Õpingud lõpetas holistiliste terapeutide neljas lend

15. okt. 2014 | Instituudist, Tagasiside

Postituse autor: Holistika Instituut

12. septembril 2014 toimus Holistika Instituudis maagiline lõputseremoonia terapeudiõppe neljandale lennule.

Rõõmsalt ja mänguliselt üles ehitatud aktusel saadeti väekate soovidega teele 14 lõpetajat, et nende teekond terapeudina kulgeks edukalt ning tooks toetust ja abi paljudele klientidele.

Lõpetajad astusid külalistest ja õnnitlejatest tulvil saali suure aplausi ja Freddy Mercury laulu „We are the Champions“ saatel. Meistrid on nad tõepoolest – neil on jätkunud visadust läbi teha neli aastat kestev õpe, nad on suutnud oma töö, pere ja muude toimetuste kõrval õppida selgeks uue ameti.

Vägeva ja liigutava tseremoonia käigus jagasid lõpetajatele kiitust ja teele kaasa tarku nõuandeid kogenud terapeudid Kristiina Garancis, Katariina Martens, Bruno Braun ja Marina Eberth.

Teise kursuse „terapeudirebaste“ poolt tuli lõpetajatele õnne soovima Matti Orav, kelle südamlikud laulud kitarri saatel paitasid lõpetajate kõrvu ja tõid pisaragi silmanurka.

Lõpetajate perede ehk õppijate koduse toetusgrupi nimel võttis sõna Peeter Kargu. Holistilise Regressiooniteraapia Seltsi (HORETES) esindas Kadi Kütt, kes kutsus lõpetajaid erialaühingu tegevusest osa võtma.

Seekordne lõpetajate teelesaatmine oli eriline, kuna esmakordselt lõppes terapeudikoolitus kutseeksamiga. Holistika Instituut on Eestile juurde andnud ühe uue elukutse – kutsetunnistusel on ametinimetuseks „holistilise regressiooni terapeut“.  Kutsekomisjoni nimel õnnitles lõpetajaid Kadi Kütt, kes külaliste tugeva aplausi saatel andis kätte kutsetunnistused.

Aktuse lõpuks andsid oma viimased õpetussõnad ja head soovid lõpetajatele kaasa koolitajad Katariina Liisa Martens ja Marina Paula Eberth. Lõpetajate meeleolu oli ülev, nägudelt peegeldus suur rahulolu läbitud teekonnast ja tänulikkus.

Värske holistilise regressiooni terapeut Ave Ots lausus, et terapeudiõpingud on andnud talle väärtuslikuma elu. Ave lisab: “Aastate jooksul olen õppinud enda sisemaailma tundma – nüüd tean ka seda, mida ja miks ma midagi vajan, mitte ainult seda, mida ma tahan. See selgus on andnud sisemise rahu- ja kindlustunde, tean kuhu suunas oma eluga lähen ja naudin ning armastan teelolemist. Olen õppinud nägema elu ja energiate seotust ning järjestust – kuidas tunded ja mõtted manifesteeruvad reaalses elus ning miks elu on just selline nagu ta praegu on. Ja läbi selle olen juurde saanud aktsepteerimist ning mõistmist. See kogemus, mida see kool andis on hindamatu väärtusega.Peale kõige selle on õpingud andnud muidugi ka väärtusliku ja väga põneva ameti.”

Teine lõpetaja Mirjam Tinno lisab, et nüüd ta tõesti tunneb, et elab päriselt. Tänu õpinguaastatele ei vaata ta enam elu pealtvaataja rollist lähtuvalt, vaid tunneb, et on oma elus peaosaline, juhtides ise oma elu. Nüüd on tal julgust võtta vastu seda, mida ta tõeliselt tahab ja kogeda lähedust inimeste ja eluga. Holistika Instituudis veedetud aastaid peab ta tõeliseks kingituseks ja tunneb, et nüüd on käes küpsus ja valmisolek alustamaks oma teekonda terapeudina.

Lõpetaja Ingelise Israel lausub, et alustas oma õpinguid aastaid tagasi sooviga kasvatada oma teadmisi ja oskusi, aga üllatuskingitusena sai kaasa hea ühenduse iseendaga ja end armastava Mina. Ingelise tänab õpetaja Marinat, kes on oma sügavate teadmiste ja nakkava huumoriga teda nii palju inspireerinud ja teadlikkuse juurde toonud ning õpetaja Katariinat rahumeelse ja kannatliku olemasolu ja toetuse eest. (Loe lisa Ingelise blogist)

Lõpetuseks sobib hästi Ave kommentaar: “Minu käest küsiti: Kas on kahju ka, et kool lõppes? … huvitaval kombel ma ei tunne kahjutunnet, tean, et igal asjal on algus ja lõpp ning see lõpp tuli just õigel ajal.”

Nõidusega uude nõiduslikku ellu!

 

Pildimeenutused aktusest:

 

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga