Tervenda oma SELG, Peter Munk-Peterseni töötuba

Koolitaja

Peter Munk-Petersen
p

Lisainfo

info@munkpetersen.com

NB! Töötuba toimub inglise keeles.

Vajadusel on saadaval tõlge eesti keelde.

Toimumise koht

Endla 15, IV korrus, Holistika Instituut

Kuupäev

22. märts 2024 – 22. märts 2024

Kellaaeg

17.30–20.30

Peter Munk-Peterseni praktiline töötuba

Tervenda oma SELG

Töötoast saad kaasa:
  • Praktilised oskused, kuidas ravida iseenda või endale kalli inimese seljaprobleeme.
  • Levinumate seljaprobleemide füüsilised ja psühhosomaatilised algpõhjused.
  • Oskuse ravida iseenda käte ja visualiseerimise kaudu.

Koolitaja: Peter Munk-Petersen, manuaalterapeut ja tervendaja
Toimumisaeg: 22. märts
Kellaaeg: 17.30–20.30
Toimumiskoht: Holistika Instituut
NB! Töötuba toimub inglise keeles. Vajadusel on saadaval tõlge eesti keelde.

Küsimuste korral võta ühendust info@munkpetersen.com

*****

Peter Munk-Petersen, manuaalterapeut ja tervendaja

Taanlasel Peter Munk-Petersenil on eriline anne, ta tunnetab erakordse täpsusega, mis teise inimese kehas toimub. Rohkem kui 30 aastat on ta töötanud manuaalterapeudi ja tervendajana nii Taanis kui Tenerifel.

Üldlevinud on arusaamine, et massaaž on tõhus siis, kui massöör su keha jõuliselt sõtkub ja sind põhjalikult läbi klopib. Peter kasutab hoopis teistsuguseid, palju pehmemaid tehnikaid, mille mõju on aga märksa sügavam. Paljud meetodid ongi mõeldud sümptomite leevendamiseks, nende algpõhjustega ei tegeleta ja nii tuleb teraapias käia kogu aeg, sest pinged kehasse tekivad uuesti. Peter otsib kehaliste sümptomite algpõhjusi ja teeb kliendiga koostööd nii füüsilisel, emotsionaalsel kui mentaalsel tasandil.

Peter Munk-Petersen ütleb: Ma töötan kliendiga terviklikkuse ja harmoonia nimel ning arvestan tema eripära ja muutumise potentsiaali. Massaaživormid on ühtaegu õrnad ja tõhusad, klient tunneb kiiresti füüsilist ja psüühilist heaolu.

Peter on õppinud erinevaid tehnikaid ja aja jooksul on ta välja töötanud omaenda meetodi, tervendava manipulatsioonimassaaži. Selle kõrval praktiseerib ta ka teisi meetodeid ja kui klient tuleb oma kindla sooviga, siis võib ta läbi viia kraniosakraalteraapiat, sidekoe massaaži ja strukturaalset integratsiooni Ida P. Rolfi meetodil ehk rolfingut. Kui klient annab Peteril vabad käed tehnika valikul, siis kasutab ta põhiliselt omaenda meetodit või siis kombineerib erinevaid meetodeid omavahel.

Tervendav manipulatsioonimasaaž

Peter ise oma meetodist: Minu meetod on tervendav manipulatsioonimassaaž. Ma tunnen seda, mida klient oma kehas tunneb ja leian üles kudedes oleva disharmoonia. Kui disharmoonia on mu sõrmede all, siis ma muudan seda tunnet, mis on minu kehas ja kui selle tulemusena toimub muutus kliendi kehas, on paranemine toimunud. Massaaž pole tegelikult massaaž, ma katsun sõrmedega disharmoonia tuuma. Manipulatsioon seisneb selles, et ma teen teadlikult muutusi kliendi kehas, muudan disharmoonia harmooniaks ja toimub tervenemine.

Pikka juttu ta ei aja. Oma erakordselt hea tunnetuse tõttu teab ta suurepäraselt, kus asuvad kliendi kehas pinged ja pikaaegsele kogemusele toetudes on mõne hetkega selge, millisest kehapiirkonnast tuleb teraapiat alustada.Peaaegu kahemeetrine mees oskab oma suurte kätega tundlikult vajutada ja turvaliselt venitada just sealt, kus vaja. Teraapia on võimas kombinatsioon teadlikkuse tõstmisest, kehatööst ja liikumisest.

Kehaga seotud harjumusi saab muuta, kui klient ise muutustele kaasa aitab. Peter õpetab, kuidas inimene edaspidi ise ennast aidata saab, et head tulemused püsiksid. Ta näitab harjutuse ette ja jälgib siis tähelepanelikult, kuidas klient seda teeb. Harjutused, mida ta õpetab, pole ainult kehalised. Ta kasutab kujundlikke võrdlusi nagu näiteks „lase kontroll vabaks, las põlved ise astuvad“. Ja just see aitab, sest need on märksõnad, mida on lihtne meeles pidada ja mida keha kuulab.

Professionaalne puudutus äratab keha intelligentsuse. Pingete kadumine toob kehasse kerguse ja heaolutunde ning keha saab ise end tervendama hakata. Muutused on märkimisväärsed: pinged lahustuvad, keha verevarustus paraneb ja valu väheneb.

Luumurdude jääknähte saab tervendada ühe seansiga. Kui aga tegemist on näiteks kroonilise valuga seljas, on enamasti vaja rohkem kui ühte teraapiaseanssi.

Sümptomid, mille puhul abi saab:
Jäikus õlgades, külmunud õlg ehk adhesiivne kapsuliit, (valu ja jäikus õlas, mõnda liigutust ei saa teha), surisevad sõrmed, valud käes või jalas, probleemid rühi ja kõndimisega (näiteks sissepoole jalgadega kõndimine), valud või pinged labajalas või põlvedes. Seljavalud, lülisamba probleemid, näiteks kõverused.

Kaelatraumad, kaelavalud, vanad luumurrud, mis aeg-ajalt tunda annavad, ka näiteks vana koljuluumurd, selgrookõverused, vaagnaluude probleemid, valu puusades, põlvedes või hüppeliigeses, varvaste probleemid, operatsioonijärgne valu, kõhuvalud, jäikus või valu kõhupiirkonnas.

Kraniosakraalteraapia

Kraniaalsüsteem ulatub koljust, näost ja suust allapoole ristluude kaudu õndraluuni, selle osad on ajuvatsakesed, aju membraanid ja seljaaju kanal. Tegemist on keskse füsioloogilise süsteemiga, mis juhib kogu organismi toimimist. Osteopaat W. Suhterland märkas, et koljuõmblused koljuluude vahel on liikuvad, vastupidiselt levinud arvamusele, et täiskasvanutel on need kokku kasvanud. Toimub õrn rütmiline pulseerimine, mis sarnaneb hingamisele. See on üks organismi süvarütmidest, mida juhib sisemine jõud, mitte füsioloogiline protsess ja see nn primaarne hingamine algab eostamise hetkest ja kestab surmani.

Elu jooksul läbi elatud kehalised ja emotsionaalsed traumad muudavad kraniaalsüsteemi struktuuride normaalset liikuvust, mis omakorda takistab kogu organismi normaalset tegevust. Meie kehal on väga suur enesetervendamise potentsiaal, mida terapeut saab käivitada läbi kraniaalsüsteemi, aidates taastada primaarse hingamise rütmi.

See on pehme teraapiameetod, terapeudi puudutused on väga õrnad, aga toime väga sügav. Seansi ajal võib inimene tunda sooja- või külmaaistinguid, surinaid, külmavärinaid, keha avardumist, laienemist ja sügavat lõõgastust.

Kranioskraalteraapia stimuleerib kesknärvisüsteemi ja loob kehas tasakaalu. Vähenevad pinged kraniaalplaatides, lülisamba ümber ja selgroolülides, hormonaalsüsteem tasakaalustub, paraneb seljaaju vedeliku ringe ja ka üldine vereringe. Kuna teraapia soodustab ajupoolkerade koordinatsiooni, suureneb mõtteselgus ja teraapiast on abi õpiraskuste puhul. Sobib mitmete stressiga seotud sümptomite raviks nagu peavalud, unetus, surve silmade taga, laste puhul näiteks öine voodimärgamine. Ka sünnitrauma või vana koljutrauma puhul saab abi.

Peter Munk-Petersen: Minu kogemuse kohaselt on kraniosakraalteraapiast palju kasu inimestel, kellel on hüperaktiivsus ja ATH (aktiivsus- ja tähelepanuhäire). Teraapia suurendab verevoolu otsmikusagaratesse, piirkonda, kus aju töötleb neid impulsse, mis tekitavad kliendi jaoks probleeme.

Tema juures on kraniosakraalteraapias käinud rohkem kui 200 last vanuses 3–14 aastat. Neist lastest 2/3 on paranenud. Mõnele lapsele piisab ühest korrast, mõnele on vaja rohkem kordi, oleneb lapse vanusest ja ka sellest, kui pikalt ta keha suudab teraapiat vastu võtta.
Laste puhul on ühe seansi pikkuseks 10 kuni 30 minutit.

Strukturaalne integratsioon ehk Ida P. Rolfi meetod

Kui enamik massaažidest keskendub lihastele, siis rolfing keskendub inimese keha sidekoele, mis ühendab teisi kudesid omavahel ning toetab elastseid kehaosi (liigesed, sidemed, kõõlused). Rolfimine on põhjalikum ja sügavam kui ükski tavaline massaaž. Rolfingu põhiideeks on eeldus, et keha vajab vähem energiat kohe, kui ta joondub vertikaalsele joonele. Ida P. Rolf väidab, et sidekude reageerib igapäevasele stressile ja vigastustele kõvenemisega. Rolfing aitab neid jäiku kohti vabastada, venitades keha lihaseid, liigeseid, sidemeid ja kõõluseid. ja parandab rühti. Paraneb lülisamba tervis, kuna see ei pea kompenseerima pingeid täis ja/või vertikaalselt joondamata piirkondi. Pärast rolfimisseansse ilmneb üldine heaolutu, stressi väheneb, mis aitab ka hingamisprobleemide ja näiteks astma puhul. Kliendid tunnevad kergust, suuremat psüühilist ja füüsilist harmooniat, paraneb meeleolu.

Põhjalik ravikuur koosneb 10 seansist, tulemuseks on loomulikult sirge ja täielikus tasakaalus keha.

Erialane väljaõpe aastatel 1991–1998

  • Keha harmoonia süsteem (Body Harmony) Don McFarlandi käe all (USA). bodyharmonyassociation.com
  • Kraniosakraateraapia koolitused Taani tuntuima manuaalterapeudi Stanley Rosenbergi kliinikus ja prantsuse oseteopaadi Allan Gehini juures.
  • Sidekoe ja kõõluste massaaž Stanley Rosenbergi juures: stanleyrosenberg.com
  • Strukturaalne integratsioon (Structural Integration) ehk rolfing Ida P. Rolfi meetodil Stanley Rosenbergi Kliinikus.
  • Vistseraalne ehk siseelundite massaaž ja ka keha lõdvestamise tehnikad Jens-Erik Risom Peterseni käe all. (Give, Taani).
  • Akupunktuuri alane väljaõpe Per Lauborgi juures, kes tänaseks on juba manalamees.