Intervjuu Holistika Instituudi tegevjuhi Signe Arusooga

1. juuli 2020 | Artiklid, Instituudist

Postituse autor: Holistika Instituut

2019. aasta lõpus sai Holistika Instituudi tiim rikkamaks ühe särasilmse liikme võrra. Tegevjuhi rolli astus Signe, kes aitab uutele suundadele ning tegevustele hoogu juurde anda, hoiab paberimajanduse korras ning instituudi töö sujuvana voolamas. Saame Signega lähemalt tuttavaks ja heidame pilgu tema ellu ja mõttemaailma.

Mida tähendab Sinu jaoks holistiline maailmavaade ja kuidas oled selleni jõudnud?

Holistiline maailmavaade on minu ellu imbunud vaikselt, aga kindlalt juba väga-väga palju aastaid. Ma ei ole seda kunagi küll niimoodi defineerinud, aga kui minu elutee viis mind kokku Holistika Instituudiga, siis pidin hämmastusega tõdema, et olengi oma olemuselt holistik. See on minu jaoks loomulik ja nüüdseks vist ka ainuvõimalik moodus elamiseks. Mul on kohati olnud tunne, et mind on selles suunas elu poolt lükatud juba varastest eluaastatest alates ja see ei ole alati olnud minu teadlik valik või otsus. Inimesed, kellega elu on mind kokku viinud, elusündmused, mida olen kogenud ja kõik need väikesed ja suuremad muudatused minu elus, ongi kujundanud minu praeguse mõttemaailma ja olemise.

Maailm meie ümber on suur ja võimalusterohke. Teadmine, kui võimsad on meie mõtted ja unistused ning kuidas need suunavad meie elu, annab lootust ka neil hetkedel, kui elu teeb oma keerdkäike. Olen hakanud ennast pidama parandamatuks optimistiks. Ükskõik kui keerulisi või valusaid hetki on elus tulnud läbida, alati leian selles midagi positiivset. Usun, et kogetu viib millegi olulisemani ja kohe päris kindlasti uute võimalusteni. Kõige olulisem elus on olla õnnelik ja selles suunas ma liigungi iga päev ja iga hetk.

Milliseid regulaarseid praktikaid ise teed, et end tasakaalus hoida?

Erinevatel eluhetkedel on need praktikaid olnud erinevad, eks ma ikka katsetan ja proovin, et näha kuidas miski mulle tundub ja sobib. Aga väga ammusest ajast tuli minu ellu jooga ja see on ka jäänud. Alati kui tekib pikem paus, siis uuesti alustades on tunne, nagu jõuaksin koju. Naudin jooga pakutavat kombinatsiooni, et ühest küljest saab tegelda oma kehaga ja hoida seda painduva ning liikuvana ja teisest küljest on tal tugev mõju meie meelele ja närvisüsteemile ning üldse inimesele tervikuna. Joogaga tegelemisega on kaasnenud ka soov mediteerida ja viimastel aastatel üha rohkem ja rohkem, nii et sellest on saanud ka osa minu igapäevaelust.

Teadlikult tegelen ka oma mõtete jälgimise ja nn. ümber programmeerimisega. Tuleb ju ikka ette neid olukordi, kus pinnale ujuvad mure, hirm või muud negatiivsed mõtted ja tunded. Kui selle hetke ära taban, siis püüan need mõtted ja tunded iseenda sees keerata ümber positiivseteks. Sellel tegevusel on suur rahustav ja tasakaalustav toime. Tekib ka harjumus üha rohkem ja rohkem mõelda positiivselt.

Kuidas näeb välja Sinu kvaliteetaeg? Mis on Sinu hobid ja huvid?

Olen oma olemuselt liikuv ja aktiivne inimene ning mulle meeldib uusi kogemusi saada. Olgu selleks kanuuga sõit merel, kus tuleb üle saada hirmust lainete ees, kuid mis samas pakub võimaluse tunda suurt rõõmu, jalgrattaga sõit mägedes, kus tuleb tunnistada, et võhma ikka ei jagu ja mäest allasõit pole ka naljaasi, matkates ja palju ringi kõndides, et näha ja avastada uusi paiku või siis lihtsalt soojas suveöös tantsides, kuni jalad enam ei kanna. Need on hetked, kus ma ei mõtle eilse või homse peale, vaid lihtsalt olen, tunnen ja naudin elu ning mõnikord avastan iseenda kohta ka midagi uut. Nii et jah, ma armastan aktiivseid tegevusi, aga samas mitte liigselt füüsiliselt kurnavaid. Elu võiks ikka olla mõnus ja nauditav.

Olen kogu oma elu olnud suur lugeja, nii et raamatud on mind saatnud varasest lapsepõlvest alates ja neid olen ma alati armastanud. Eks raamatute teemaatikad on ajas loomulikult muutunud, aga siiamaani on nad väga oluline osa minu elust ja ka väga suured õpetajad.

Mis paneb Su silmad särama? Mis Sind rõõmustab?

Kohe kindlasti on selleks reisimine. Meeldiv ärevus tekib juba reisi planeerides ja sellele lihtsalt mõeldes. Uued kohad ja inimesed, kogu see ilu ja erilisus, mida reisides näed ja koged, ootamatused ja üllatused, mida ei oska oodatagi. See kõik lihtsalt sobib mulle ja ma väga naudin seda. Kuna elu sidus mind mitmeteks aastateks Hispaaniaga ja hiljem ka Itaaliaga, siis on need riigid saanud endale kindla koha minu südames. Need maad on mind paljuski mõjutanud ja sinna lähen ma ikka ja alati rõõmuga. Mul on olnud õnne oma elus palju reisida ja sellest on saanud nüüdseks kindel osa minu olemusest, seega ootan huviga tulevasi reise, nii neid mida juba tean kui neid, mis veel teadmata.

Mind rõõmustavad inimesed minu ümber, need toredad ja huvitavad inimesed, kellega koos elu kogeda ja jagada ühiseid hetki. Olgu selleks siis mulle juba kallid, lähedased inimesed või alles kohatud uued inimesed, kes loodetavasti on tulnud, et mulle kalliks saada. Inimesed annavad üksteisele nii palju energiat ja otse loomulikult eelistan ma koosolemist nendega, kellelt saadav energia on minu jaoks positiivne. Ja kuigi ma vajan olemist ka üksinda ja omaette, siis lähevad mu silmad kindlasti särama ja mind täidab suur rõõm, kui olen koos inspireerivate ja lahedate inimestega.

Mööda ei saa minna ka minu armastusest mere ja päikese vastu. See kooslus lihtsalt täidab mind energia, jõu ja rõõmuga. Nii leiab mind sageli kõndimas mööda rannajoont, varbad meres, ammutamas seda väge, mida erinevate energiate allikad – õhk, vesi, maa, päike – suudavad nii jõudsalt anda.

Milline on Sinu unistuste reisisihtkoht, miks?

Tiibeti külastamine on olnud minu pikaaegne soov, sest budism on mind kaua huvitanud ja selle riigi traagilisele saatusele olen hingest kaasa elanud. Nii et ühel päeval olen seal, et ise kogeda kogu seda kultuuripärandit.

Teiseks minu suureks huviks oleks ringi reisida Ladina-Ameerika riikides. See piirkond ja sealsed inimesed huvitavad ning vaimustavad mind. Seda kõike tunda ja näha saab olema väga põnev ja rõõmustav.

Millist muutust tahad maailmas luua?

Et inimesed ei lepiks keskpärase eluga, ükskõik mis vanuses parasjagu ollakse. Uurida, avastada, kogeda ja leida, mis sind huvitab ja rõõmsaks teeb ning siis julgust, et seda elu ka elada. Ja nii kogu oma elu. Sest õnnelikud inimesed teevad õnnelikuks inimesed enda ümber ja nende sära mõjutab ka kõiki teisi.

Mille üle Sa tänulik oled?

Ma olen tänulik oma elu üle. Kõigi nende inimeste üle, kes on kunagi olnud ja kes on praegu minu elus. Kõigi nende olukordade ja sündmuste (rõõmsate ja ka keerulisemate) üle, mida olen kogenud. Armastuse üle oma elus. Ja ääretult tänulik olen ma, et me elame ajal, kus meil on võimalus teha valikuid, teha mida me soovime, katsetada ja proovida ning alati edasi liikuda kui selleks on soovi.

Mis on Sinu õnne retsept?

Ma arvan, et see areneb ja täiustub pidevalt. Aga kindlasti kuulub selle koostissesse armastus, naer, päike, tants, mulle kallid inimesed, rõõm, seiklused, avastused, naudingud ja palju-palju muudki.

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga