Intervjuu instituudi õppuri Merlyn Uuskülaga

6. aug. 2018 | Artiklid

Postituse autor: Jaana Ojakäär-Kitsing
Holistika Instituudi õppurite ja vilistlaste seas on palju säravaid inimesi erinevatelt elualadelt. Otsustasime juubeliaasta puhul teha mõnega neist intervjuu, et nende elu, õpikogemuste ja unistuste kohta rohkem teada saada. Täna on meil au esitleda säravat lauljat ja ehtekunstnikku Merlyn Uusküla!

Oled Eesti muusikamaailmas juba pikalt inimestele rõõmu toonud oma muusika ja esinemistega. Mis rolli muusika Sinu enda jaoks elus mängib ja mida Sa muusikaga soovid maailma luua?

Merlyn UuskylaMinu jaoks muusika on elu. Just hiljuti mõtlesin sellele, et muusika on  midagi sellist, ilma milleta ma ei suudaks elada. Esiteks on muusika seotud otseselt minu tegevusega, aga teisalt on muusika ka muus osas niivõrd võimas – muusika loob õiget meeleolu, muusika aitab ennast välja elada, muusika hoiab mälestusi, muusika on emotsioon, muusika on vanade traditsioonide ja tavade hoidmine. Muusikas on nii palju erinevaid vorme ja võimalusi, et see on üks maailma mõjuvamaid asju, sest muusika mõistmine ei olene rahvusest, muusika on ühene. Nüüd sai küll pikk jutt, aga nii ma mõtlen. Muusikaga soovin ma luua inimestes eelkõige häid emotsioone ja head tuju. Minu muusika on peamiselt rõõmsameelne ja tantsuline, esinen väga palju just toredatel üritustel nagu sünnipäevad, pulmad jm, kus ma suurima rõõmuga pakun enda lauldud lugudega inimestele toredaid emotsioone. Samuti on välja tulnud, et inimestel on paljude lugudega seoses tekkinud oma mälestusi, näiteks on mõni minu lugu olnud pruutpaari tutvumiselugu jms.
See on väga tore ja hingekosutav tegevus. Olen väga rõõmus, et olen laulja.

Lisaks muusikale oled viimasel ajal silma paistnud ka kaunite ehete loojana. Kuidas see kirg Sinuni jõudis ja mida ehete loomine Sulle endale pakub?

auroracrystalEhetega jah, on sedasi, et mõni aasta tagasi hakkasin vaikselt nokitsema ja kuna väga suur huvi tekkis mu töö vastu, otsustasin luua oma ehtebrändi „Aurora Crystal”. Mulle meeldib väga loominguline tegevus ja harmoonia ning ma avastasin, et saan luua endaloodud ehetega enda ümber palju ilu ja muidugi jagada head naiselikku energiat. Minu tehtud ehted on väga värviküllased ja sobivad igas vanuses naistele. Kel huvi, saab tutvuda loominguga brändi kodulehel www.auroracrystal.ee.

Kust ammutad energiat ja elujõudu, et oma tegemistes ja ettevõtmistes särada? On Sul kujunenud välja mõned kindlad enesejõustamise rituaalid, mida iga päev teed?

Mind toidab alati reisimine ehk nn uus õhk ja uutes paikades viibimine. See inspireerib mind ja annab uut energiat. Ma vajan iga paari kuu tagant veidi värsket õhku, mis kosutab ja just avatud maailm on see, mis annab mulle head elujõudu. Reisidel proovin olla palju looduses või veekogude läheduses, ma olen kindlasti pigem seiklusreisija kui rannaslebaja. Eestis on mul samuti mõned väekohad välja kujunenud, kus proovin aeg-ajalt käia, kui teinekord energiat väheks jääb või laadimist on vaja. Rituaalidest arvan, et kuu on see, millega on mul hea ja tugev side. Kuu-jutte teen peaaegu igas kuus: kas soovin talle midagi üleliigset ära anda täiskuuööl või kasvamise perioodil palun temalt millelegi toetust. Kuu on väga lahke ja hea kuulaja, kui sa temaga ilusti räägid. Kuule võib kindel olla. Olen seda väga palju tajunud, et muutused on kiired ja reaalsed. Tegin kuust inspireeritult oma viimase singli „Täiskuuöö”, millel on ka mu enda kirjutatud sõnad.

Meil on väga hea meel, et oled leidnud oma tihedas graafikus aega, et pühendada endale aasta holistilise treeningu koolitusel. Kuidas Sa leidsid tee instituuti?

Tegelikult oli Holistika Instituut mul mõtteis juba 6-7 aastat tagasi, kui läbi mitmete tuttavate hakkasin selle kooli kohta kuulma. Alguses seedisin ja mõtlesin, et millalgi võiks minna, aga siis sai see plaan aastatega küpsemaks ja nüüd siis päriselt ette võetud. Kuna ülikoolides olen käinud juba piisavat (kaks kõrgharidust), siis mõtlesin, et sel korral tahaksin tulla teistmoodi kooli ja pakkuda midagi ka hingele.

Mida on see koolitulemise otsus endaga kaasa toonud?

Merlyn Holistilise treeningu suvelaagrisMa arvan, et iseendaga tegelemine on väga põnev tegevus: selleks peab olema aega, tahet, aga samuti ka suurt julgust. Midagi kiiresti ja üleöö ei käi! Küll aga on tehtud avastused ja seejärel toimunud muutused iseendas, püsivad. Inimene õpib terve elu ja kunagi ei saa öelda, et ma olen nüüd valmis. See kool on minu jaoks teekonna osa ning seda, kus ma paari aasta pärast olen, on praegu raske öelda, kuid kindlasti olen ma edasi „teel” selles valdkonnas. Vaimsus ja üleüldse hingeteadus on mulle alati suurt huvi pakkunud. Juba algklassides olid minu öökapil „Unenägude seletaja”, „Astroloogiline abimees”, numeroloogia- ja astroloogiaraamatud kõik, mida 1993. aastal poodidest sai. Mina läksin raamatupoodi lasteraamatute asemel hoopis uudistama vaimsuse leti juurde. Juba väga varakult õppisin jälgima nt kuud ja loodust ning sain aru, et hinged on siia maailma tulnud kõik väga erinevate eesmärkidega.

Mis on olnud sel kooliaastal seni Sinu jaoks seni kõige olulisemad avastused?

Väga põnev on jälgida nii iseennast kui teisi grupikaaslasi. See kool annab tõepoolest võimaluse  palju endasse süveneda ja avastada enda kohta nii meeldivat kui ebameeldivat. Tihtilugu ebameeldiv ongi see, mida välditakse ja millele on lihtne kaas peale panna. See kool on just see, mis annab toetuse avada see „kollidega katel” ja näha, mis kivi taga peidus on. Mõnel on selleks hirmud, sh suur hirm elu ees, mõnel vähene enesearmastus, mõnel liigne nõudlikkus enda suhtes. Kust see tuleb? Mis tunnet see sinus tekitab? Kas sellega koos on hea elada? Selleks, et teada saada, mis on Sinu teemad, tuleb ise kool läbida, seda on teistel raske öelda. Selge on aga see, et läbi päikesepaiste ennast vaadata on suur rõõm. Aga kui julged vaadata ka natuke teemasid, mis sulle ebameeldivusi valmistavad ja sind takistavad, siis see on tegelikult see koht, mis aitab areneda. Holistika Instituudis on võimalik need teemad enda jaoks esmalt avastada ja seejärel läbi töötada, kuna sa ei saa iseenda eest enam põgeneda. Arvan ka seda, et mida rohkem kohtad kooli jooksul kasvõi kurbust või pisaraid, seda suurem on sinu isiklik võit, see näitab, et oled suutnud jõuda tõesti süvitsi enda jaoks oluliste teemade juurde, mis su hinge puudutavad. Pisarad puhastavad ja seda ei tohi karta. Kooli moodul on kahtlemata intensiivne ja vahel võib mõnel päeval olla enesetunne päris halb, aga raske õppustel, kerge lahingus, nagu öeldakse. Mina siiani olen saanud palju mõtteainet selle kohta, millest on mulle tekkinud teatud mõttemustrid ning samuti selle kohta, kuidas ma ise ümbritsevat maailma tajun. Wow-efekte on olnud päris mitu, kus olen teinud suurema avastuse.

On Sul jagada toredaid raamatusoovitusi neile, kes enesearenguteel end avastamas ja otsimas? Milline raamat on Sind sel teel enim kõnetanud?

Minu viimase aja avastus on raamat: „Sinu keha räägib sinuga” (autor: Debbie Shapiro), mis räägib põnevatest seostest mõtete-tunnete ning sinu kehaga. Põhimõte on selles, et kõik sinu erinevad blokid on sul kehas kusagil olemas aistinguna ning kui lasta halbadel emotsioonidel-mõtetel kuhjuda, võivad neist välja kasvada tõsisemad haigused või tüsistused. Kõik on seotud emotsioonidega, mida me pole lasknud endast valla või vabaks. Sinu keha ja meel on üks ning see raamat loob põnevaid seosed, kuidas keha paremini kuulata ja jälgida ning märgata, mis tal öelda on.

Merlyn Uusküla2Kas oled enda jaoks avastanud õnne retsepti? Mida Sul õnneks vaja on?

Ma olen aru saanud seda, et õnn ei ole kestev olemine, õnn on õnnetunne teatud hetkedel. Ja mida rohkem neid hetki on, seda õnnelikum inimene sa oled! Õnnetunne tekib siis, kui süda on rahul ja harmoonias. Tuleb jälgida, et õnnelikkust oleks päevades rohkem kui kurbust. Kui on vastupidi, siis tuleb uurida, mis su südant ja hinge vaevab, mis takistab olemast õnnelik.
 

Millised on Sinu unistused tuleviku osas? Millised pildid oma tuleviku visioonikaardile praegu kleebiksid, et need lähiaastatel võiks täituda?

Viimastel aastatel on elu läinud rohkem paika ja oma rööpasse ning on tekkinud  kindlustunne ja rahulolu igakülgselt. Hetke suurimad eesmärgid on kodu rajamise ja pereloomisega seotud. Eks kõik selles suunas praegu ka käib. Olen karjääri alal saavutanud mõnusa rahulolutunde, enam ei ole seda tunnet, et nüüd peab kohe hästi palju veel ära tegema. Saan lõigata juba enda töö vilju, kui näen, et teen inimesi muusikaga õnnelikuks ja minu lood on inimestel peas, siis on minu töö läinud inimestele korda. Seega olen igati rahul ja õnnelik. Tunnen, et uueks etapiks on nüüd kõik küps, et võiksin keskenduda perele ja kodule.

 

Fotod: Merlyn Uusküla erakogu
Küsimused küsis Jaana Ojakäär-Kitsing

Kas artikkel oli kasulik? Kui tellid uudiskirja, saad kord kuus põnevad artiklid ja koolitusuudised oma postkasti. Soovin tellida uudiskirja:

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga