HORETES – terapeute toetav ühendus

13. okt. 2022 | Artiklid

Postituse autor: Rita Eevardi

Holistilise regressiooni terapeute ühendav organisatsioon Holistilise Regressiooniteraapia Selts (HORETES) loodi 9. detsembril 2006. aastal. Täna kuulub seltsi 55 terapeuti. Kõik me oleme läbi teinud enesearengu holistilises treeningus ja läbinud mahuka terapeudiõppe.
Iga holistilise regressiooni terapeut teab, mis tunne on olla ümbritsetud sarnase mõttelaadi ja maailmavaatega inimestest ning kui turvaline on omade keskel olla „mina ise”, jagada ja avada ka neid tahke, mida muidu ehk alati näidata ei julge. Meie, seltsi liikmed, usume, et koostöös ja jagades sünnib uus väärtus, turvalises ruumis oleme ehedad ja loovad ning et holistiline lähenemine loob täisväärtusliku elu.

Alates 2020. aastast on seltsis toimunud muutused. 2021. aasta suvepäevadel sõnastasime liikmete ühise loominguna seltsi uue visiooni, missiooni ja terapeute toetavad uskumused.

Selts loob ruumi terapeutide professionaalseks arenguks

Meie missiooniks on luua arenguruum terapeutide professionaalseks kasvuks. See ruum sisaldab endas võimalusi jagada ja saada osa üksteise kogemustest, osaleda erinevatel erialastel koolitustel. Sama tähtis on olla lihtsalt omadega koos ja tunda, et oleme selles olulises, põnevas ja samas sageli ka üksildasena tunduvas töös seotud, toetatud, kuuldud ja nähtud.

Üks professionaalse ja toetava ruumi vorme, mida selts pakub, on igakuised kovisioonid. Kovisioon on samalaadset tööd tegevate inimeste kohtumine, kus üksteise kogemustele ja teadmistele toetudes leitakse lahendusi töös tekkinud keerulistele olukordadele. Lisaks regulaarsetele kohtumistele alustame sel sügisel temaatiliste kovisioonidega. Meie hulgas on erineva tausta ja töökogemusega inimesi, kes igaüks omal viisil, on teadlikumad ja kogenumad teraapiatöös ette tulevates erinevates teemades. Püüame need inimesed üles leida ja kutsuda kovisioonidesse oma teadmisi-kogemusi jagama.

Holistilise regressiooniteraapia tutvustamine ja tunnustamine

Tulevikuvisioonis näeme, et holistiline regressiooniteraapia on laialdaselt tuntud oma tervikliku lähenemise ja tulemuslikkuse poolest. Me kõik teame ja oleme ise omal nahal kogenud, selle teraapiavormi tõhusust ja võimalusi. Seltsi eesmärgiks on viia see teadmine ka laiema üldsuseni.
Eelmisel aastal lõi selts holistilise regressiooniteraapia ja oma terapeutide tutvustamiseks uue kodulehe www.holistikud.ee. Seal on olemas info nii seltsi liikmetele kui ka igaühele, kel huvi holistilise regressiooniteraapia vastu. Lehega on seotud ka avalik Facebooki leht ja selts tegeleb aktiivselt turundustegevustega et meie terapeute ja eriala võimalusi laialdaselt tutvustada.

HORETES teeb koostööd Holistika Instituudi ja Eesti Täiend- ja Alternatiivmeditsiini Nõukoja (lüh TAM Nõukoda) ning viimase juurde loodud Täiend- ja Alternatiivmeditsiini Kutsekojaga (lüh TAM Kutsekoda). Meie terapeudid osalevad erinevates terapeudi kutset puudutavates töögruppides, superviseerivad õppureid ja on kutseeksamitel hindajateks.

Seltsielu

Toredaks traditsiooniks on saanud seltsi liikmete kohtumised suve- ja talvepäevade raames. Koos on käidud matkaradadel, veedetud enesearengu päevi erinevates holistilist maailmavaadet toetavates keskustes nagu Kirna mõis, Arhailiste Traditsioonide Keskus jne.
Lisaks võimalusele saada uusi kogemusi ja teadmisi, on alati hinge kosutav kohtuda vanade sõprade ja mõttekaaslastega.

Ootame kõiki holistilise regressiooni terapeute HORETES seltsiga ühinema ja meie tegemistes kaasa lööma.

Rita Eevardi
Ave Osa
Svea Urvak

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga