Mida andis mulle koolitus holistiline treening?

11. veebr. 2012 | Meie lood, Tagasiside

Postituse autor: Holistika Instituut

Tristan, IKT projektide juht

Siin kõike kirja panna oleks tubli eneseületus, sest kui soov oleks hästi põhjalik olla ja kõik ausalt ära rääkida, tuleks sellest kogemusest kirjutada raamat. Selle kirjutamine jääb ilmselt kellegi teise teha.

Ei saa öelda, et sattusin holistilise treeningu kursusele juhuslikult, kuna juhuseid pole olemas. Otsides oma elus tekkinud küsimustele vastuseid, kohtusin inimesega, kes soovitas treeningul osaleda. Mõeldud, tehtud.

Uskusin siiralt, et sellel kursusel saab kõik selgeks. Ja nii oligi. Mida aeg edasi, seda põnevamaks asi läks. Vähe sellest, et ma oma küsimustele vastused sain, muutusid ka minu arusaamad endast, suhtest, elust ja maailmast totaalselt. Kivinenud arvamused ja hoiakud lagunesid ning minu üsna jäik mõtlemisstruktuur lagunes kildudeks. Avastasin endas külgi, millest mul aimugi polnud. Aset leidsid toredad muutused ja ma hakkasin järjest rohkem iseendale meeldima. Olin avatud kõigile muutumistele ja muutmist vajavatele protsessidele. Ja selles võib kindel olla, et sellel kursusel toimuvad muutused kõigiga ja julgustuseks võin öelda, et aina paremuse suunas. Iga väike muutus meis endis aitab muuta ümbritsevat paremaks. Rahulolu ja õnn algab meist endist.

Kursust lõpetades oli mul kindel tunne ja teadmine (on ka praegu), et maailm on turvaline ja kindel paik, kus kõik inimesed saavad olla õnnelikud, tuleb ainult osata ja seda oskust õpetab holistiline treening. Sain teadlikumaks, kuidas toimivad inimsuhted, eluseadused ja kuidas asjad siinses elus tegelikult seatud on. Enam ei üllata mind miski, alati on olemas vastused ja lahendused, oska ainult analüüsida – leida põhjuste ja tagajärgede seos.

Kogu aasta vältel õpetati erineval moel olema mina ise ehk väärtustama ennast. Iseolemine on imeline olemine. Vabadus- ja kindlustunne, mille see õpetus annab, on hindamatu. Tean nüüd kindlalt, et kõik algab minust enesest. Ma juhin ise oma elu. See on suur saavutus ja oskus, mille eest olen tänulik.

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga