Holistika Instituut 25: Meie inimesed

9. sept. 2023 | Artiklid, Instituudist, Meie lood

Postituse autor: Holistika Instituut

Väärtused on elu kompass, mis annab meie tegevusele suuna. Mida teadlikumad me oma väärtustest oleme, seda lihtsam on elus valikuid teha, et jätta kõrvale see, mis rahulolu ei too ja liikuda selles suunas, mis teeb elus rõõmu. Koostöö sujub paremini neil inimestel, kellel on ühesugused väärtushinnangud. Millised on instituudi tiimi liikmete väärtused? Tiimi liikmed vastavad küsimusele: Mida Sina pead väärtuslikuks? Millised on Sinu peamised väärtused ja kuidas avalduvad need Holistika Instituudi olemuses ja tegevuses?

***

Signe Arusoo,
instituudi tegevjuht:

Kolm olulist väärtust, mida tähtsustan ja mis kajastuvad hästi ka Holistika Instituudis õpetatavas.

Õnnelik olemine ja rahu südames on see, mille poole tasub elus püüelda. Vajalike otsuste tegemisel kuulan ennast ja püüan tajuda, kas konkreetne olukord tekitab minus õnnetunnet ja rahu või viib mind sinnapoole. Kui jah, siis lähen selle teemaga edasi kui ei, siis võimalusel mitte.

Hindan inimesi oma elus, nii neid kes on tulnud ja läinud kui neid kes on tulnud ja jäänud. Läbi kõigi nende olen saanud ennast peegeldada, olen saanud tohutult areneda ja ennast paremini tundma õppida. Inimesed meie ümber vajavad hoolimist ja armastust, nii nagu ka me ise.

Usaldada elu ja püüda mitte kinni jääda oma plaanidesse ning ootustesse. Sest sageli on elul pakkuda palju rohkem kui me suudame endale ettegi kujutada.

***

Heili Laido,
holistilise treeningu ja holistilise regressiooniteraapia gruppide koolitaja:

Mis saab olla maailmas väärtuslikum kui ELU ise? Ja eriti see ELU, mida täidab ARMASTUS. Armastus elu vastu, armastus kõige vastu – see on ideaal, mille poole hing ihaldab.
Ei ole võimalik täpselt määratleda, mis või kes see ARMASTUS siis tegelikult on. Kuid alati on tunda ja märgata ta kohalolu ja mõju: Kui armastad oma tööd, on töö huvitav ja kerge, kui armastad oma partnerit, on temaga hea ja kerge. Kui armastad oma maad, on seal hea elada. Kui armastad loodust, siis süda hõiskab loodusega suhestuses.
Jah, inimhing ihaldab armastust, otsib ja püüdleb armastuse poole? Millal ta tuleb, millal ta ometi saabub?
ARMASTUS EI TULE RASKELT, ARMASTUS TULEB LIHTSALT.
Selleks peab valmis olema. Ja kui armastus tuleb, annab ta oma puudutusega elule imelise väärtuse.
Selle seletamiseks pole õigeid sõnu.
On lihtsalt hea ELUS olla ja seda väärtustada.

***

Marju Heinlaid,
instituudi sekretär ja majahaldjas:

väärikus
hoolivus
usaldusväärsus
vastutustundlikkus
lugupidamine
positiivsus

Need väärtused on justkui vundamendiks, millel seisab, kuidas toimetab instituut.
Need väärtused on samatähenduslikud ka minu jaoks, nii töö- kui eraelus.

***

Inge Ojakäär,
instituudi koolitusjuht:

Holistika Instituudi Värviline Maailm

Holistika Instituudis tegutsemine on üks ja ainulaadne ilus tööeluetapp minu elus. Võluvaks teeb selle loov värviküllane maailm, mis on ärganud nii minus endas kui ümbritseb mind oma armsate kolleegide ja instituuti tulnud õppijate näol.
Meil igaühel on oma Hinge tee ja siht, mille suunas liikuda. Samas oleme aga üks, et muutuda iga päevaga veelgi Paremaks versiooniks iseendast ning saata välja eredaid valgusekiiri, et kogu ümbritsev maailm saaks särada hiilgavas värviküllases valgusevoos.
Just selline on Holistika Instituut täna, 25. sünnipäeval ja selle tõenduseks on imeline visioonipilt 2023, kuhu igaüks meist sai panna oma hingevärve. Ühiselt loodud pilt kiirgab energiat, mis paneb korraks seistama, vaatama ja hetkes olema – see on Holistika Instituudi hinge vägi värvides.
Suurim kummardus Sulle, armas Marina, et oled sellise imelise maailma loonud! Teist sellist ei ole maailmas.
Tänud, armsad kolleegid, kellega on iga päev suur rõõm kohtuda.
Tänud, armsad õppijad, kellega suhtlemine on täis üllatusi ja naeru.
Tänud, armsad koolitajad väljastpoolt instituuti, kes olete alati rõõmuga meie instituudiperes olemas.
Aitäh, Universum, et meid alati toetad!

***

Katariina Liisa Martens,
holistilise treeningu ja holistilise regressiooniteraapia gruppide koolitaja:

Mu uudishimu on mind ikka ja jälle õppima juhatanud. Aastal 2002 viis elu mind kokku Marina ja tema instituudiga. Esialgu õppuri, hiljem juba koolitajana. Kogu see ühine seiklus on avardanud mu maailmapilti uskumatute mõõtmeteni. Värvikas teekond on aastate jooksul viinud läbi erinevate maastike ja kogemuste: on olnud nii rahulikke kui tormilisi aegu, nii väljakutseid kui ka õnnestumisi. Selle üsna pika suhte üheks märksõnaks on looming ja selle kõrgem tase: koosloomine. Ikka ja jälle imestan, kuidas meie värvikate, nutikate, eredate ja eriliste isiksuste kooslus toimib ja toimetab. Õppides ja õpetades, inspireerides ja inspireerudes, jagades ikka kiiremini ja segasemaks muutuvas maailmas kosutavat vaimuvalgust ja hingetoitu.

***

Viktoria Vorobjova,
holistilise treeningu venekeelsete gruppide koolitaja:

Holistika Instituut on veerand sajandit vana. See on oluline tähtpäev, mis tõestab asutuse arengut ja kvaliteeti. 25-aastane inimene on noor, instituudi jaoks on see aga tarkuse ja kogemuste aeg. Olen uhke, et saan olla osa sellest imelisest struktuurist. Minu jaoks on Holistika Instituut teine kodu, kus veedan üsna palju aega. Ja kui sa küsiksid minult, milline see paik on, siis vastaksin: „maagiline“.

Maagia on instituudi jaoks tuttav asi. Kuid see on tuttav vaid neile, kes kunagi ületasid meie maja läve ja otsustasid siia jääda. Ja pole vahet, kas oled õpilane, terapeut või koolitaja – sa saad suurepäraselt aru, millest ma räägin. Tead täpselt, millised elu imed ja metamorfoosid Holistika Instituudi seinte vahel toimuvad ning seejärel sujuvalt igapäevaellu voolavad. Ma pole mujal näinud nii palju paranenud ning parema elu poole liikuvaid inimesi.

Õnnitlen meie Holistika Instituuti selle imelise ja tähtsa juubeli puhul. Soovin õitsengut ja edasist kasvu. Aina edasi!

***

Ivar Raav,
holistilise treeningu assistent, tulevane instituudi koolitaja:

Minu jaoks on kõige suuremad väärtused elus seotud minu miksiga. Minu miks on „Olen õnnelik ja tänulik, et saan anda inimestele võimaluse heita valgust nende tõelisse sügavusse.”
Olen veendunud, et kui me ei heida valgust sinna täitsa sügavale, siis me ei ole teadlikud sellest, mis meie mustreid tekitavad ja miks satume erinevatesse suhetesse või situatsioonidesse, mis meid lõhuvad. Toimuvad automaatvalikud ja korduvad mõtted päevast päeva (nt mõtted sellest kuidas tulevik võiks parem olla ja kuidas hetkel pole veel piisavalt hea).

Usun, et me peame tegema esmalt rahu oma minevikuga, et tulla olevikku kohale. Ja alles siis kui oleme olevikus suutnud kohal olla, siis suudame tulevikku luua. Ja väärtuslik on kui suudame iseendale lubada endasse sügavamalt sukeldumist, kui lubame endale küsida abi ja lubame olla endal haavatavad. Kõige ilusam väärtus on ehe ja autentne inimene, kes ei etenda rolli, vaid lihtsalt on tema ise – oma tugevuses ja oma õrnuses.

Minu jaoks on väärtuslik igaühe õigus olla tema ise, sest just läbi selle saame tõeliselt sügavaid ühendusi inimeste vahel. Olla vaba enda otsustes, kus minevik ei hoia sind tagasi või sa ei hoia end tagasi, sest teised ootavad sinult midagi muud, on vabanenud väärtus.
Enese aktsepteerimine ja realiseerimine saab tulla, kui olen teadlik sellest, kes ma olen. Me kõik oleme omaenda ajalugu ja nende ajalugudega koos ka loome uut ajalugu. Kui tahame ajalugu muuta, tuleb muuta miskit enda sügavuses. Tõelised pärlid ja kristallid ehk meie sügavaimad väärtused, mida maailma toome, asuvad aga meie sügavates kihtides. Need tuleb vaid vabaks lasta.

***

Mare Kargu,
holistilise treeningu gruppide koolitaja:

Minu jaoks on suureks väärtuseks inimsuhted. Mõnusad, soojad, toetavad ja toitvad suhted üksteisest lugupidavate või ka armastavate inimeste vahel. See, millised on sinu suhted ümbritsevate inimestega, räägib palju eelkõige sinust endast. Inimene, kes armastab ja austab iseennast, saab sama pakkuda ka teistele. Luues enda ümber hästi töötavaid suhteid, loome järjest tervemat ja terviklikumat ühiskonda.
Holistika Instituudis õppeprogrammides me justnimelt seda teeme – õpime paremini tundma iseennast, väärtustama iseennast, armastama iseennast ja koos sellega hakkavad ka suhted muutuma. Selgemaks, ladusamaks, armastavamaks, täitvamaks, kergemaks, sügavamaks, mugavamaks …. muutes elu nauditavamaks nii õppijaile endile, kui ka nendega kokku puutuvate inimeste jaoks. Koolitajana saan tunda vaid suurt tänutunnet, et selles protsessis osaleda saan!

***

Tania Haasma,
holistilise regressiooniteraapia venekeelsete gruppide koolitaja:

Ma väga väärtustan võimalusi ja erinevusi. Instituut pakub ja toetab seda lahkelt.
Võimalused õppida tundma ennast ja oma elu, näha enda ja teiste erinevusi ja erilisusi. Võimalused tajuda maailma mitmekülgsust ja valida elu erinevate pakkumiste vahel lähtudes just enda omapärast. Võimalused õppida oma kogemustest ning imetleda teiste eluteid, mis erinevad enda omast. Võimalused ennast ületada ning kasvada armastavalt ja teadlikult. Ja koolitajana on suureks õnneks võimalus pakkuda seda ka teistele.

***

Evelin Pissarenko,
Holistika Instituudi turundusjuht ja holistilise regressiooniteraapia õpilane:

Minu jaoks on suurim väärtus puhtus. Iga mõtte, sõna ja teo motivatsioon ning alus on puhtus. Selles on ausus, siirus, armastus, autentsus, ürgsus, toorus, ilu, selgus, avatus, empaatia, ühendus, rahu, rõõm, vabadus, teadlikkus, loovus … kõik teised väärtused. Kui me soovime midagi rõhutatult esile tuua, lisame sellele sageli sõna “puhas”: puhas ilu, puhas rõõm, puhas armastus … See rõhutab väärtuse kvaliteeti, andes mõista, et tegemist on tõelise ja rikkumata väärtusega.

Ka meie varjupool saab olla puhas, kui selle endas vastu võtame, liikudes nii terviklikkuse poole. Puhtus on aktsepteerimine, andestamine, oma metsiku ja tabudega külje integreerimine, oma ebatäiuslikkuse embamine – iseenda tingimusteta armastamine. Ja seda saab Holistika Instituudis õppida.

Ma tajun, et ka Holistika Instituut on oma olemuselt puhas. Nagu indiviid, nii on asutuski oma iseloomu, kogemuste, uskumuste, soovide ja hirmudega, mille keskmes on tuumolemus. Minu jaoks väljendub Holistika Instituudi olulisus ja sügavus aina enam iseendasse jõudmises, puhtal kujul iseolemises ja sellest lähtuvalt tegutsemises. Siin on püüd saavutada kogu oma potentsiaal, hoolimata keskkonna, olnu või muutliku eluvoo mõjudest, mis vahel palgele mõne poripritsme võib heita. Aus pilk peeglisse, harime end taas puhtaks ja sammume veel teadlikumana edasi.

Kogu Holistika Instituudi tegevus on suunatud inimese sisemise tegelikkuse avastamisele, et sellega kooskõlas saaks ka välimine tegelikkus avalduda. Mida enam teadvustame iga aspekti iseendas, seda puhtamaks saame. Vabaneda üleliigsest, mis ei ole mina ise! Haridus on – või vähemasti saab olla – enese harimine, mis eesti keeles viitab ka puhastamisele. Holistika Instituudi moto “Iseenda parimaks väljaandeks!” kutsubki end vanast, ebavajalikust ja piiravast puhastama, et igaühe tõeline pale saaks välja paistma ja särama hakata.

Olgem siis puhtad ja säravad, täna veel rohkem kui eile!
Palju õnne ja aitäh Holistika Instituudile!

***

Holistika Instituudi õpilased vastavad küsimusele:

Mida Sina pead väärtuslikuks? Millised on Sinu peamised väärtused ja kuidas avalduvad need Holistika Instituudi olemuses ja tegevuses?

***

Eveliine-Maria Grief,
holistilise regressiooniteraapia õpilane:

Minu jaoks on väärtuslik oma autentses väes elav, läbi südame tegutsev ja ennast teostav inimene. Ma pean väga lugu pühendumisest, hoolimisest, hoitusest, mõistmisest ja armastavast kaastundlikkusest nii enese kui teiste, lähedaste ja kaugete suhtes. Olgu need suhted siis teise inimhinge või loodusvaimu vahel. Loomad, linnud, puud või lilled, randa loksuvad merelained või taevasse kõrguv mäestik – nende kõigiga on meil võimalik taastada sügavam tähenduslik ühendus eneses. Sügavam teadlikkus iseendas toimuvast, kontaktis olemine loodusliku väega, loodusrütmidega ning omaenda sügavama põhiolemusega, mitte kohkumine eemale võimalusest olla eriline, erinev ja ajada kindlalt oma asja – just neid muskleid olengi saanud iseendas taas avastada ja kasutusse võtta nii holistilise treeningu kui holistilise regressiooniteraapia õppe raames. See on olnud ilus ja valus, väljakutseterohke ja pidevalt ennast ületav protsess, kogemusterikas ja sügavalt arendav sise-välisteekond, mis käivitus minus juba mitu aastat enne, kui päriselt füüsiliselt instituudi ruumide uksest sisse sain astuda.

Oskus olla kohal, siin ja praegu, kontaktis iseenda südame, keha, meelte ja vaimu puhtusega on õppetükk, mida õpin vist küll kogu oma elu. Holistika Instituut, oma inimeste ja tegevuste, sihikindluse ning sügava hingepuudutusega, on olnud mulle sellel teekonnal heaks koosloome partneriks. Olen leidnud välisilmas peegelduse sisemisele vaimupesale, kodule. Hea ja turvaline ruum, kus vaimuväge ammutada, endaga tõsiseid vestlusi maha pidada, loovusele tuginev praktiline väljund leida ning taas ühenduda sellega, mis loeb. Sellega, mis on päriselt oluline. Olla elus ja nautida seda mis on. Siin ja praegu.

***

Liisi Kivistik,
holistilise regressiooniteraapia õpilane:

Esimest korda astusin Holistika Instituudi uksest sisse 10 aastat tagasi ja viimased 3 aastat on olnud võimalus jälgida instituudi arengut üsna lähedalt – saan tõdeda, et areng on olnud suur ning usun, et see on olnud võimalik tänu kõikidele inimestele, kes on seda arengut eest vedanud. Neid inimesi ühendab austus holistilise maailmakäsitluse vastu, kui ka austus iga inimese hingesügavuste vastu, kes astub kas teraapiakabinetti või loengusaali. Veel ühendab neid hingest pühendumine sellele, mida nad teevad, jäädes seejuures ehedaks iseendaks ja inimlikult südamlikuks.

Mina väärtustan kõike seda, mida Holistika Instituut endas kannab – austust, pühendumist, ehedust ja inimlikku südamlikkust. Siiralt usun, et kogu Holistika Instituudi loodud olemus ja tegevused on võimelised arenema ja kasvama ka järgmised 25 aastat. See kõik on inimeste jaoks nii vajalik ja väärtuslik, mida me teeme. Igaüks leiab Holistika Instituuti tee õigel ajal oma elus. Ma olen õnnelik, et on loodud selline koht, kuhu tulla iseennast avastama, päriselt tundma õppima ja kohtuma ka oma varjatatud pooltega, olles ümbritsetud turvalisest ruumist ja tundes end hoituna. Aitäh!
Omalt poolt soovin kogu tiimile palju õnne ja kõrget lendu ka edaspidiseks!

***

Piret Peters,
holistilise regressiooniteraapia õpilane:

Paljudest minu mõtteviisi ja käitumist mõjutavatest väärtusest pean Holistika Instituudi olemuse ja terapeuditöö kontekstis oluliseks sisemist tasakaalu, tolerantsust ja arengut. Nimetatud väärtusi on tugevasti mõjutanud minu kokkupuude idamaade filosoofia ning eriti Jaapani võitluskunsti aikidoga tegelemine. Viibides Jaapanis aikido treeninglaagris koos kohalike jaapanlastega, jõudis mulle aikido “kohale”. Sain aru oma vastutusest enda elus ja oma tee käimisest sügavamal tasandil.

Aikido tähendust võib edasi anda järgnevalt: ai – harmoonia, kooskõlas olemine; ki – eluenergia/vaim; do – (arengu-) tee, suund. Aikidot kutsutaks ka “liikuvaks zeniks”. Aikido maailmas ei võistelda omavahel. Morihei Ueshiba lõi kunsti, et harjutaja elaks kooskõlas eelkõige enda, kui ka ümbritseva maailmaga. Seega iga aikidoka võitleb vaid iseendaga ning areneb edasi partneri abil. Mul ei ole vaja võistelda ega võrrelda end teistega, vaid aktsepteerida end sellisena nagu olen – just siin, just praegu. Endaga kooskõlas elamine ning oma arenguteel käimine võimaldab mul vaadelda ja analüüsida oma kasvamist ajas, sh oma võitlusi iseendaga. On selgunud, et reeglina ei olegi vaja võidelda, tuleb vaid Elu usaldada ja iseenda tegemiste eest vastutus võtta.

Kokkuvõtvalt saan öelda, et niisamuti nagu aikido, on Holistika Instituut oma olemusega minu jaoks sisemise kooskõla loomise ja arengu teejuhiks. Õpin rõõmuga koolis, kus väärtustatakse igaüht, ning õppejõud teevad omalt poolt parima õppijate isiksusliku harmoonia avaldumiseks.

***

Pille Tali,
holistilise regressiooniteraapia õpilane:

Ma väärtustan hetkes olemist. Tabades end siin ja praegu kogen sisemaailma kui tuulevaikset ilma, mil järvevesi on peegelsile ja kõik, mis on järve põhjas, paistab selgelt. Ma väärtustan selgust, meeleerksust ja -kirkust. Siis on võimalik tajuda hetke, nagu hetk päriselt on…ilma vanade kogemuste filtriteta. Ilma eeldusteta. Ilma teistele sõnu suhu panemata või tundeid kaela määrimata. Sellisesse seisu holistika abiga jõuab.

Holistiline regressiooniteraapia võimaldab rännata tagasi olukordadesse, mis on sisse jätnud soovimatu, elu ahendava jälje. Neid jälgi kustutades muutub inimene järjest puhtamaks, selgemaks, ehedamaks, pärisendaks ja saab teha valikuid, mis on nii tema enda kui kõigi kõrgeimaks hüvanguks. Elades oma parimat potentsiaali, realiseerides enese eluülesannet ja kogedes eneseteostuse magusat jõustust. Olla ehedalt see, kes ma päriselt olen, on minu suurim väärtus.

Mind inspireerib avardumine ja laienemine. Lohesurfarina olen ma õppinud rääkima tuule keeles. Iga kord on erinev, tuul puhub harva väga ühtlaselt. Võitlusesse astumata, lihtsalt lõdvestumise kaudu tunnetades, oma hirmudest läbi tulles ja iga keharakuga tuule jõudu tunnetades on võimalik lasta sellel ennast kanda. Surfates ma vahel vaatan üle õla alla, veelaud lõikab vett nagu nuga pehmet võid. Kaarjalt lendavad pritsemd tekitavad päikesekiirtega kokkupuutes vikerkaare. Kogu minu keha tunnetab samal ajal lohet, mis on õhus, 25 m kõrgusel, ma ei pea lohe juhtimiseks taevasse vaatama, mu keha on ära harjunud…mõnes mõttes on see ju automatism nagu autoga punktist A punkti B sõites ma ammu enam otseselt ei mõtle pidurdamisele või gaasi andmisele, suund läheb enne pööret automaatselt sisse – teisalt on see osa elust, mis on muutunud loomulikuks, see on ära õpitud.

Mind inspireerib õppida midagi uut. Töötades inimestega näen, et igas ühes on tema erilised anded ja omandatud elukunst. Vaadeldes, kuulates ja püüdes päriselt kuulda, mis kellelegi on oluline, mis on talle loomulik, võib juhtuda, et avardub ka minus koht, mis on enne olnud kinni ja läbi inspiratsiooni kogen ma seda, et ma laienen. See on huvitav sümbioos maailmaga, eluga. Info, uus info jõuab minuni, vahel hakkab külge, vahel on lihtsalt edasi andmiseks. Tihtilugu on nii, et järgmisel hetkel on äsja omandatud infot kellegil teisel vaja ja ma tunnen eneseteostust, kui ma saan praktikate, tehnikate, teadmiste kaudu sellest tekkivat väärtust luua.

Holistika Instituut õpetab inimeseks olemise kunsti, et osata järjest paremini rääkida inimeseks olemise keeles.

***

Annika Sutt,
holistilise treeningu õpilane:

Mida ma pean väärtuslikuks? See nimekiri võiks olla üsna pikk, sest elus on palju väärtuslikku. Kõige väärtuslikum on siiski elu ise. See on suurim kingitus mis meile on antud.
Kuidas elada väärtuslikku elu? Kuidas väärtustada teiste elu? Peame olema armastavad ja hoolivad nii iseenda kui teiste vastu, ja selleks on vaja mõistmist. Mõista aitab võime kaasa tunda. Seega pean kaastunnet (inglise keeles “compassion”) üheks väärtuslikumaks omaduseks inimeste juures. Dalai Lama on öelnud, et kui sa tahad, et teised oleksid õnnelikud, siis praktiseeri kaastunnet; kui tahad ise õnnelik olla, siis praktiseeri kaastunnet. Kaastunne aitab meil inimesi aktsepteerida nii nagu nad on, ja mitte nii nagu me tahaksime, et nad oleksid. Kaastunne aitab mõista, mitte hukka mõista. Kui lastele õpetataks rohkem kaastunnet, jääks ära palju koolikiusamist. Olles ise olnud koolikiusamise ohver, kuna olin “teistsugune”, tean omast käest kui valus see on, ja kui sügavad haavad on see jätnud kuni siiani.
Holistika Instituudi programm on suunatud eelkõige iseenda tundmaõppimisele, ja õppides tundma ennast, suudame me paremini mõista ka inimesi enda ümber. Meil kõigil on omad head ja vead. Peame aitama üksteist, et selles elus ennast väärtustatult ja õnnelikuna tunda. Elame ise ja laseme teistel elada!

***

Kirsti Dengo-Metsamaa,
holistilise treeningu õpilane:

Väärtustan inimeseks olemise juures mitmeid erinevaid tahke, millede seast üht esile tuua ei tahaks. Need kõik kujundavad meie suhteid, eneseteostust ja lõpuks kogu elu ja elukvaliteeti:

Ausus. Olen ise selleni jõudnud alles suhteliselt hiljuti, aga aina enam mõistan, et ausus on aluseks kõigile teistele väärtustele. Mõtlen selle all kõigepealt aus olemist iseendaga- kas ma jään truuks oma põhimõtetele, kas mu mõtted, sõnad ja teod on kooskõlas minu sisemise tõega, kas need kannavad mind….ja kas ma üldse tean, mis on minu tõde? Või elan ma kellegi teise tõe järgi? Või kedagi kaitstes? Millegi eest põgenedes? Kas ma julgen seda endale tunnistada? Ja siit edasi- kas ma olen eetiline ja moraalselt aus teiste vastu? Alles siis, kui ma suudan iseennast täielikult armastada ja aktsepteerida, st enda osas lõpuni aus olla, suudan tõeliselt armastada ja aktsepteerida ka kedagi teist.

Armastus. Armastus seob meid kokku! See ulatub kaugemale romantilistest suhetest ja laieneb meie sidemetele pere, sõprade ja isegi võõrastega. Paljud iidsed praktikad käsitlevad armastust ka kui kõige võimsamat tervendavat jõudu. Armastuse ehk südame energias elamine tähendab eestkätt elamist headuse, hingesoojuse ja kaastundega nii enda kui teiste vastu. See inspireerib ka teisi me ümber elama hoolivusega, ja nii loome (ja laiendame!) me turvalist ja toetavat keskkonda.

Isiklik areng. Isikliku kasvu ja enesetäiendamise püüdlus on elukestev teekond! Eesmärke seades, väljakutseid vastu võttes ja pidevalt õppides laiendame oma silmaringi ja avame oma tõelise potentsiaali. Uudishimu, avatud mõtlemine ja tugev kontakt oma intuitsiooni ja sisemise, hingetarkusega, võimaldab meil kohaneda muutustega, ületada takistusi ja areneda pidevalt enda parimaks versiooniks.

Tervis ja heaolu. Meie füüsiline ja vaimne heaolu on täisväärtusliku elu jaoks üliolulised. Enda eest hoolitsemine, tasakaalustatud elustiil ja tervislike valikute tegemine aitavad kaasa meie üldisele elujõulisusele ja pikaealisusele. Toites oma keha ja vaimu kvaliteetsete tegevuste, kaaslaste ja toiduga, saame olla oma lähedaste jaoks kohal ja elu ilu ja võlu päriselt nautida!

Aeg. Aeg on tõeline privileeg ja kingitus, mida me saame kasutada ainult siia maapeale kehastudes! Seda tuleb kasutada maksimaalselt hästi! Hindan üle kõige oma lähedastega koosveedetud aega.

Panus ja eesmärk. Elule tähenduse ja eesmärgi leidmine pakub sügavat rahuldust. Kui joondame oma tegevused oma põhiväärtustega, loome sügava sisemise rahu, sest elame oma tões ja meie elul on kindel tähendus ja kulgemissuund.

Holistika Instituut toetab kõiki neid väärtusi, suunates, juhatades ja kinkides meile kompassi, millega elu keerukuses navigeerida. Olen südamest tänulik, et meil siin Eestis selline instituut on loodud, ja tänan Elu, et ka minul on võimalus siin õppida ja kasvada!

***

Maire Kokk,
holistilise regressiooniteraapia õpilane:

Väärtused…
Lihtsuses peitub võlu, vajalik on vaid oskus seda märgata ja vastu võtta.
Lastelaste kilked ja naer koduhoovis, pisikese pehme käega ulatatud varreta lilleõis… Juba täiskasvanud laste õnnelikud pilgud oma kaaslasele, edasikantud peretunnetus ja väärtused nende endi peredesse… Peale pikka päevatööd väsinult kodus koos oma mehega lihtsalt olla, hoolides ja hoides teineteist – liigsete sõnadeta, lihtsalt olles. Kallistus armsalt inimeselt, austust, mõistmist ja tuge jagades… Hoida oma ema väsinud, soonelisi ja kortsus käsi, silitades siidiselt õhkõrna nahka, elu eelõhtul üksteisest arusaamine – kõik lahkhelid on seljatatud, silmis vaid tänutunne, soojus ja armastus…. Oma lähedastega koos veedetud aeg – põnevad reisid või puhkuseaeg, sumedate õhtute nautimine lõkke ääres või ühine pühapäevane lõunasöök – lihtsalt olemine, ilma ootuste ja etteheideteta, lihtne nauding üksteisest ja koosolemisest… Ka sõbra telefonikõne või kirjaread, mis teevad südame soojaks… Aeg, mis on veedetud armsate inimeste keskel….
Töö, mida saad teha naudinguga, kuhu on põimitud loomingulisus ja hingeilu… Abikäe ulatamine ka siis, kui seda ei oodata, vastutasule mõtlemata…
Väärtus on ka näha tuuletantsu iidsete puude latvades, joosta suvevihmas koos kilkavate lastelastega ja nuusutada vihmalõhna, varbaga rannaliivast läbi tõmmates püüab kõrv kinni liivalaulu, tuhanded värvid sügisel – lehesahin puudealleel jalutades, imeliselt kaunid lumehelbed – kõik nii erinevad, oma kuju ja suurusega – nagu me kõik….
Aitäh, Holistika Instituut, et õpetasid mind märkama, hindama ja vastu võtma seda, mida elu pakub, meenutasid mulle, et ka mina olen osa neist väärtustest. Olla endaga kooskõlas ja hinnata just seda, mis on nüüd ja praegu. Eilset enam ei ole ja homset veel ei ole, aga praegu on nii. Vaid elades täna ja praegu saame nautida oma väärtusi, elu ja armastust. Tänan kogu Holistika Instituudi tiimi, jätkugu teil tahtmist ja jaksu teha inimesi õnnelikuks, andes julgust uskuda, et elu on ilus!

***

Meie inimesed

Holistika Instituudi särav tiim

Pildil esimeses reas vasakult paremale: Tania Haasma (koolitaja), Mare Kargu (koolitaja), Marina Paula Eberth (instituudi looja, juhataja ja koolitaja), Katariina Liisa Martens (koolitaja), Tiina Pedak (koolitaja) ja Inge Ojakäär (koolitusjuht). Pildil teises reas vasakult paremale: Nadiya Bazaraliyeva (koolitaja), Viktoria Vorobjova (koolitaja), Signe Arusoo (tegevjuht), Ivar Raav (koolitaja-assistent), Heili Laido (koolitaja, haldus- ja kvaliteedijuht), Marju Heinlaid (sekretär ja majahaldjas) ja Evelin Pissarenko (turundusjuht).

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga