Teraapilised joogatunnid treeningsaalis ja online

Koolitaja

Marve Allik
p

Lisainfo

marve.allik@gmail.com

+372 5392 6136

Toimumise koht

Endla 15, IV korrus, Holistika Instituut

Kuupäev

9. sept. 2020 – 26. mai 2021

Kellaaeg

18.00 – 19.30

Marve Allik ootab Sind teraapilistesse joogatundidesse, mis on suunatud selja ja kogu keha pingete vabastamiseks ning meele tasakaalustamiseks. Teraapilised joogatunnid toimuvad alates 9. septembrist kolmapäeviti kell 18.00 – 19.30 Holistika Instituudi treeningsaalis ja online tundidena interneti teel.

Joogatunnid on sulle, kui soovid tunda ennast oma kehas kergemalt ja vabamalt, vähendada nii keha- kui emotsionaalseid pingeid, olla rahulikum, maandatum, keskendunum ja elusam – kokkuvõttes rohkem sina ise.

Emotsionaalsed pinged, sundasendid ja vähene liikumine võivad tekitavad kehas lihaspingeid, mis kogunedes võivad muutuda jäikuseks ja valuks eelkõige selja- ja kaelapiirkonnas. Selle vältimiseks on hea pingeid regulaarselt vabastada selga ja keha venitades, sirutades ja lõdvestades kooskõlastatult hingamisega. Keskendudes hingamisele, oma keha tunnetamisele ja liikumisele jätame kõrvale pingeid tekitavad harjumuslikud mõtted ja emotsioonid, lubame endal lõdvestuda ja tasapisi pingetest vabaneda.

Joogatunnid on üles ehitatud ühtse tervikuna, mis kokkuvõttes mõjub kehale ja meelele tasakaalustavalt. Kuna kaela ja selja olukorrast sõltub kogu organismi toimimine, alustame lõdvestumisest, keskendumisest ning selja ja lülisamba venitamisest, et panna energia liikuma selgroo tasandil asuvas keha peamises energiakanalil. See mõjutab kogu organismi ja närvisüsteemi tööd. Teeme teraapilise mõjuga selga tugevdavaid ning kogu keha tasakaalustavaid harjutusi ja asendeid ning lihtsamaid tasakaalustavaid ja puhastavaid pranayama`sid e hingamisharjutusi.

Tunni teises pooles õpime ja harjutame asendeid Babaji kriya hatha jooga 18 harjutuse hulgast. See on terviklik harjutuste süsteem, mis võimaldab hoida füüsilist keha terve ja elujõulisena. Tunni lõpetab põhjalik lõdvestus. Loe lisa https://www.ravum.ee/jooga

Tunnid sobivad neile, kes joogaga juba veidi on tutvust teinud, kuid proovida tasub ka algajatel. Joogaga alustamiseks ei ole vaja mingeid eeldusi. See on enda, oma keha ja selle piiride ja piirangute tundmaõppimise ja teadvustamise protsess, mille käigus saab valida harjutuste ja asendite variantide hulgast, mis hetkel kõige paremini sobivad või piiride nihutamiseks parajat väljakutset pakuvad. Regulaarne harjutamine toob ka tulemused. Tunnis osalenute kogemusi saad lugeda https://www.ravum.ee/jooga/grupitunnid.

Võta aega, et teha seda, mida su keha tegelikult vajab. Terve ja tasakaalus keha ning meel teenivad sind hästi mistahes olukorras.

Olen joogat praktiseerinud alates 2004. aastast ja leian, et see on väga hea moodus oma keha ja hinge eest hoolitsemiseks ning endaga parema kontakti saamiseks.

2009–2010 aastal läbisin kriya hatha jooga juhendajate kursused ja sellest ajast olen juhendanud joogatunde. Olen õppinud T. Krishnamacharya õpetusel põhinevat joogateraapiat ja täiendanud end jooga funktsionaalse anatoomia alal Kanada kriya hatha jooga õpetaja ja osteopaadi Pierre Desjardains´i kursustel. Praktiseerin refleksoloogiat ehk tsooniteraapiat, mis on keha loomulikku tervenemist aktiveeriv teraapia ning vajaduse korral täiendab joogaharjutusi. Oma joogatundides kasutangi nii jooga kui refleksoloogia teadmisi.

Saame oma tervise ja heaolu heaks ise väga palju ära teha ja mul on hea meel teid selles aidata.

Tunnid toimuvad 9. septembrist 26. maini. Võimalik on osaleda nii treeningsaalis kui interneti teel online tundides. Kõik tundi registreerunud saavad pärast tunni toimumist lingi tunni järelvaatamiseks ja –tegemiseks.

Täiendav info ja tundidesse registreerimine: marve.allik@gmail.com, tel +372 5392 6136

Osaluspanus:   

Treeningsaali tunnid:

  • 1 tund 15 eurot
  • 1 kalendrikuu ettemaksuna 45 eurot

Online tunnid:

  • 1 tund 10 eurot
  • 1 kalendrikuu ettemaksuna 32 eurot

Täiendav info ja tundidesse registreerimine: marve.allik@gmail.com, tel +372 5392 6136

Tasuda saab sularahas kohapeal, sporditoetuste süsteemi SportID kaudu (Marve Allik – Jooga) või ülekandega kontole LHV, EE067700771002706453 (saaja: OÜ Ravum, selgitus: “jooga”)

Marve Allik
www.ravum.ee
https://www.facebook.com/Luba-endal-terveneda-111477277018600

Telli lühikursuste info


Blogi artiklite teemad