Holistika Instituut 25: Meie inimesed

11. mai 2023 | Artiklid, Instituudist, Meie lood

Postituse autor: Holistika Instituut

Väärtused on elu kompass, mis annab meie tegevusele suuna. Mida teadlikumad me oma väärtustest oleme, seda lihtsam on elus valikuid teha, et jätta kõrvale see, mis rahulolu ei too ja liikuda selles suunas, mis teeb elus rõõmu. Koostöö sujub paremini neil inimestel, kellel on ühesugused väärtushinnangud. Millised on instituudi tiimi liikmete väärtused? Tiimi liikmed vastavad küsimusele: Mida Sina pead väärtuslikuks? Millised on Sinu peamised väärtused ja kuidas avalduvad need Holistika Instituudi olemuses ja tegevuses?

***

Signe Arusoo,
instituudi tegevjuht:

Kolm olulist väärtust, mida tähtsustan ja mis kajastuvad hästi ka Holistika Instituudis õpetatavas.

Õnnelik olemine ja rahu südames on see, mille poole tasub elus püüelda. Vajalike otsuste tegemisel kuulan ennast ja püüan tajuda, kas konkreetne olukord tekitab minus õnnetunnet ja rahu või viib mind sinnapoole. Kui jah, siis lähen selle teemaga edasi kui ei, siis võimalusel mitte.

Hindan inimesi oma elus, nii neid kes on tulnud ja läinud kui neid kes on tulnud ja jäänud. Läbi kõigi nende olen saanud ennast peegeldada, olen saanud tohutult areneda ja ennast paremini tundma õppida. Inimesed meie ümber vajavad hoolimist ja armastust, nii nagu ka me ise.

Usaldada elu ja püüda mitte kinni jääda oma plaanidesse ning ootustesse. Sest sageli on elul pakkuda palju rohkem kui me suudame endale ettegi kujutada.

***

Heili Laido,
holistilise treeningu ja holistilise regressiooniteraapia gruppide koolitaja:

Mis saab olla maailmas väärtuslikum kui ELU ise? Ja eriti see ELU, mida täidab ARMASTUS. Armastus elu vastu, armastus kõige vastu – see on ideaal, mille poole hing ihaldab.
Ei ole võimalik täpselt määratleda, mis või kes see ARMASTUS siis tegelikult on. Kuid alati on tunda ja märgata ta kohalolu ja mõju: Kui armastad oma tööd, on töö huvitav ja kerge, kui armastad oma partnerit, on temaga hea ja kerge. Kui armastad oma maad, on seal hea elada. Kui armastad loodust, siis süda hõiskab loodusega suhestuses.
Jah, inimhing ihaldab armastust, otsib ja püüdleb armastuse poole? Millal ta tuleb, millal ta ometi saabub?
ARMASTUS EI TULE RASKELT, ARMASTUS TULEB LIHTSALT.
Selleks peab valmis olema. Ja kui armastus tuleb, annab ta oma puudutusega elule imelise väärtuse.
Selle seletamiseks pole õigeid sõnu.
On lihtsalt hea ELUS olla ja seda väärtustada.

***

Marju Heinlaid,
instituudi sekretär ja majahaldjas:

väärikus
hoolivus
usaldusväärsus
vastutustundlikkus
lugupidamine
positiivsus

Need väärtused on justkui vundamendiks, millel seisab, kuidas toimetab instituut.
Need väärtused on samatähenduslikud ka minu jaoks, nii töö- kui eraelus.

***

Inge Ojakäär,
instituudi koolitusjuht:

Holistika Instituudi Värviline Maailm

Holistika Instituudis tegutsemine on üks ja ainulaadne ilus tööeluetapp minu elus. Võluvaks teeb selle loov värviküllane maailm, mis on ärganud nii minus endas kui ümbritseb mind oma armsate kolleegide ja instituuti tulnud õppijate näol.
Meil igaühel on oma Hinge tee ja siht, mille suunas liikuda. Samas oleme aga üks, et muutuda iga päevaga veelgi Paremaks versiooniks iseendast ning saata välja eredaid valgusekiiri, et kogu ümbritsev maailm saaks särada hiilgavas värviküllases valgusevoos.
Just selline on Holistika Instituut täna, 25. sünnipäeval ja selle tõenduseks on imeline visioonipilt 2023, kuhu igaüks meist sai panna oma hingevärve. Ühiselt loodud pilt kiirgab energiat, mis paneb korraks seistama, vaatama ja hetkes olema – see on Holistika Instituudi hinge vägi värvides.
Suurim kummardus Sulle, armas Marina, et oled sellise imelise maailma loonud! Teist sellist ei ole maailmas.
Tänud, armsad kolleegid, kellega on iga päev suur rõõm kohtuda.
Tänud, armsad õppijad, kellega suhtlemine on täis üllatusi ja naeru.
Tänud, armsad koolitajad väljastpoolt instituuti, kes olete alati rõõmuga meie instituudiperes olemas.
Aitäh, Universum, et meid alati toetad!

***

Katariina Liisa Martens,
holistilise treeningu ja holistilise regressiooniteraapia gruppide koolitaja:

Mu uudishimu on mind ikka ja jälle õppima juhatanud. Aastal 2002 viis elu mind kokku Marina ja tema instituudiga. Esialgu õppuri, hiljem juba koolitajana. Kogu see ühine seiklus on avardanud mu maailmapilti uskumatute mõõtmeteni. Värvikas teekond on aastate jooksul viinud läbi erinevate maastike ja kogemuste: on olnud nii rahulikke kui tormilisi aegu, nii väljakutseid kui ka õnnestumisi. Selle üsna pika suhte üheks märksõnaks on looming ja selle kõrgem tase: koosloomine. Ikka ja jälle imestan, kuidas meie värvikate, nutikate, eredate ja eriliste isiksuste kooslus toimib ja toimetab. Õppides ja õpetades, inspireerides ja inspireerudes, jagades ikka kiiremini ja segasemaks muutuvas maailmas kosutavat vaimuvalgust ja hingetoitu.

***

Viktoria Vorobjova,
holistilise treeningu venekeelsete gruppide koolitaja:

Holistika Instituut on veerand sajandit vana. See on oluline tähtpäev, mis tõestab asutuse arengut ja kvaliteeti. 25-aastane inimene on noor, instituudi jaoks on see aga tarkuse ja kogemuste aeg. Olen uhke, et saan olla osa sellest imelisest struktuurist. Minu jaoks on Holistika Instituut teine kodu, kus veedan üsna palju aega. Ja kui sa küsiksid minult, milline see paik on, siis vastaksin: „maagiline“.

Maagia on instituudi jaoks tuttav asi. Kuid see on tuttav vaid neile, kes kunagi ületasid meie maja läve ja otsustasid siia jääda. Ja pole vahet, kas oled õpilane, terapeut või koolitaja – sa saad suurepäraselt aru, millest ma räägin. Tead täpselt, millised elu imed ja metamorfoosid Holistika Instituudi seinte vahel toimuvad ning seejärel sujuvalt igapäevaellu voolavad. Ma pole mujal näinud nii palju paranenud ning parema elu poole liikuvaid inimesi.

Õnnitlen meie Holistika Instituuti selle imelise ja tähtsa juubeli puhul. Soovin õitsengut ja edasist kasvu. Aina edasi!

***

Ivar Raav,
holistilise treeningu assistent, tulevane instituudi koolitaja:

Minu jaoks on kõige suuremad väärtused elus seotud minu miksiga. Minu miks on „Olen õnnelik ja tänulik, et saan anda inimestele võimaluse heita valgust nende tõelisse sügavusse.”
Olen veendunud, et kui me ei heida valgust sinna täitsa sügavale, siis me ei ole teadlikud sellest, mis meie mustreid tekitavad ja miks satume erinevatesse suhetesse või situatsioonidesse, mis meid lõhuvad. Toimuvad automaatvalikud ja korduvad mõtted päevast päeva (nt mõtted sellest kuidas tulevik võiks parem olla ja kuidas hetkel pole veel piisavalt hea).

Usun, et me peame tegema esmalt rahu oma minevikuga, et tulla olevikku kohale. Ja alles siis kui oleme olevikus suutnud kohal olla, siis suudame tulevikku luua. Ja väärtuslik on kui suudame iseendale lubada endasse sügavamalt sukeldumist, kui lubame endale küsida abi ja lubame olla endal haavatavad. Kõige ilusam väärtus on ehe ja autentne inimene, kes ei etenda rolli, vaid lihtsalt on tema ise – oma tugevuses ja oma õrnuses.

Minu jaoks on väärtuslik igaühe õigus olla tema ise, sest just läbi selle saame tõeliselt sügavaid ühendusi inimeste vahel. Olla vaba enda otsustes, kus minevik ei hoia sind tagasi või sa ei hoia end tagasi, sest teised ootavad sinult midagi muud, on vabanenud väärtus.
Enese aktsepteerimine ja realiseerimine saab tulla, kui olen teadlik sellest, kes ma olen. Me kõik oleme omaenda ajalugu ja nende ajalugudega koos ka loome uut ajalugu. Kui tahame ajalugu muuta, tuleb muuta miskit enda sügavuses. Tõelised pärlid ja kristallid ehk meie sügavaimad väärtused, mida maailma toome, asuvad aga meie sügavates kihtides. Need tuleb vaid vabaks lasta.

***

Meie inimesed

Holistika Instituudi särav tiim

Pildil esimeses reas vasakult paremale: Tania Haasma (koolitaja), Mare Kargu (koolitaja), Marina Paula Eberth (instituudi looja, juhataja ja koolitaja), Katariina Liisa Martens (koolitaja), Tiina Pedak (koolitaja) ja Inge Ojakäär (koolitusjuht). Pildil teises reas vasakult paremale: Nadiya Bazaraliyeva (koolitaja), Viktoria Vorobjova (koolitaja), Signe Arusoo (tegevjuht), Ivar Raav (koolitaja-assistent), Heili Laido (koolitaja, haldus- ja kvaliteedijuht), Marju Heinlaid (sekretär ja majahaldjas) ja Evelin Pissarenko (turundusjuht).

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga