Holistika Instituudi vilistlaste kokkutulek 2015

25. aug. 2015 | Instituudist, Kategooriata

Postituse autor: Holistika Instituut

15. – 16. augustil 2015 toimus Raudsilla püstkodade vahel ajalooline sündmus: Holistika Instituudi vilistlaste esimene kokkutulek.

Holistika Instituudi vilistlaste kokkutulekÜle 100 vilistlase saabus, naeratus näol, kaunisse loodusesse, et taas kohtuda oma grupikaaslaste ja teiste säravate holistilist maailmavaadet jagavate inimestega.

Nädalalõpuks oli tellitud täiuslik suveilm. Kuum päike soojendas saabunud osalejaid ja pilvitu taevas võimaldas nautida ühistegevusi värskes õhus ning hõrgutavaid söömaaegu muruplatsil.

Kokkutulek algas keskpäeval ühise kogunemisega, millele järgnes tervituskõne Holistika Instituudi juhatajalt Marina Eberthilt. Marina väljendas oma sõnavõtus siirast rõõmu Instituudi edu ja hoogsa kasvu üle – sellist imelist arengut ei osanud ta isegi oma julgeimates unistustes ette näha. Holistiline mõtteviis on möödunud aastatega levinud järjest suuremate inimgruppideni. See on mõtteviis, mis tunnistab, et kõik on kõigega seotud. See on mõtteviis, mis väärtustab sidet iseendaga, endasse armastusega suhtumist ning avatud südamega elamist.

Välismaailma muutmiseks on vaja muuta oma sisemaailma. Elades holistilise maailmavaate järgi puudutame ja inspireerime end ümbritsevaid inimesi. Tihti oleme saanud tagasisidet, et Holistika Instituudis õppinud inimesed paistavad eriliselt silma, sest nad on vabad, uudishimulikud ja loomulikud. Holistikud säravad ning natakavad elamise rõõmu ja lustiga ka teisi.

Holistika Instituut on iseendaks saamise, iseenda leidmine kasvulava. Tahame aidata inimestel luua hoolivat elukeskkonda ning häid suhteid nii iseenda kui teistega. Holistika on praktiline elamisõpetus. Koos õpetusega kanname missiooni “Iseenda parimaks väljaandeks!”. Meie ühine võrgustik on arenenud suureks ja vägevaks, mõjutame üksteist ja maailma, et luua paremat elu nii iseendale kui teistele.

Marina tõi Instituudi väärtusena välja ka selle, et oleme alati austanud eesti traditsioone, ajanud Eesti asja, muuhulgas elustanud eestikeelset loitsimist koos kõristite ja trummide kasutamisega rituaalides. Holistikas on ühtseks süsteemseks tervikuks põimitud uusim teadus, vanade traditsioonide tarkus ja elamise kunsti õpetused.

Marina tervituskõnele järgnes hoogne trummipõristamine, et tuua iseennast teadlikult kohale, muuta kohtumispaik koduseks ja anda energiat täis start toredale kokkutulekule. Šamaanitrummid olid kaasas instituudi koolitajatel ja ka kümmekonnal vilistlasel – see moodustas kokku väeka ja haarava etteaste.

Trummihelide vaibudes ootas meid ees Marina juhendatud ühine meditatsioon, milles istusime osalejatega spiraalselt. Spiraali keskel istusid holistilise treeningu esimesed vilistlased ehk seeniorid, nagu Marina neid nimetas: Piret Jõemägi, Katariina Martens, Kristiina Garancis ja Ene Talvist. Meditatsiooniga avasime oma südamed, jõustasime oma südamesoovi ning saatsime head kõigile teistele meie ümber.

Holistika Instituudi vilistlaste kokkutulek!
Päeva teises osas toimusid meeleolukad grupitööd, mille käigus valmis 6 etendust teemal: “Minu elu holistikuna”. Grupid lahendasid ülesandepüstituse lõbusa laulu, vaimukate riimide ja liikumisega, trummimängu ja humoorikate sketšidega. Kõlama jäid elutõed: “On nagu on!”; “Lase vabaks!” ja “Kõik oleneb vaatenurgast!”.

Grupikaaslased said jälle kokku, et rääkida südamest südamesse ja meenutada ühiseid tähendusrikkaid sündmusi koolituspäevilt.

Õhtusöögi eel panid instituudi koolitajad Kristiina Garancis ja Katariina Martens rahva elama omaloodud ühise loitsu laulmisega. Selle üheks taotluseks oli luua kontakt endas peituva lõvi energiaga – kuningliku, julge, väärika, loova, enesekindla, elunautiva ja ekspressiivse osaga iseendast. Korduva mantrana jäi sellest esitlusest kõlama rida: “Kodus on minu vägi, minu tuum, minu südame hingeruum”.

Õhtu kulges Kadri Rinaldo kauni hääle ja imeilusa kontserdi saatel ning ööelu jätkus kuumade diskorütmide ja saunadega.

Hommikul tervitas varaseid ärkajaid joogatund Piret Jõemägi professionaalse juhendamise järgi ning ühine hommikusöök hommikupäikese ja ärkava looduse õrnas embuses. Peale rikkalikku pühapäevast hommikusööki, kust ei puudunud ka imemaitsvad pannkoogid värske marjamoosiga, kogunesid kokkutulekulised jälle suurde püstkotta. Meditatsioonis kogeti taas ühise mediteerimise erakordset väge. Marina juhendatud meditatsioon ”Armasta iseennast” tõi paljudele liigutuspisarad silma. Kokkutuleku lõpuks arutati rühmades, kas ja kuidas kokkutulekutega edasi minna ja uusi häid ideid sadas kui küllusesarvest. Vilistlaste ühine otsus oli kindel: Me tahame jälle kokku tulla, et õppida uut, arendada vaimu ja tugevdada holistikute kogukonda.

Kokkutulek lõppes ühises suures ringis lauldes Salasõna kolmandalt plaadilt pärit loitsu ”Mina olen mina”.

Aitäh HoKoTo-le (Holistikute Kokkutuleku Toimkond), kokkutuleku vapratele korraldajatele, koosseisus Merle Kelder, Sirle Truuts ja Anu Linnamägi. Erakordselt maitsva toidulaua eest hoolitses Peeter Tava oma tiimiga.

Aitäh särasilmsetele holistikutele, kes oma kohalolekuga selle toreda sündmuse lõid.

Aitäh Instituudi töökale naiskonnale igapäevase panustamise eest, et holistiline maailmavaade muudaks Eestimaad järjest kaunimaks ja väekamaks paigaks.

Uute kohtumisteni!

Vaata kokkutuleku fotoalbumit!

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga