Hüpnoteraapia ja transpersonaalne psühhoteraapia

10. nov. 2020 | Teised teraapiad

Postituse autor: Holistika Instituut

Hüpnoteraapia

Kuna kõik meie probleemid on loodud meie kujutlusvõime poolt, siis vajame oma kujutlusvõimet ka selleks, et neid probleeme lahendada. Parim viis asjade ettekujutamiseks on sulgeda silmad…

Hüpnoos on sügav lõdvestusseisund, mis saavutatakse terapeudi ja kliendi koostöös. Hüpnoosi kasutatakse ainult pärast seda, kui kliendi ja terapeudi vahel on saavutatud usalduslik side. See ei ole midagi, mida sinule tehakse. See on midagi, millel sa lubad juhtuda. Hüpnoosiseisundis saab kasutada sinu alateadvuse jõudu, leidmaks ja programmeerimaks ümber probleemide alateadlikke põhjuseid. Ühendades endas psühholoogia teaduse, filosoofia kunsti ning hüpnoosi efektiivsuse, on hüpnoteraapia-psühholoogia innovaatiline tõhus terapeutiline lähenemine, mille abil on võimalik vaadata oma hetkeprobleemidest sügavamale ja mõista oma terviklikku identiteeti. See annab teraapiaprotsessile uue psühholoogilise kvaliteedi, mis julgustab hindama adekvaatselt elu erinevaid aspekte ja leidma koos terapeudiga sisemist jõudu ja loovaid viise oma elukvaliteedi parandamiseks.

Hüpnoteraapia kui tööriista võimuses on teha meid teadlikumaks iseendast, suurendada teadlikkust sellest, mis toimub siin ja praegu meie kehas, mida tunneme, võrreldes meie meelega, mida me ei tunne. Hüpnoos aitab meil saavutada suuremat teadvelolekut iseendast ja tuua mahasurutud mälestused tagasi teadvusesse. Läbi hüpnoosi loome ühenduse oma sisemise lapsega ning saame teadlikuks oma alateadlikest motiividest, mis omakorda aitavad meil elus muudatusi teha. 

Terapeudiks on Eva Kuusk: eva@elukeskne.ee, 5127603 või FB Eva Kuusk
www.evakuusk.ee

Transpersonaalne psühhoteraapia

Transpersonaalne psühhoteraapia tegeleb psühholoogiaga spirituaalses kontekstis. Nii näiteks käsitletakse lisaks inimeseks olemise erinevatele tahkudele ja tasanditele ka transtsendentseid või müstilisi kogemusi, valgustatust ja juurdepääsu kõrgema tarkuse juurde. Transpersonaalne psühhoteraapia ei tegele mitte niivõrd meie “normaalseks tegemisega”, kuivõrd meie täieliku elupotentsiaali elluviimisega. 

Transpersonaalne psühhoteraapia vaatleb ka kriisi, haiguseid ja raskuseid laiemas kasvukontekstis. Meie probleemid ja katsumused on lahutamatu osa meie arengust. Kui oleme oma tervenemise protsessis läbinud teatud faasi, muutume ärksamaks, elavamaks ja terviklikumaks kui enne raskuste ilmnemist.

Transpersonaalne nõustaja kasutab traditsioonilisi lähenemisviise, mida ta kombineerib vaimsete tehnikatega. Ta aitab kliendil luua tugeva ego, seejärel suunab teda ego ületamiseni ning lõpuks aitab kliendil siseneda sinna, mis jääb ego ületamisest teisele poole ehk inimese integreerituma maailmakäsitluseni. 

Transpersonaalses psühhoteraapias vaadeldakse inimest kui (vaimse) tervise juures olevat, võttes eelduseks, et iga elukogemus on osa meie terviklikkusest. Valu, ebakindlus ja kurbus on sama palju osad elu sünergiast kui seda on heaolu, kindlustunne ja õnnetunne. Transpersonaalses nõustamises nähakse haigust või raskusi kui võimalust oma elu korda seada. 

NB! Transpersonaalse psühholoogia individuaalteraapiat saab suurepäraselt läbi viia ka videokõne vahendusel.

Terapeudiks on Eva Kuusk: eva@elukeskne.ee, 5127603 või FB Eva Kuusk
www.evakuusk.ee

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga