Teraapilise hääletreeningu töötuba I

Koolitaja

Eve Lukk
p

Toimumise koht

Holistika Instituut

Kuupäev

18. nov. 2023 – 18. nov. 2023

Kellaaeg

11.00-17.00

Teraapilise hääletreeningu töötuba I

LAULUKLIINIK: Ühenduse hoidmine polaarsuste müsteeriumis
18. november kl 11-17 Holistika Instituudis
Koolitaja: Eve Lukk

Kus on mu tundeselgus praegu? Kus on mu loomerõõm praegu? Kus on mu elu imede märkamine praegu?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastused leida enda seest ja välispeegeldustest Laulukliinikus, kui kingid iseendale väärtusliku aja enesehooleks ja oma loo ülevaatamiseks hinnanguvabas ja mängulises õhkkonnas. Terapeutilise hääletöö ja häälejooga võtetega saad sõeluda välja oma tõelised vajadused, pingutuste väärtused ja liikuda võimekamalt edasi oma parima ja tõelisema mina loomisel. Töötoa visuaali inspiratsioon pärineb Gustav Klimti šedöövri fragmendist „Suudlus tervele maailmale“.

Viljakas loomesõõris kasutame häält teadlikult autentse vibroakustilise ravipillina kehakõne sõnumite märkamiseks, samuti tasakaalustatud hea enesetunde, siin-ja-praegu kohalolutunde ja terviklikuma seisundi taasloomiseks. Proaktiivne ettevalmistatud isiklik taotlus aitab avada sisemaailma ja hingeruumi väravad inspiratsioonile, intuitsioonile, sünkroonsustele ja insaitidele isiklike lahenduste ja uute vaatenurkade äratundmiseks.

Laulukliiniku luubi alla võib asetada näiliste ebakõladena kõlavad kriipivad, häirivad ja tormlevad tundevõnked, samuti kroonilise ülepinge, elukoorma ja info ülekülluse tulemusena domineerivad maanduseta hüperseisundid (ärevus, rahutus, rahulolematus jt), mis kipuvad summutama elujõu allikad ja loomerõõmu. Taipamised, äratundmised ja lahendused on iga osaleja looga kaasas, kuid grupijõud on võimendavaks toeks peegeldusteja refleksioonidega enesetervenduslike ressursside ja loomejõu käivitamiseks.

Hääle teekonnal on sul võimalused:

  • läbi töötada eneseväljenduse ja suhtlemisega seotud probleemseid kogemusi ja teemasid (n suhe ja läbisaamine endaga; suhe teistega, gruppidega, süsteemidega; enesekindlus ja eluterve enesekehtestamine, tõese seisukoha väljendamine jne);
  • avada turvalisel viisil salalaekaid, leida võimestavaid tähendusi, väärtustada ja anda eluõigus ’keelatud tunnetele’;
  • kasutada helisalvi emotsionaalsete haavade ravimiseks ja hingenärvi toitmiseks;
  • õppida häält kasutama postmodernsel ajastul unustuse hõlma vajunud kehasõbralike võtetega (häälekaid hingamisharjutused liikumisega, resonantse tervikliku keha tunnetamine toonimisel, oma tuumheliga organismi ja keha piirkondade toitmine/massaaž, häälestumine olemise või tegutsemise suunas);
  • treenida teadlikult ülivajalikke kehameele energiataseme muutmise, püsiva maanduse hoidmise, aktiivse kuulamise, meditatiivse keskendumise ja süvalõdvestumise oskusi;
  • luua põnevaid spontaanseid ja intuitiivseid muusikalisi kokkukõlasid nii kooskõlades kui dissonantsides ning lubada häälel vabalt lennata;
  • suunata hääle võim oma väekatele kinnitussõnadele ja loitsudele.

Igaüks leiab omale sobivad võtted, mida edaspidi kasutada oma seisundi teadlikuks muutmiseks, sest hääl on igal pool alati kaasas. Kes räägib, see laulab!

„Säravast vaikusest sünnivad helid. Säravast vaikusest paisub elujõud…“
„Naeratus kerkib mu südame seest, pesa teeb kehameele rakukestes…“

Koolitaja: Eve Lukk, PhD (Hamburgi Teatri- ja Muusikaakadeemia)
Olen holistilise treeningu hääletreeningu koolitaja, hääle- ja muusikaterapeut.
20 aastat tagasi alustasin häälejooga rühmade läbiviimist ja häälejooga kui terapeutilise hääletreeningu meetodi väljatöötamist vaimse heaolu hoidmise ühe töövahendina. Lisaks koolitamistele ja teraapiatööle pakub mõnusat vaheldust töö superviisori ja arengutreenerina. Toetan klientidega töötavaid spetsialiste sotsiaal- ja tervisevaldkonnas ning tööpõllul ümberõppijaid.

Osaluspanus 90€
Töötuppa registreerimiseks ja täiendava info sooviks kirjuta palun aadressile evelukk@hotmail.com.
Registreeumine kuni 15. november.

Osaleda saavad vaid need, kes on registreerunud. Kohtade arv on piiratud. Oodatud on kõik huvilised, kellel on soov hääle võimalusi uutmoodi enese hüveks kasutama õppida. Laulmisoskused ja muusikaline kirjaoskus tavalises tähenduses pole vajalikud. Harjutusi sooritame ka matil, seepärast pane selga liikumisvabadust võimaldavad riided.