tamara Tarajeva

 

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga