Kauaoodatud koolitus: holistiline regressiooniteraapia lastele!

13. juuni 2023 | Artiklid, Instituudist, Pere, Teraapia

Postituse autor: Holistika Instituut

Autor: Merle Vetesina-Unn

Käesoleva aasta sügisest saab alguse 7 kuud kestev koolitus, mis annab põhjaliku ülevaate, vajalikud teadmised ja praktilised oskused lastele ja peredele suunatud teraapiaseansside läbiviimiseks. Koolitus on sobilik praktiseerivatele holistilise regressiooni terapeutidele ja Holistika Instituudi terapeudiõppe 4. kursuse õppuritele

Jah, just nii. Usun, et nii mõnigi armas kolleeg seda lugedes ütleb ohates „lõpuks ometi”. Siinkohal on tõepoolest alustuseks igati sobilik ütlemine „kaua tehtud kaunikene”.

Nii umbes-täpselt 10 aastat tagasi, kui ma ise veel Holistika Instituudi koolipingis istusin ja südametarkust ammutasin armsa õpetaja Marina Paula Eberthi kaasabil, sündis idee luua teraapia võimalus ka lastele. Ja justnimelt holistiline regressiooniteraapia lastele.

Tööpõld selles valdkonnas on suur ja lai ning minu tööpraksis näitab, et pigem üha kasvavas tempos. Üheltpoolt on vanemad teadlikumad ning oskavad abi otsida. Nad märkavad lapse käitumise muutust, võtavad vastutuse ning pöörduvad spetsialisti poole. Teiselt poolt on meid hetkel ümbritsevas maailmas üsna mitmeid faktoreid, sündmusi ja olukordi, mis lapse turvatunnet kõigutavad ning õõnestavad minapilti (vanemate lahutus, välismaal töötamine, hirmud, keskendumisraskused, nutisõltuvus, enesevigastused, õpiraskused jms). Ja kolmas pool on veel see, et tänapäeva lapsed on eriliselt tundlikud, nii sisemaailma poolest kui ka välismaailmaga seoses. Nad tajuvad, märkavad, panevad tähele erilise sügavusega nii nähtavat kui nähtamatut.

Nüüdseks, kus olen laste ja peredega töötanud üle 30 aasta, on mu kogemuste pagas omajagu värviline ja mitmekülgne, et jagada ja anda edasi seda imelist maailma.

Käesoleva aasta sügisest saab alguse 7 kuud kestev õppetsükkel, mis annab põhjaliku ülevaate, vajalikud teadmised ja praktilised oskused lastele ja peredele suunatud teraapiaseansside läbiviimiseks. Õppemoodulid hakkavad toimuma Holistika Instituudis 1 kord kuus, nädalavahetustel. Õppemeetoditeks on loengud, arutelud, demod, rollimängud.

Siinkohal on vajalik lisada, et tehes teraapiatöid lastega, on vaja ennekõike koostööd luua/teha lastevanematega. Seega väga olulisel kohal on eespool nimetatud õppekavas just vanemate teraapiaseanss, millest saab alguse lapse teraapia.

Minu praksises on üsna sageli juhtunud nii, et lastevanemate seansil hargnevad lahti tähtsad sõlmkohad nõnda, et selle tulemusel lapse sümptomid mahenevad. Ja vahel lausa nii, et lapsega polegi vaja kohtuda. Seega meile, holistikutele, teada ja tuntud tõsiasi, et ema-isa ja suguvõsa uskumuste/mustrite seosed on ka laste teraapiatöös märkimisväärsed ja esmatähtsad.

Samas võivad lapsel olla ka isiklikku laadi murekohad, mis seotud ealiste iseärasustega või hoopistükkis hingeülesandega. Sarnaselt täiskasvanutele võimaldab holistiline regressiooniteraapia tegeleda ka lapse füüsilise tervisega ( küünte närimine, voodi märgamine, kogelemine, konkreetsed diagnoosid).

Teatavate nüansside ja eripäradega toimivad laste teraapiatöös holistiline rännak, lapitöö ja tehnika nimega „Aed. Olen ise aastatega välja töötanud spetsiaalselt lastele mõeldud teraapiameetodid: nähtamatu nabanöör, südame ruumi tervendus, hirmuga koos matkale, vihaga sõbraks, naeru ja nutu naginad, hingeloomad, maa-tuli-vesi-õhk rännak ja palju muud.

Lastele mõeldud holistilise regressiooniteraapia õppekavas on seansside läbiviimise detailne õpetus nii lastele kui ka vanematele. Niisamuti sinna juurde kuuluv suhtlus enne ja pärast seanssi, tähelepanekud jms.

Õpe on sobilik holistilise regressiooni terapeutidele ja Holistika Instituudi terapeudiõppe 4. kursuse õppuritele.

Kui tunned kutset tegeleda laste ja peredega ja sinu enda sisemine laps õitseb ning oled temaga igapäevaselt heas levis, võib see täienduskoolitus olla just sulle!

Võin julgelt kinnitada, et koostöö lastega hoiab terapeudi enda sisemise lapse erksa ja säravana, sest aegajalt võib juhtuda, et seanss toimub hoopistükkis laua all või siis oled ise muutunud haldjaks, kutsuks, kõrvitsaks … On eriliselt liigutav ja püha, kui laps usaldab ja paotab oma hinge. Seansi tulemusena on lapse süda kerge ning rõõmus, temaga ühes rütmis tuksuv teekaaslane.

Lõpetuseks avaldan ühe 4-aastase poisi definitsiooni armastusest. Ta väga soovis abielluda oma rühma Mariga. Kui ma küsisin, et mis on tema arvates armastus, siis vastas ta kõhklemata: „Einoh, armastus on ju see, et kui Mari sööb kommi ja mina tunnen magusa maitset.”

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga