Koolitused

Katrin Saali Saul

 • Pereterapeut, holistiline terapeut
Telefon: 56 499121
Aadress:
Keeled: eesti, inglise, vene

Holistika Instituudis loen ma sissejuhatavat kursust pereteraapiasse. Pereteraapia vaatleb inimest perekonnasüsteemi osana. Selleks, et mõista, miks inimene tunneb, mõtleb ja käitub just temale iseloomulikul viisil, uurib pereteraapia inimese kujunemist tema päritoluperekonna raamistikus ja mõtestab inimese tänase päeva heaoluseisundit tema tänaste peresuhete kontekstis. Suhted – partnerivalik, suhete üldised arengufaasid, mis juhtub paariga, kui sinna lisanduvad lapsed, mis rõõmud ja karid erinevate pereelu- ja suhteetappidega kaasas käivad ning kuidas nendega toime tulla – alluvad üsna kindlatele seaduspärasustele. Pereteraapia loengutes süveneme meetoditesse, kuidas pereteraapia suudab aidata inimsuhete harmoonilisemaks muutmisel.

Ma armastan väga oma tööd psühhoterapeudina – on erakordne privileeg õppida tundma inimese sisemaailma. Mõnikord on terapeut hingehoidja, kellele end tühjaks rääkida. Teinekord aga kogemustega teejuht, kelle abil muuta enda mõtlemist, käitumist ja suhtemustreid või jõuda lähemale kellegi teise mõistmisele.

Endast:

Nägin ilmavalgust 1970. aasta talvel. Mul pole olnud õnne elada, areneda ja küpseda oma esimese armastuse kõrval. Seepärast olen kogenud mitmeid suhteid, nendega seotud valusid, lahkumisi, pettumusi, üksindust, aga ka suuri rõõme, armastust, lootust ja rahulikku õnne. Mulle on sündinud neli erineva saatuse ja loomuga last – pojad on juba suured, üks tütar päris pisike ja teine tütar on juba aastaid taevas ingliks.

Tänase päevani põleb minus loominguline ind anda oma elukogemus tööalaselt edasi teraapia, loengute ja naiste koolituste vormis.

Kogemus terapeudina:

 • 1997 – Erapraksis
 • 1998 – 1999 Tallinna Psühhiaatriahaigla – esmaste psühhooside osakond, praktika
 • 1999 – Kestva Psüühikahäirega Inimeste Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskus, koolitaja
 • 2001 – 2003 Raasiku valla psühhoterapeut
 • 2008 – Holistika Instituut, perekonna psühhoteraapia lektor
 • 2009 – Koolitussarja „Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma“ looja. Loe koolitustest ja seal käsitletavaist naiste arhetüüpidest lähemalt siit.

Muu töökogemus:

 • Raamatu “Naiseks olemise kunst. Avasta naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma” autor. Raamatu kohta saad rohkem lugeda siit. 
 • 1991 – 1996 EBS, inglise keele õppejõud
 • 1997 – 1998 Tallinna Lauluväljak, projektijuht
 • 2006 – Heateo Sihtasutus, partner

Koolid:

 • Tallinna 21. Keskkool
 • Tartu Ülikool – humanitaarteaduste magister
 • Professionaalse Psühholoogia Erakool – psühholoogiline nõustaja
 • Perekonna psühhoteraapia väljaõpe –  pereterapeut

Ebatraditsioonilised/maailmavaadet muutnud pikemaajalised koolitused:

 • Holistika Instituut – holistiline regressiooniteraapia, 2006.
 • The Newton Institute for Life Between Lives  – regressiooniteraapia, 2004
 • Larissa Renari Akadeemia – naiselikkuse meistriklassid

Seotud artiklid

Kärgpere

Katrin Saali Saul

Siin ilmas pidada igavesed olema vaid surm ja maksud. Pereterapeudina tunnen pakilist vajadust seda ütlust täiendada. Tahan lisada, et ka lapsevanema staatus on igavene: kes on vanemaks saanud, kannab seda püha vastutust kuni surmani.

Oleks minu teha, annaks ma kõigile sünnitusmajast beebiga väljuvatele vanematele kaasa sertifikaadi, et nüüd on nad kahekesi koos

Persoonilugu Katrin Saali Sauliga

Terje Metsavas

Psühhoterapeut Katrin Saali Saul ei osanud arvata, et kord võib temast saada ka kirjanik. Katrini isikupärase stiiliga, sügavaid naiselikkuse kihte otsiv ja sõnastav raamat „Naiseks olemise kunst“ on vallutanud südameid ja edetabeleid. Värvikas, ilus ja tark – see kehtib nii autori kui ka tema teose puhul…
Olla naine on kunst ja väärtus
Enne Katriniga kohtumist

Mis on see nähtamatu jõud, mis tõmbab inimest maalikunsti vaatama?

Autor: Katrin Saali Saul

Mis on küll see nähtamatu jõud, mis tõmbab inimest maalikunsti vaatama?

Mõnele on see tung täiesti võõras, kunstimuusade embus ei eruta teda. Mõni läheb, sest ratsionaalne pool temas tahab osa saada kärast, mis mingi taiese/näituse ümber keerleb. Teda tiivustab eesrindlik mõte: „Selle näituse peaks ära vaatama!“ tagamõttega: „Intelligentsed, laia silmaringiga inimesed ju

Armastatud tähetark Igor Mang loeb Katrin Saali Sauli raamatut „Naiseks olemise kunst“.

Rahva Raamatu ja Tallinna Ülikooli lugemist propageeriva projekti „Rahvas arvab“ videosarja videoklipis loeb armastatud tähetark Igor Mang Katrin Saali Sauli raamatut „Naiseks olemise kunst“.

Intervjuu: Hallo, Kosmos! Katrin Saali Saul

Intervjuud Katriniga saad kuulata SIIT!

 

 

 

Tagasi