9 ideed loova suve loomiseks

10. juuli 2016 | Loovus

Postituse autor: Jaana Ojakäär-Kitsing

Jaana Ojakäär

Selleks, et oma loomingule lõkkematerjali koguda, ela avatud meeltega – inspiratsiooniallikad ümbritsevad meid kõikjal. Jagan Sinuga 9 toredat ideed suvisteks loovateks tegevusteks, et oma loovust virgutada ja suvi meeldejäävaks muuta.

***

Suvepaevik

Suveidee #1: Suvepäeviku pidamine

Osta endale ilus kaustik, kujunda selle kaas endale meelepäraselt ja kirjuta sinna oma mõtteid, unistusi ja päevakogemusi. Lisa sinna pilte, fotosid, luuletusi ja erilisi mälestusesemeid – näiteks välismaa kommipabereid või bussipileteid põnevatest reisidest. Mis iganes Sulle tore tundub.

Võta endale selleks iga päev vähemalt 15 minutit. Kirjutamine ja kokkuvõtete tegemine mõjub Sinu loovusele väga hästi ja võimaldab Sul enda kohta uusi avastusi teha. Lisaks oled oma kauni suve imeilusalt vormistanud ja sellest kunstiteose loonud. Võid teha ka perega/sõpradega ühise suvepäeviku või hoopis virtuaalse suveblogi fotode ja videotega.

***

Looduskollaaz

Suveidee #2: Loovust täis loodusmatk

Mine üksi või hea seltskonnaga kaunisse looduspaika (metsa, aasale, parki…) ning kogu tee pealt kokku lehti, lilleõisi ja muud põnevat, mida loodus Sulle pakub. Koju jõudes meisterda(-ge) sellest kaunis looduskollaaž, kleepides leiud suurele paberile.

***

Maal

Suveidee #3: Suur suvine välimaal

Laota võimalikult suur paber muruplatsile (võid kasutada näiteks vana tapeedirulli), pane midagi igasse nurka raskuseks, et paber murul püsiks. Otsi välja kõikvõimalikud kunstitarbed – pihustatavad aerosoolvärvi pudelid, guašid, vesivärvid, näpuvärvid, akrüülvärvid vms. ja lase end täiesti vabaks. Usalda oma käsi ja lihtsalt hakka värvidega paberil mängima. Pärast tunned end tõeliselt lõõgastunult ja loomisrõõmust laetult. PS! Ühismaali loomine on veel lõbusam.

***

t-sark

Suveidee #4: Värviline suvemood

Varu endale mõned kangavärvid/markerid ja kujunda ise suveks särav T-särk, rannakott või suverätik. Võid täiendada juba kapis olevaid esemeid või osta selleks mõni ühevärviline T-särk/riidekott/sall. Pärast saad uhkelt kõndida ringi täiesti ainulaadse moeloominguga:)

***

kirjutamine

Suveidee #5: Suvine ajaleht

Meisterda ise või koos pere/sõpradega suvine ajaleht või ajakiri. See võib olla mõnest toredast suvenädalast või suvekuust. Kirjutage oma kogemustest artikleid, valige välja pilte ja lisage joonistusi. See on tõeliselt vahva ühislooming, mis võimaldab jäädvustada loovalt toredad hetked. Pärast saavad ajalehte lugeda ka teised pereliikmed/sõbrad.

***

postkast

Suveidee #6: Kirjasõber suveks

Leia enda sõprade seast inimesed, kes sooviksid Sinuga suvel paberkirjavahetust pidada. Mõtle kui tore on oodata oma postkasti suvistest uudistest pakatavat kirja. Ükskõik kas Eestist või välismaalt, ükskõik kas hea sõber või mõni uus tutvus. Kirjutage ja joonistage, saatke teineteisele häid sõnumeid ja ilusaid suvejäädvustusi. Unustagem veidikeseks e-mailid ja Facebooki, las olla taas meie kaaslasteks vanad head sõbrad – pliiats, paber ja ümbrik.

***

raamatuklubi

Suveidee #7: Loovustöötuba või mõnus raamatuklubi sõpradega

Tulge sõpradega päevaks kokku, et üksteiselt õppida ja kogemusi jagada. Kindlasti on igaühel varuks mõni põnev oskus, mida teistele õpetada (näiteks ilusate kaartide meisterdamine, ehete valmistamine, mõni hea retsept vms.). Varuge vajalikud vahendid ja tehke üks mõnus õpituba, kus igaüks teistele midagi huvitavat õpetab. Alternatiivina võite teha ka hubase raamatuklubi – piknikukorv kaasa ja las igaüks jagab enda meeldejäävamat raamatuelamust, millest on ka teistel põnev kuulda ja õppida.

***

rand

Suveidee #8: Puhka ja mängi

Kogu kokku kõik toredad lauamängud, kaardimängud, pusled ja korralda tore mängude päev või ehita kasvõi rannas liivalossi. Luba endal taas mängu nautida ja tunneta kui palju rõõmu ja naeru see seltskonda toob! Superhead on ka kõiksugu sportlikud mängud – kus on Su rannapall? Sulgpall ja reketid? Petank? Kroket?… otsi välja ja mine naudi ilusas looduses.

***

fotojaht

Suveidee #9: Lõbus fotojaht

Veetke tunnid avastades linna või kaunist looduspaika. Pane eelnevalt paika ülesande kirjeldused, mis kohad tuleks üles leida ja mis teemal seal kohas fotolavastus luua. Jagunege sõpradega gruppidesse ja minge nautima loovat fotomatka. Pärast saate üheskoos tehtud fotosid vaadata ja kommenteerida.

 

Suvi loovaks

Loova elu teejuhtKui soovid veel inspiratsiooni loova elu loomiseks ja enesejõustamiseks, siis loe ka Jaana Ojakääru raamatut “Loova elu teejuht”.

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga