Õpingud lõpetas holistilise regressiooni terapeutide kaheksas lend

30. okt. 2018 | Artiklid, Instituudist, Teraapia

Postituse autor: Jaana Ojakäär-Kitsing

26. oktoobril 2018 toimus instituudis juubelihõnguline lõpuaktus, millega saadeti teele särasilmsed holistilise regressiooni terapeudid. Järjekorras juba kaheksas terapeutide lend!

Seekord langes lõpetamine eriti tähtsale aastale, mil Eesti Vabariik peab oma 100. juubelit ning Holistika Instituut 20. juubelit. Lõpetav lend oli instituudi juhataja Marina Eberthi sõnul igati juubeliaasta vääriline – grupp tarku, usinaid ja pühendunud terapeute!

Selle tähtsa aasta auks ehtisid ruumi sini-must-valged õhupallid ja aktuse arhetüüpsed tegelased oli samuti kodumaa kultuuriloost inspireeritud. Päevakangelased saabusid pidulikku saali isamaalise loo “Kodumaine viis” saatel, mille on Eestile kinkinud Heino Eller.

NoiamoorLõpetajatele tulid õnnistusi jagama arhetüüpsed tegelased: Nõiamoor ehk Tark Naine (Marina Eberth), Armastav Looja (Katariina Liisa Martens), Kuratiina (Tiina Pedak), Kavala-Antsu tütar Kaval-Anni (Mare Kargu) ning Nipernaadi võsuke Niper-Maali (Heili Laido). Igal tegelasel oli lõpetajatele varuks ka sümboolne kingitus.

Nõiamoor jagas igale lõpetajatele väeka tarkuse kivi, mida puudutades inimene teab, mis on tema jaoks õige.

loojaArmastav Looja poetas lõpetajate rännukotti lillesibulad, et midagi kaunist kasvama panna. Tema sõnum oli lõpetajatele, et nad elaksid alati külalislahkelt – kõik sündmused, tööd ja inimesed on külalised, kes meie ellu saabuvad ja on meiega seni, kuni saabub aeg lahkuda. Samuti rõhutas Armastav Looja, et ta kõneleb meiega just läbi igatsuse, läbi igatsuse realiseerida oma andeid – seega kuulake alati oma igatsusi, oma südame häält ning olge tänulikud võimaluse eest siin planeedil elada!Kaval Anni

Kaval-Anni kinkis igale lõpetajale karbi. Koos karbiga andis ta ka kaasa vahva soovituse: “Kui Sulle teeb midagi muret, siis pane oma probleem karpi. Ise jääd väljapoole karpi. See ongi probleemide lahendamisel “out of the box” lähenemine.” Väärt nipp, mida tasub ka kõigil teistel kodus proovida;)

NipermaaliOtsija arhetüüpi sümboliseeriv Niper-Maali pistis värskete lõpetajate rännukotti magusa ampsu, mis annaks otsingutel ja rännuradadel energiat. Kes otsib, see leiab. Nii oli Niper-Maali soovitus hoida endas elus Otsijat – nii hoiad oma meeled erksana ja vaimu noorena. Terapeudid otsivad head elu lisaks endale ka teistele.

Kuratiina

 

Hävitaja arhetüüpi sümboliseeriv Kuratiina kinkis igaühele paki tikke ja roosiviiruki, et kõik probleemid ja mured oma elust välja suitsutada, öeldes: “Vana peab surema, et uus saaks tulla. Suitsuta välja, mis Sind enam ei teeni!”.

Muutused on elu lahutamatuks osaks. Kui mingi asi on oma aja ära elanud, siis saabub Hävitaja arhetüüp, et luua ruumi uuele. Kuratiina soovitas kõigil teha muutustega koostööd, mitte neile vastu võidelda. Muutus saabub alati, tahame seda või mitte. Muutus tuleb ründama küpset Ego, et saaksime elada kõrgema potsentsiaaliga. Muutumine aitab vabaneda hirmudest, kiindumustest, usaldamatusest – alati võidab harmoonia!

Õhtu jooksul jagasid lõpetajatele kaasa väesõnu ja jõustavaid mõtteid kõik grupi koolitajad, nii holistilise treeningu koolitaja Kristiina Garancis kui terapeudiõpet vedanud Heili Laido ja Katariina Liisa Martens. Õpetajate õnnistused võib kokku võtta Kristiina ettekandes väljatoodud ridadega…

Ole ise Maa ja Taevas, Armastatu ja Armastaja,

Muutus ja Muutja, Süda ja Pea,

Keha ja Vaim ja lisaks see, kes Sa ise olla soovid.

-Elif Shafaki-

Rebaste esindajaMeeleolukaks vahepalaks vaadati juba lõpetanud terapeutide poolt loodud vahvat ja humoorikat videoklippi “Terapeudid ei nuta”, mis põhineb menukal kodumaisel filmil “Mehed ei nuta”. Muusikalise poole pealt tuletas lõpetajatele kuulamisoskuse olulisust meelde Ott Leplandi imeline lugu “Kuula” ning lõpetajaid oli tervitama tulnud ka värvika kõnega rebaste esindaja Anneli Urge.

Õhtu kavas järgnes lõpetajate enda sõnavõtt. Värske lõpetaja Sirle Truutsi sõnul on ta elu muutunud õpingute jooksul 360 kraadi ja see algus, milleni ta on tänaseks jõudnud, on palju sügavam ja tähendusrikkam.

Lopetajate ettekanne

Lõpetajad olid loonud koos ka vahva pildi, mille põhjal igaüks jagas enda jaoks kõige olulisemat nüanssi, mis nad sellest teekonnast kaasa võtavad.

 

YhispiltMõned nopped lõpetajate vastustest:

 • Sain kontakti oma juurte ja esivanematega, millele ma ennem tähelepanu ei pööranud;
 • Sain kaasa asjade taha nägemise oskuse – sisemise silma, mis ei peta;
 • Teadmise, et lisaks mõistusele on ka süda, vahel tekivadki hetked, kus pea on tühi, aga süda suur;
 • Elus on kõiki värve – iga värvi eest tuleb tänulik olla;
 • Leidsin üles oma naba – enda keskpunkti, oskuse endaga kontaktis olla;
 • Meil on palju emotsioone, sh viha, kurbus …, oluline on neid kõiki aktsepteerida;
 • Armasta äikest, sest tulemuseks on alati päike!;
 • Võtan teekonnast kaasa tiivad, teadmise, et ise loome oma elu ja taevas pole piiriks;
 • Sain teada, et enne ei teadnud ma midagi, võtan kaaasa naeratava suu ja avatud südame;
 • Sain teadmise, et olemas on Kõrgem mina ja oskuse loodusega koos olla;
 • Sain kontakti oma naiselikkusega ning sügava sideme grupikaaslastega;
 • Elu on muutunud palju värvilisemaks;
 • Sain teadmise, et me ei pea olema täiuslikud ja see on OK;
 • Jõudsin endale lähemale ja olen end armastama õppinud.

MargoKaunite omaloodud luuletustega esinesid aktusel värsked lõpetajad Aivo Eevardi, kes kandis ette endakirjutatud luuletuse “Sügis” ning Kalev Mäesalu luuletusega “Mis on õnn?”. Luulepausile järgnes õpetajate ja usina instituudi koduhaldja-assistendi Marju tänamine.

Lõpetajate tagala poolt esines oma mõtetega lõpetanud terapeudi Merike Mitti abikaasa Margo Mitt, vaadates õpinguaastatele tagasi kui liblika sünnile. On ju terapeutki justkui liblikas, kes on väga tundlik ja haarab informatsiooni tuulest.

Lõpuosas toimus traditsiooniline õnnistuste jagamise ring, kus meie seekordsed tegelased lõpetajatele kingitusi ja õnnistusi jagasid.

Onnistusring

KadiPeale lõputunnistuste kättejagamist võttis Holistilise Regressiooniteraapia Seltsi nimel sõna Kadi Kütt. Kadi tõi välja, et terapeuditöö on üks imeline töö, mille käigus on võimalik tunnistada imesid, see on südamega töö, maailma muutmine. Kõige olulisem oskus on olla selle töö juures kohal avatud südamega – olla täiesti kohal. Siis tulevad ka kõik vastused ja saame kliente parimal viisil toetada. Samuti rõhutas Kadi vajadust olla kannatlik, sest eksistentsiaalsete küsimuste ja probleemide lahendamine võib olla väga ajakulukas, kiirustada ei tasu. Samuti tuleb säilitada lapselik uudishimu ja mängulust! Nende sõnadega jagas Kadi välja kutsetunnistused neile terapeutidele, kes edukalt kutseeksami läbisid ja nii saigi ilus tseremoonia väärilise punkti.

Palju õnne kõigile lõpetanud terapeutidele! Olgu teie teekond põnev, mänguline ja ilusaid muutusi loov!

VIII lend

Mida arvasid lõpetamisest ja õpingutest värsked lõpetajad?

Mis tunne Sul on selle pika õpingute teekonna lõpus?

Pille Alaver: “Tunne on suurepärane, eriline ja ülev! Tunnen, et ühe pika ja põneva teekonna lõpp on tegelikult veel pikema ja vastutusrikkama – terapeudi teekonna alguseks. Olen sellest mõttest väga elevil, tunnen uue ameti ees aukartust. Soovisin juba lapsena psühholoogiks saada ning nüüd täitus mu unistus veelgi paremal moel. Läbisin edukalt holistilise regressiooni terapeudi kutseeksami ja teen nüüd tööd, mida tõeliselt armastan – armastan kogu hingest seda, mida teen. Omandasin uue elukutse, võin isegi öelda, et südamekutse ning see teeb mind väga õnnelikuks.”

Svea Urvak: “Tunne… algul oli uhke ja hiljem saabus tühjus. Eile oli väga kurb… raske on leppida mõttega, et see, mis meil oli  – ühtne grupp; koht; päev, mil koguneme… nii enam ei toimi. See on esimene kool, mille lõpetamist ma ei oodanud, vaid ootasin, et saaks taas kooli. (mõistan sõltlasi).”

Helen Rebane: “Minul on õpingute lõpuks väga hea tunne. Olen ennast palju ületanud ja kõik, mis tundus viis aastat tagasi kättesaamatu, on saanud reaalsuseks. Ja kuna ma vastutan ise enda elu eest, ja tean ning väljendan oma soove ja vajadusi, siis võin julgelt öelda, et „Olen ise enda õnne sepp!“

Siret Raid: “Mul on tunne, et õpingute lõpp on uue teekonna algus. Mind valdab sügav tänutunne. Olen tänulik iseendale, et olen julgenud teha valikuid ja elu täiel rinnal elanud. Olen tänulik õpetajatele ja kaasteelistele, suurepärastele peeglitele minu elus. Olen tänulik lähedastele, kes on mind toetanud ja aktsepteerinud minu muutumist. Olen tänulik elule endale, sest tunnen end lõpuks ometi piisavana, armastavana, hoituna.”

Milliseid emotsioone tekitas lõpuaktus?

Pille Alaver: “Lõpuaktus tõi hinge pisut nukrust, samas tundsin suurt tänutunnet kõikide oma õpetajate ja grupikaaslaste ees. Tänu kooliaastate jooksul omandatud teadmistele ja õpingukaaslaste poolt saadetud peegeldustele kogesin ja õppisin palju, tegin oma arengus pikki hüppeid, saades iseenda parimaks väljaandeks. Üksinda poleks ma nii kaugele jõudnud. Minu südant täidab siiras tänu- ja rõõmutunne oma kaasteeliste ees. Lõpuaktus oli ilus punkt meie ühisel teel.“

Svea Urvak: “Kindlasti tundsin siirast Tänulikkust, et olen siin ja olen osa tervikust. Olen enda üle uhke. Võib olla oli sees isegi põnevus ja ootus, sest terve kooliaja jooksul on olnud erilisi üritusi ja mind huvitas, kuidas siis viimane vaatus kujuneb – üllatusmoment. Instituut on ise põnevus.”

Helen Rebane: “Nagu Marina meie grupile kirjutas, siis „olulised on algused ja olulised on lõpud“, nii oli ka minu jaoks eile väga oluline päev. Lõpetamine oli väga tseremoniaalne ja pani kogu sellele perioodile lõpetuseks justkui „i“-le täpi peale. Ärkasin järgmise päeva hommikul hea kerge tundega. Väga soe ja südamlik oli kogu lõputseremoonia.”

Siret Raid: “Lõpuaktus oli omanäoline ja väärikas punkt terapeudiõppe lõpetamiseks. Sai naerda, nutta ja nautida südame rõõmuhõiskeid. Ja kohati oli isegi natuke piinlik lähedaste ees, kes sisenaljadele just liiga palju pihta ei saanud. ”

Mis on kõige tähtsam, mis sellest teekonnast enda jaoks kaasa võtad?

Pille Alaver: “Õppisin eelkõige iseenda eest vastutust võtma – oma tunnete ja vajaduste eest seisma. Õpingud Holistika Instituudis „muukisid mind lahti“, avasin oma südame ning sain teadlikuks iseendast. See teekond polnud alati kerge, aga praegu kogen, et elamine avatud südamega oli neid raskusi väärt, see on olnud võrratult vabastav tunne. Olles kontaktis oma väega, on inimsuhted minu jaoks muutunud palju lihtsamaks, ma ei kannata enam, olen väljunud ohvrirollist. Julgen olla mina ise!”

Svea Urvak: “Leppimine – on nagu on (Katariina sõnum). Ja võib olla see, et ma olen kõigest inimene, kes elab seda elu esimest korda. Võin eksida ja olla ebatäiuslik –  selline nagu ma olen.”

Helen Rebane: “Minu jaoks on kõige tähtsam avatud süda ja enda aktsepteerimine sellisena nagu ma olen!!!”

Siret Raid: “Kõigepealt tuleb ennast tundma õppida ja iseendale elama hakata, alles siis saame toetada teisi ja teistele pühenduda. See on kuldne reegel nii terapeudi töös kui igapäeva elu erinevates rollides.”

Lopetajate esitlus

Vaata ka fotogaleriid Facebookist!

Kas artikkel oli kasulik? Kui tellid uudiskirja, saad kord kuus põnevad artiklid ja koolitusuudised oma postkasti. Soovin tellida uudiskirja:

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga