Instituudist

Katariina Liisa Martens

Telefon: 51 60 765
Aadress: Holistika Instituut, Endla 15, Tallinn
Keeled: eesti

Sündisin 1967. aastal Tartus. Mu lapsepõlv möödus vaheldumisi linnas ja metsatalus. Loodusest olen kaasa võtnud uudishimu ja esialgu veidrana tundunud teadmise, et kõik meid ümbritsev on omavahel seotud ja elus. Kasvasin arsti peres ja seetõttu oli mu lähedal nii haigusi kui ka imelisi tervenemisi. See aitas mul mõista keha ja vaimu seoseid. Ma olin hämmastunud, nähes inimesi oma haiguste tekkele kaasa aitamas. Hakkasin ajapikku uskuma, et kui inimesed oskavad ise end haigeks teha, siis suudavad nad luua ka tervist.

Mind on alati huvitanud seosed asjade ja nähtuste vahel ning see huvi viis mind õppima Tallinna Tehnikaülikooli, mille lõpetasin süsteemiinsenerina. Arvutite maailm oli minu jaoks imeliselt selge ja struktureeritud, aga ometi viisid mu mõtisklused digitaalse identiteedi juurest sügavamate eksistentsiaalsete küsimusteni. Vastuste ja tervikliku maailmapildi suunas liikudes jõudsin aastal 1997 psühholoogia juurde ja alustasin rännakuid oma sisemistel maastikel peast südame poole. Põhjalikuma ettevalmistuse olen saanud psühhoanalüütilises teraapias, grupianalüüsis ja protsessitöös.

Olen töötanud koolipsühholoogina, nõustajana, psühholoogia õppejõuna. Õpetasin inimeseõpetust gümnaasiumis ja psühholoogiat Tallinna Tehnikaülikoolis, lisaks olen nii loonud kui ka juhtinud erinevaid enesearengu kursuseid ja koolitusi. Aastal 2002 puutusin esmakordselt kokku holistilise regressiooniteraapiaga ja see sündmus sai minu elus pöördepunktiks. Praeguseks on holistilisest regressiooniteraapiast saanud minu töö ja rõõm. Minu lemmikteemadeks on inimese erinevad suhted: iseenda kehaga, oma lähedaste ja perega, ümbritseva looduse, Maa ja kogu Universumiga. Usun, et rõõmul, õnnel ja loomingulisusel meie elus ei ole piire.

Holistika Instituudi juhatusega liitumine aastal 2013 tõi mu ellu hoopis uued tuuled. Siin olen õppinud nii juhtimise ja delegeerimise kunsti kui ka ärimaailma ja riigistruktuuride toimimise saladusi: kuidas sünnivad seadused, kuidas käitub raha, kuidas visioonist saab reaalsus. Osalesin kutsestandardi loomise ja kinnitamise protsessis.

Aastatepikkune hea suhe haldjatega on kaasa aidanud sellele, et olen Eesti Täiendmeditasiini ja Loodusravi Nõukoja juhatuse esimees.


Seotud artiklid

Persoonilugu Katariina Liisa Martensiga

Katariina Liisa Martens on Holistika Instituudi esimese ja teise astme koolitaja, kes viib läbi holistilise treeningu rännakuid. 2016. a. aprillis alustas Katariina juba seitsmenda holistilise treeningu koolitusgrupiga, keda oma tasakaaluka ja toetava õpetamisstiiliga juhendada ning inspireerida. Käesolev persoonilugu avab killukesi Katariina elust, mõtetest, maailmavaatest ja olemusest. Persooniloo koostas Jaana Ojakäär. Põnevat lugemist!

Katariinat on holistilistele

Juured ja tiivad

Veebruaris tähistasime oma kodumaa sünnipäeva. See andis ainest mõtisklusteks eestlaseks olemise üle. Mis annab meile juured ja tiivad? Mis meid väestab? Teema üle mõtiskleb instituudi koolitaja Katariina Liisa Martens.

Meid ümbritseb imeline loodus. Lääne-Eesti puisniidud on maailma liigirikkaimad paigad. Õnneks on meil tänaseni säilinud metsad selle sõna kõige ehedamas tähenduses – siinmail pole need veel

Raamat hingele: “Armastuse väljaajamine”

Sügishõngulisel hingekuul uurisime Instituudi koolitajatelt neile enim hinge pugenud raamatute kohta. Siit postitusest leiad Katariina Martensi lemmikraamatud ja lugemissoovitused sügiseks.
***
Minu suhet eluga on üksjagu mõjutanud oma raamatute vahendusel mees nimega Irvin D. Yalom, psühhiaatria professor emeritus, fantastiline lugude vestja.

Aastal 2001 grupianalüüsi õppides võtsin kätte tema raamatu: “The Theory and Practice of Group Psychotherapy” ja üllatusin,

Holistikud kokkavad: Katariina retseptid

“Lammas vaibal”
Minu lemmiktoiduks on lammas. Lõikan lamba paraja suuruse ja kujuga tükkideks: sobib nii filee kui ka ribi.

Tükkidel lasen veidi laagerdada punases veinis. Aga kui kõht väga tühi, siis selle punkti võib ka vahele jätta:)

Vahepeal on põlema süüdatud lõke. Vana klassikalist tuld tasub ikka eelistada modernsematele sütele, kuigi ka grill ajab asja ära. Ja

Patu palk on..?

Lektor: Katariina Liisa Martens

Uku Masingu kirjatükkide ja inimeste räägitud lugude põhjal vaadeldakse ja mõtestatakse ettekandes patu mõju elukäigule. Kas patused surevad varem? Kuidas mõjutab inimese elu patust ja patustamisest hoidumine?

*Videosalvestus pärineb Holistika Instituudi 15. aastapäeva konverentsilt “Kas Surm annab elule mõtte?”, mis toimus 9. – 10. novembril 2013. Loe konverentsi kohta lisa.

Vaata videot:

Tagasi