Teraapilised joogatunnid online

Koolitaja

Marve Allik
p

Lisainfo

marve.allik@gmail.com

+372 5392 6136

Toimumise koht

Toimub online!

Kuupäev

26. mai 2021 – 26. mai 2021

Kellaaeg

18.00 – 19.30

Oled oodatud liituma online teraapiliste joogatundidega, kui tunned vajadust teha midagi enda heaks, et olla kiiresti muutuvas ajas pingevaba, terve ja tasakaalus ning soovid:

  • leevendada ja vabastada seljapiirkonna ja kogu keha pingeid;
  • eemalduda igapäevastest emotsionaalsetest pingetest ja stressist;
  • tunda ennast oma kehas kohalolevana, energilisemana, kergema ja vabamana;
  • olla rahulikum, maandatum, keskendunum ja elusam – kokkuvõttes rohkem sina ise.

Online joogatunnid toimuvad Youtube otseülekande teel kolmapäeviti kell 18.00 – 19.30.

Tundi registreerunud saavad tunniga liitumiseks lingi, mida saab kasutada ka tunni järelvaatamiseks ja -tegemiseks kahe nädala jooksul. Tunnid jätkuvad pärast koroonaga seotud piirangute lõppemist ka Holistika Instituudi treeningsaalis, kui on piisavalt kontakt-tundides osalemise huvilisi. Anna endast märku!

Emotsionaalsed pinged, sundasendid ja vähene liikumine tekitavad kehas lihaspingeid, mis kogunedes võivad muutuda jäikuseks ja valuks eelkõige selja- ja kaelapiirkonnas. Kogunenud pinged takistavad ka energia vaba liikumist, mistõttu võime tunda väsimust, energia- ja motivatsioonipuudust. Selle vältimiseks on hea pingeid regulaarselt vabastada selga ja keha venitades, sirutades ja lõdvestades kooskõlastatult hingamisega. Keskendudes hingamisele, oma keha tunnetamisele ja liikumisele jätame kõrvale pingeid tekitavad harjumuslikud mõtted ja emotsioonid, lubame endal lõdvestuda ja tasapisi pingetest vabaneda. Iga vabastatud pinge toob meid lähemale iseendale ehk rahulolule ja armastusele.

Joogatunnid on üles ehitatud ühtse tervikuna, mis kokkuvõttes mõjub kehale ja meelele tasakaalustavalt. Alustame lõdvestumisest, keskendumisest ning selja ja lülisamba venitamisest. Selga mõjutavad harjutused on joogas kesksel kohal, sest seljast sõltub kogu organismi ja närvisüsteemi olukord. Teeme selga ja lülisammast vabastavaid ja tugevdavaid ning kogu keha tasakaalustavaid harjutusi ja asendeid ning lihtsamaid tasakaalustavaid ja puhastavaid pranayama`sid e hingamisharjutusi. Õpime ka asendeid Babaji kriya hatha jooga 18 harjutuse hulgast, mis on terviklik harjutuste süsteem, mis võimaldab hoida füüsilist keha terve ja elujõulisena. Tunni lõpetab põhjalik lõdvestus.

Loe lisa https://www.ravum.ee/jooga

Tunnid sobivad nii neile, kes on joogaga juba veidi tutvust teinud, kui ka algajatele. Oluline on oma kehaga parema kontakti saamine, mitte täiuslik asendite tegemine. Valida saab nii lihtsamate kui rohkem väljakutset pakkuvate harjutuste variantide hulgast.

Regulaarselt tundides osalejad on kogenud, et: “Harjutused mõjuvad mu kehale väga hästi, pärast igat tundi tunnen end justkui paar sentimeetrit pikemana. Mõnus on olla “lahti venitatud” ja pingeteta.”  (Eve) “…tulemuseks puhanud ja kerge tunne ning peas rohkem ruumi. Aitab kiirustamise rattast maha saada.” (Marje) “Tunnid on rahulikud ja harjutused igaühele jõukohased ning võib tunduda, et midagi erilist ei toimugi. Peale joogatundi on aga kogu keha ellu ärganud, soe ja vaba.” (Marina) Sellel hooajal joogatundidega liitunud Liis kirjeldab oma kogemust järgmiselt: „Marve tundide juures meeldib mulle harjutuste mitmekesisus – igas tunnis on uusi harjutusi ning need on ka erineva raskusastmega. Tunnid on vaba õhustikuga ehk igaüks saab teha harjutusi kaasa täpselt nii nagu talle praegusel momendil jõukohane on ja meeldib. Kindlasti soovitan kõigile, kaasa arvatud neile, kellel varasem joogakogemus puudub!“

Minu enda jooga-teekond sai alguse selja- ja muudest terviseprobleemidest, mis on tänu joogale tänaseks suures osas unustatud. Olen praktiseerinud joogat regulaarselt alates 2004 aastast ja leian, et see on väga hea moodus oma keha ja hinge eest hoolitsemiseks ning endaga parema kontakti saamiseks. 2009-2010 aastal läbisin kriya hatha jooga juhendajate kursused ja sellest ajast olen juhendanud joogatunde. Olen õppinud T. Krishnamacharya õpetusel põhinevat joogateraapiat ja täiendanud end  jooga funktsionaalse anatoomia alal Kanada kriya hatha jooga õpetaja ja osteopaadi Pierre Desjardains´i kursustel.  Praktiseerin refleksoloogiat ehk tsooniteraapiat, mis on keha loomulikku tervenemist aktiveeriv teraapia ning vajaduse korral täiendab joogaharjutusi. Oma joogatundides kasutangi nii jooga kui refleksoloogia teadmisi. Saame oma tervise ja heaolu heaks ise väga palju ära teha ja mul on hea meel teid selles aidata. Tundidesse registreerimine ja lisainfo: marve.allik@gmail.com, tel +372 5392 6136

Osaluspanus online tundides: 1 tund 10 eurot
Kalendrikuu (4 tundi) ettemaksuna 32 eurot

Tasuda saab ülekandega kontole LHV, EE067700771002706453 (saaja: OÜ Ravum, selgitus: “jooga”), sporditoetuste süsteemi SportID / Stebby  kaudu (Marve Allik – Jooga) Marve Allik

www.ravum.ee

https://www.facebook.com/Luba-endal-terveneda-111477277018600