Instituudist

Heili Laido

Telefon: 56 636 898
Aadress: Holistika Instituut, Endla 15, Tallinn
Keeled: eesti

Olen psühholoog, töötan konsultandi, koolitaja ja õppejõuna juba ligi kolmkümmend aastat. Alustasin teadurina Tallinna Pedagoogilises Instituudis, kust sain ka oma esimesed teadmised holistilisest meditsiinist ja terviklikust lähenemisest inimesele.

Alates 1980. aastast olen pidevalt osalenud erinevatel enesetäienduskursustel, lisaks psühholoogiaalastele koolitustele olen õppinud ka rahvameditsiini ja hiina meditsiini. Holistiline regressiooniteraapia on aga kõige eelneva krooniks, kuna see annab parimad võimalused nii enese- kui tööalaseks arenguks.

Mu elukutse on alati võimaldanud olla loov ja realiseerida uusi ideid – olin TPedI (Tallinna Ülikool) terviselabori üheks loojaks. Olen nii mõnegi uue teraapiavormi esmapraktiseerija Eestis – näiteks tantsu- ja liikumisteraapia, mitteverbaalne suhtlemisteraapia. Koos arstist emaga arendasime laste loovteraapiat ja autogeenset treeningut.

Oma kogemuste ja teadmiste põhjal väidan üha kindlamalt, et kõigil inimestel on õigus ja võimalus elada õnnelikult. Usun, et inimene ei pea kannatama ja igaühes meist on jõud, mis aitab lahendusi leida. Isiklike suhete ja maailma loomine on imeline protsess ja see maailm, mis loodud, on üks väga turvaline paik. Olen siin õnnelik oma imearmsa perekonna ja kõigi kaaskondlaste seltsis.

Mul on hea meel, et mu töö on ühendunud hobiga ja lisaks eneseabile saan olla abiks paljude teiste inimeste maailmade loomise juures.


Seotud artiklid

Vestlussaade Heili Laidoga „Peresuhted holistilises võtmes“

Perekond, kuhu sünnime, määrab meie elus palju. Mõne jaoks tähendab pere asendamatut inimkooslust ja turvatunde allikat, teise jaoks aga hoopis looduslikku paratamatust.

Holistika Instituudi vestlussaates räägib koolitaja ja terapeut Heili Laido perekonnast ja põlvkondadevahelistest suhetest. Räägime üksikasjalisemalt sellest, kuidas holistika peresuhteid käsitleb ning milliseid lahendusi õnnelike ja harmooniliste suhete loomiseks pakub.

 

Kuula tervet saadet:

 

Lae saade alla mp3

Holistikud kokkavad: Heili retseptid

Kerged suvetoidud
Meie pere armastab väga hea söögi ja joogiga perepidusid. Oleme kõik gurmaanid ja lemmiktoite on palju. Valisin sedapuhku meie suvemenüüst välja sagedasemad road, mis on tervislikud, kergelt valmistatavad ja millega saab kavalalt ka manipuleerida.

Suvel on meil koosviibimiste eelistatud kohaks männimetsas asuv suvekodu.

Paraku on maapoodides maitsva värske juur- ja puuvilja saamine problemaatiline, seega tuleb

Kuidas aidata polkovniku leske?

Heili Laido

Tänu Juhan Smuuli raamatu kangelannale ja eelkõige Ita Everi võrratule näitlejatööle, on Eestis üldmõistetavaks tegelaseks saanud nn polkovniku lesk. Polkovniku lesk on isik, kes haigestub pidevalt kõikvõimalikesse tõbedesse. Lisaks on ta kindel, et teda mitte keegi – eelkõige arstid – ei mõista ega suuda aidata. Tema nimelt on eriline. Sellised haiged on reaalelus

Ma pole piisav…

Heili Laido

Kas sa oled mõelnud kunagi, et… äkki sa pole piisavalt tark, või ilus või andekas?

Kas oled mõelnud, et tahaksid midagi osta, aga ei raatsi enda peale kulutada? Või tahaksid kuhugi seltskonda kuuluda, aga äkki nad ei taha mind? Tahaksid kellegagi tuttavaks saada, aga ilmselt pole küllalt huvitav tema jaoks? Tahaksid kellegi käest midagi

Mis on perereeglid?

Heili Laido

Psühholoogide käest küsitakse sageli, et milliste probleemide puhul inimesed peamiselt abi otsivad? Sageli on vastus selline: kõige rohkem tekitavad pingeid suhted, eriti lähisuhted.

Toon mõned lihtsad näited:

Näide 1: Lapsel on allergia ja talle on arsti poolt määratud kindel menüü. Seda teab ka vanaema, kuid tal on lapsest kahju ja ostab talle maiustusi. Tulemuseks ägestub

Tagasi