Õpingud lõpetas kolmas holistiliste terapeutide lend

7. mai 2012 | Instituudist, Tagasiside

Postituse autor: Holistika Instituut

hps 2012 grupipilt_s_cut11. mail 2012 lõpetas üle kolme aasta väldanud rännaku uus holistiliste terapeutide lend. Lõputseremoonia toimus looduskaunis paigas Harjumaal Pedasel. Kolmandas holistiliste terapeutide lennus lõpetas 27 inimest. Uued terapeudid on praktiseerinud juba mõnda aega ning on nüüd täiesti valmis pakkuma professionaalset tuge oma klientidele.

Holistilise Teraapia Instituudi juhataja ning lennu juhendaja Marina Eberth saatis lõpetajad teele sõnadega: „Väe seadus ütleb, et algustes ja lõppudes on suur vägi. Iga lõpp on uue algus. Täna võtame aega, et vana tänada ja asuda uuele, veel tundmatule teekonnale. Tseremoonia käigus koos oldud hetkedest saame kaasa uue alguse seemne.“ Marina alustas tseremooniat tänusõnadega õpilaste pereliikmetest publikule, kes on iga tulevast terapeuti õppeprotsessi käigus toetanud. „Kui täiskasvanud inimene asub midagi õppima, siis on see tihti valik kellegi või millegi arvelt. Lõpetajate tee tänase päevani nõudis pühendumist ja ilma lähedaste toetuseta oleks see olnud märksa raskem,“ sõnas Marina.

Lõpetajatele tulid oma sümboolset toetust avaldama erinevateks Universumi saadikuteks kehastunud varasemate lendude terapeudid. Tarkuseteri jagasid: Kuu, Päike, Marss, Veenus ja Arktuurus. Vahepalasid omaloodud laulude ja loitsudega pakkus nooremas grupis holistilist teraapiat õppiv Kadi Toom, saatjaks Kaido Kodumäe kitarril.

Uutele terapeutidele tuli viimast lihvi ning oma õnnistust andma Ingelise Emby. Tenerifel elav taanlanna Ingelise on üle 20 aastase praktikaga psühho-spirituaalne nõustaja. Ingelise on instituudi juhataja Marina Eberthi õpetaja ehk kujundlikult öeldes „spirituaalne ema“. Seetõttu on Ingeliset Eestis humoorikalt tituleeritud holistika vanaemaks. Ingelise kinnitas kuulajatele, et kuigi vahel võib elutee tunduda üsna konarlik, hämar ja hirmutav, tasub siiski uskuda, et valitud rada on just see kõige õigem ja parem. Usk annab väge.

Sündmust väisas veel teinegi väliskülaline. Anita Groenendijk Hollandist saabus Eestisse lõpetajaid õnnitlema Euroopa Regressiooniteraapia Assotsiatsiooni EARTh esindajana. Holistilise Teraapia Instituudi seos EARTh’iga sai alguse 2011. aastal, kui instituudi õppekavad ja meetodid said ühingu tunnustuse. Kõik uued holistilised terapeudid on oodatud EARTh ühinguga liituma saamaks nüüd juba ülemaailmseks kasvanud organisatsiooni tuge. EARTh-i eesmärgiks on ühendada regressiooni meetodit kasutavaid terapeute konverentside, suvekoolide, veebikeskkondade ja isiklike kontaktide kaudu, et arendada meetodit uute võtetega, hoida töö head kvaliteeti ja teha uurimusi.

Eestis tegutseb kohalikke holistilisi terapeute liitev esindusorganisatsioon HOPES. Seltsi esindajad Ene Talvist ja Eret-Maria Mathiesen laususid lõpetajatele oma head sõnad ning rääkisid põgusalt HOPESe tegevusest. (Hiljem lisatud info: terapeutide esindusorganisatsiooni uus nimetus on Holistilise Regressiooniteraapia Selts ehk HORETES).

Äsja diplomeeritud holistilised terapeudid Vivi Salusaar ja Terje Hakman-Salokorpi jagasid oma muljeid lõputseremooniast ja kirjeldas läbitud rännakut: „See mis enda sees toimus meie lõpupäeval – igas mõttes suur vabanemine. Iga pusletükk loksus oma kohale ning miski mu elus pole enam endine! Ülev, maagiline, selgus, valgus, rahu, kurbus, rõõm, armastus, turvalisus, mõistmine. Teekond on olnud käänuline tee peast südamesse. Elagu holistiline pere ning Marina missioonil!“

Õnne Ennusaar: „Need viimased päevad olid imelised. Ingelise õpituba, lusika väänamine… Kui ma siiani olin veel milleski kahelnud, siis nüüd tekkis sügav äratundmine ja arusaam sellest, mis elu tegelikult on. Ja suur rõõm sellest äratundmisest, kuidas armastus manifesteerub siin maailmas läbi meie. Planeetide õnnistused oli just see kokkuvõte nendest õpinguaastatest – läbitud teekonnast – mida endaga kaasa võtta ja igapäevaselt meeles hoida. Ja meie “viimase” koosloitsimise unustamatu elamus… Ja meie Tenerifelt pärit käevõru, mille enesele meisterdasime, jääb meile südamega elamist meenutama igal sammul. Need olid imelised aastad. Armastust kõigile!“

Kaidi Karilaid: „See tänutunne on piiritu. Kerge on olla, süda on avatud ja olen eluga kontaktis iga oma keharakuga. Mul on raske kirjeldada tunnet, sest see on nii kirju. Olen õnnelik, vaba ja suur oma kõikides arusaamades.“

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga