Õpingud lõpetas holistilise regressiooniteraapia viies lend

27. dets. 2015 | Instituudist, Tagasiside

Postituse autor: Holistika Instituut

9. detsembril 2015 toimus Holistika Instituudis pidulik lõpuaktus, et saata väekale teele holistilise regressiooniteraapia V lend tarku ja tublisid terapeute.

Lõpetajaid ootas küünlavalguses hubane, kulda ja karda täis saal, mis oli täitunud piduliku meeleoluga. Harfihelide saatel sammusid värsked terapeudid aktuseruumi, kus neid ootasid ees lähedased sõbrad, pereliikmed, külalised ja Holistika Instituudi pere. Piduliku tseremoonia jaoks õige meeleolu loodi šamaanitrummi helide ja viirukiaroomiga.

Marina Eberthi kone aktusel Holistika InstituudisInstituudi juhataja Marina Paula Eberth lausus oma kõnes, et ilma suure pühendumiseta poleks see pikk ja põnev teekond teoks saanud ja õpetajana saadab ta värsked terapeudid teele suure rahuloluga, sest tegu on väga heade spetsialistidega.

Lõpuaktuse teemaks oli seekord must ja valge. Must sümboliseerib sügavust, maaühendust, juuri maas, rahu ja puhkust, salapära, alguste algust. Ilma pimeduseta pole valgust – pimeduse tarkus aitab meil valgust mõista. Valge sümboliseerib omakorda kosmilist valgust, puhast südametunnistust, avatust, kergust, headust, ingellikku haldjapuudutust, selgust ja klaarsust.

Aktus Holistika InstituudisMusta ja valge ühendamine tähendab suhteid, oskust ületada vastandeid ja elu paradokse, varjust välja liikumist, võimet hoida tasakaalu ja luua harmooniat.

Musta ja valge elegantset kombinatsiooni vürtsitas lõpuaktusel kuldne värv, mis viitab hetkele, kus must ja valge ühenduvad ja saavad materiaalsuseks. Kui seda ühendumist oskuslikult juhtida, siis tuleb ellu küllus, sest nii saavad avalduda inimese anded ja tema piiritu potentsiaal.

Lõpetajate nimel võttis aktusel sõna Jana Reidla. Värsketel terapeutidel on seljataga 5 – 7-aastane rännak teel lõpudiplomini. Lõpetajate koolitee pole olnud ühepikkune, mõni neist lõpetas koolituse esimese astme, holistilise treeningu, varem, mõni hiljem, mõni pidas õpingute vahel aastakekse pausi. Aktus Holistika InstituudisOsa alustas oma õpinguid Holistika Instituudis juba aastal 2008. Õpinguaastad on Jana sõnul toonud palju ahhaa-elamusi, sageli on olnud vaja olla paindlik ja leidlik. Tähtis teadmine on see, et riske võttes tuleb olla alati kohal oma keskmes ning tõeliselt inspireeriv on luua midagi sellist, mida varem pole olnud ja kasutada teid, mida enne pole kasutatud. Terapeudiõpingud andisid Jana sõnul hea võimaluse jätkata enda arendamise protsessi. Sügavalt on lõpetajatele hinge jäänud õpingukaaslastega koos veedetud meeleolukad ja lõbusad suvelaagrid kaunis looduses.

Muusikaliseks vahepalaks laulis 13-aastane Kadri-Liis Remmelgas kauneid laule. Tervitused ja õnnitlused saatsid õhtu peakangelastele lõpetajate esimesed õpetajad – koolitajad holistilise treeningu päevadest – Kristiina Garancis ja Heili Laido. Aktus Holistika InstituudisPiduliku tseremoonia tarvis vahvad must-valge-kuldsed kostüümid selga tõmmanud terapeudid Katariina Martens, Triin Hio, Vivi Salusaar ja Tiina Pedak, andsid lõpetajatele oma õnnistuse koos rollile vastavate kingitustega.

Programmi järgmiseks etapiks oli instituudi lõputunnistuste pidulik kätteandmine Marina Paula Eberthi poolt ning lõbus etteaste “Helkur ja hulkur” koolituse teise kursuse ehk terapeudiõppe rebaste eestvedamisel. Rebased kinkisid peale etendust igale lõpetajale kauni helkuri, et uued terapeudid oleksid säravad teenäitajad oma klientidele. Järgnes meeleolukas aliase mäng, kus terapeudid pidid seletama kaaslastele holistikaga seotud sõnu.

Õhtu lõpus andis Holistilise Regressiooniteraapia Seltsi esindaja Maria Mathiesen vastetele terapeutidele kätte kutsetunnistused. Maria julgustas uusi kolleege teistelt terapeutidelt vajadusel abi ja nõu küsima ning kutsus neid üles seltsiga liituma.

Oma tervitussõnad vilistlaste ja kolleegide nimel lausus Tiina Pedak, kes rõhutas, et Holistika Instituudi õpinguaastad õpetavad tõeliselt iseennast armastama. Seda mõtet illustreeris ta Charlie Chaplini kuldsete sõnadega mõtisklusest “Kui ma hakkasin ennast armastama”.

Aktus Holistika InstituudisÕhtu lõpetas aktuse korraldustiimi humoorikas tõlgendus Curly Stringsi laulust “Kaugel külas”.

Palju õnne Jana Reidla, Katrin Kalvi, Kert Grünberg, Kristiina Valper, Liina Salur, Riin Hiieväli, Sirle Aria ja Ülle Karjane ning grupi koolitaja Marina Eberth!

Õnnesoovid lähevad ka kõikidele teistele õpetajatele, kes koolitusaastate jooksul oma panuse andsid.

Värskete terapeutide tutvustused leiate meie kodulehelt terapeutide nimekirjast.

Vaata kõiki pilte Instituudi Facebooki fotoalbumist.

Tuult tiibadesse!

Aktus Holistika Instituudis

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga