Õpingud lõpetas holistilise regressiooni terapeutide 11. lend

26. mai 2022 | Artiklid, Instituudist

Postituse autor: Holistika Instituut

Päikeselisel reedel, 6. mail toimus Holistika Instituudis holistilise regressiooni terapeutide 11. lennu lõpuaktus. Sumeda valguse, kollaste nartsisside ja rõõmsavärviliste dekoratsioonidega saal oli rahvast täis, hulk pereliikmeid, lähedasi ja sõpru oli lõpetajate lendutõusmise hetke vaatama tulnud.

Kümnele lõpetajatele jagasid inspireerivaid tervitus- ja õnnitlussõnu instituudi asutaja ja juhataja Marina Paula Eberth, tegevjuht Signe Arusoo, lõpetajate grupi koolitaja Heili Laido ning holistilise regressiooni terapeut ja superviisor Katrin Kalvi.

Marina Paula Eberth: „Te olete lõpetanud väga erilise koolituse, mis kuulub süvapsühholoogia valdkonda. Te oskate töötada inimeste alateadvusega, olete need, kes õpetavad inimesi kuulama oma intuitsiooni ja olema iseenda parim sõber. Te olete tuttavaks saanud teadvuse veelgi sügavamate kihtidega, kollektiivse alateadvuse ja arhetüüpse kangelase teekonnaga. Arhetüüpide seas on Narr, kellest võib terapeudil suur abi olla. Narr ütleb siiralt ja heatahtlikult välja seda, mida teised öelda ei julge. Teraapias on palju loomingut, iga klient on isemoodi ja Narr annab vabaduse, mille peal loovus saab õitseda. Suurim oskus on aga elu mitte liiga tõsiselt võtta ja mitte unustada, et koos klientidega võib vahetevahel kabinetis naerda.“

Signe Arusoo: „Avatus ja areng on teineteisega tugevalt seotud ja mõlemad nii vajalikud. Avatus elu suhtes, avatus iseenda suhtes ja avatus oma kliendi suhtes. Jättes kõrvale oma uskumised ja arvamused, jättes kõrvale oma eeldused, et kuidas kõik peaks olema või minema. Terapeudina ei ole teil võimalik täpselt teada ja tunda klienti enda ees, või jälgida kindlat läbimõeldud stsenaariumi tema aitamiseks. Aga avades oma südame, oma meele, oma tajud, oma kõrvad ja oma silmad, olete te olemas just siin ja praegu, just selleks, mida konkreetsel kliendil just praegu kõige rohkem vaja on. Täpselt samamoodi ka elus, olles avatud nii iseenda kui teiste suhtes enda ümber.

Avatus omakorda loob aga ka võimaluse õppida, kogeda midagi uut ja seeläbi areneda. Iga klient, kes teie uksest sisse astub oma looga, iga olukord, kuhu te elus satute või mõni vestlus, mida juhuslikult peate. Kõik võib olla teile õpetajaks. Hoides ennast elule avatud, hoiate ennast avatuna ka pidevaks enesearenguks. Ja see on parim, mida te nii iseenda kui ka oma klientide jaoks teha saate. Olles ise pidevas arengus ja muutumises saate paremini aidata ka oma kliente mõistmaks seda protsessi. Ühest küljest aktsepteerida ennast just sellisena nagu hetkel ollakse, aga samas teades, et see ei määratle kuidagi milline ollakse homme. Sest kõik on võimalik, kõik areneb ja kõik muutub. Nii et hoidke ennast avatuna ja hoidke ennast pidevas enesearengus.“

Heili Laido: „Holistika Instituudi 11. lend lõpetas terapeudikoolituse eelmise aasta hilissügisel. Pidulik lõpuaktus lükkus küll siia kevadesse, kuid peab ütlema, et see grupp oligi nagu kevade nägu! Kaunid ja tegusad noored terapeudid. Holistika maastik sai endale juurde uusi tegijaid, kuid arvan, et suurim väärtus on ikkagi inimeste eneseareng, tee iseenda juurde.

Kong Fuzi ütles:
Inimesel on arukalt käitumiseks kolm teed:
esimene, kõige õilsam – mõtisklemine;
teine, kõige kergem – järeletegemine;
kolmas, kõige kibedam – kogemus.

On lugupidamist väärt, kui keegi otsustab, on valmis ja julgeb ausalt enda sisse vaadata, läbida see kogemus ja seda on need 10 vaprat ka suutnud. Tänud, et meil oli võimalus sellest osa saada.“

Katrin Kalvi: „Terapeudi üks olulisemaid omadusi on soe ja avatud süda. Õnneks on võimalik oma südamesoojust treenida ja kasvatada, selleks on vaja osata märgata. Selle treenimiseks saate te kingituseks purgikese mullaga, mis sümboliseerib terapeuditee algust. Ülesküntud muld, kuhu on külvatud terapeudi seeme. Kui seda hoole ja armastusega kasta ja poputada, siis kasvab sellest taim just nii nagu teie, noored terapeudi hakatised. Hoolime ja armastame ennast ja teisi.“

Kõlas vilistlaste tervitus Kreet Rosina etteastes. Teraapiaõppe rebased viisid läbi humoorika algajate meditatsiooni ja pärisid lõpetajatelt näpunäiteid, kuidas koolitus edukalt läbida ning jagasid omalt poolt häid soove teele kaasa. Pöördumise tegi ka koduste toetusgrupi esindaja Artur.
Lõpetajate endi etteaste oli luuleline, igaüks esitas ühe endale südamelähedase luuletuse. Jagati kingltusi ja lilli. Teiste kingituste seas andis Tiina Ristimets üle valiku kirjastuse „Pilgrim“ raamatuid, koos sooviga, et need oleksid seemneks Holistika Instituudi raamatukogule.

Traditsiooniline õnnistamise tseremoonia koos kingitustega, mis lendutõusjatele kaasa anti, oli kaunis ning pühalik.

Luuleliselt pidu ka jätkus, oma värssi seatud sõnumi esitas veebi vahendusel Holistilise Regressiooniteraapia Seltsi HORETES esindaja Kalev Mäesalu. Vastsetele noortele kolleegidele andis tervitussõnumi üle seltsi juhatuse liige Ave Osa.

11. lennu lõpetajad Monica ja Anneli jagasid oma tundeid ja mõtteid.
Monica: “Olen tänulik iseendale, et mul jätkus visadust kool lõpuni käia. Suhestun tänu koolile palju paremini iseendaga ja kogu maailmaga. Paljud küsimused minu sees on saanud vastused, olen leidnud rahu ja sisemise tasakaalu. Loodan südamest, et seda kogevad ka minu lähedased, sõbrad ja kliendid.”

Anneli: „Olen väga tänulik kõigile inimestele, keda sel teekonnal kohtasin ja kõigi kogemuste eest, mis aitasid mul vaimult kasvada! Tunnen sügavat sisemist rahulolu, et õpingud kõigi katsumuste kiuste edukalt lõpetasin. Minu uudishimu ja teadmisjanu pole aga veel kaugeltki rahuldatud, mistõttu jätkan pidevat enesetäiendamist.
Ühe teekonna lõppemises on ka teatud annus leina, sest midagi olulist, mis minu elu viimased neli aastat põnevusega täitis, on jäädavalt minevikku vajumas ja lahti laskmine võtab aega.
Oma kaunist kuldraamis kutsetunnistust ja maagilist ametinimetust vaadates tunnen, et olen elus midagi väga erilist ja väärtuslikku saavutanud ja uus amet lisab eneseväärikust.“

Fotogalerii: Evelin Pissarenko

 

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga