Teraapilise hääletreeningu töötuba II

Koolitaja

Eve Lukk
p

Toimumise koht

Holistika Instituut

Kuupäev

20. jaan. 2024 – 20. jaan. 2024

Kellaaeg

11.00-17.00

Teraapilise hääletreeningu töötuba II

LAULUKLIINIK: Lõplik ja lõpmatu mängija polaarsuste müsteeriumi loomismängus
20. jaanuar 2024 kl 11–17 Holistika Instituudis
Koolitaja: Eve Lukk

„Müü ära oma teadmised ja osta asemele hämmastus!’ (Jalal Ud-din Rumi)“

Kuidas mängin lõpmatut ja lõplikku mängu? Missugune mängija olen? Kui palju ja miks panustan oma energiat mängudesse, millesse ma ei usu ja mis minuga enam ei resoneeru?

Laulukliinik pakub väärtuslikku aega oma loo ülevaatamiseks hinnanguvabas ja mängulises õhkkonnas käsitledes ja mõtestades elu loomismängu põnevaid aspekte lõpmatutes ja lõplikes vaatenurkades. Erinevates rollides saad mõtestada oma loovat eneseteostust suhete ajalises ja ajatus kontekstis. Töötoa häälemängud, terapeutilise hääletöö ja häälejooga tehnikad aitavad ära tunda barjääre, takistusi ja luua läbipääsud suhtluse ja eneseväljenduse kitsaskohtadesse ning liikuda võimekamalt edasi oma parima ja tõelisema mina loomisel.

Laulukliiniku luubi alla võib asetada oma käesolevad probleemid suhtluses ja suhetes peresüsteemis, sõprussuhetes, töö- ja kodukeskkonnas jne. Taipamised ja otsused selguvad iga osaleja sisesuhtes loojaga. Grupijõud ja häälemängud on kaasnevate peegeldustega võimsaks toeks enesetervenduslikele ressurssidele, oluliste otsuse tegemisele ja loomejõu käivitamisele edasiteekonnal.

Häälekal teekonnal on sul võimalused

  • märgata ja ära tunda lõpetamata suhtemängude ja suhete peenniidistikud (üleseotus, piirid/raamid ja vastandumised, hirmud, haavatavus ja valud, pagunid ja tiitlid, süütunded jt), mis teevad loobumised, lahkumised ja lõpetamised keeruliseks (n suhe ja läbisaamine endaga,  teistega, gruppidega, süsteemidega, enesekindlus ja eluterve enesekehtestamine, tõese tunde või seisukoha väljendamine jne);
  • märgata enda jaoks olulisi alustamata ja edasilükatud algusi/alustamisi ning nende põhjusi seoses suhetega;
  • õppida häält kasutama enesesõbralike võtete ja häälemängudega (häälekaid vabastavad hingamisharjutused liikumise ja häikimisega, toonimine, intuitiivne ja instinktiinve hääle kasutamine, peenhäälestumine olemise või tegutsemise suunas);
  • luua põnevaid spontaanseid ja intuitiivseid muusikalisi kokkukõlasid nii kooskõlades kui dissonantsides ning lubada häälel vabalt lennata;
  • suunata hääle võim oma eesmärke toetavatele väekatele kinnitussõnadele ja loitsudele.

Igaüks leiab omale sobivad taipamised ja võtted, mida kasutada elus peenhäälestumisel oluliste otsuste kaalumiseks ja tegemiseks, sest hääl on igal pool alati kaasas. Kes räägib, see ka laulab!

Koolitaja: Eve Lukk, PhD (Hamburgi Teatri- ja Muusikaakadeemia)
Olen hääle- ja muusikaterapeut, viin läbi häälekoolitust holistilises treeningus.
20 aastat tagasi alustasin häälejooga rühmade läbiviimist ja häälejooga kui terapeutilise hääletreeningu meetodi väljatöötamist vaimse heaolu hoidmise ühe töövahendina. Laulukliinikutega, mis on psühhoterapeutilise hääletöö vorm väikegruppidele, alustasin 2012. a. Lisaks koolitamistele ja teraapiatööle pakub mõnusat vaheldust töö superviisori ja arengutreenerina. Toetan klientidega töötavaid spetsialiste sotsiaal- ja tervisevaldkonnas ning tööpõllul ümberõppijaid.

Osaluspanus 90€

Töötuppa registreerimiseks ja täiendava info sooviks kirjuta palun aadressile evelukk@hotmail.com
Registreeumine kuni 16. jaanuar 2024.

Osaleda saavad vaid need, kes on registreerunud. Kohtade arv on piiratud. Oodatud on kõik huvilised, kellel on soov hääle võimalusi uutmoodi enese hüveks kasutama õppida. Laulmisoskused ja muusikaline kirjaoskus tavalises tähenduses pole vajalikud. Harjutusi sooritame ka matil, seepärast pane selga liikumisvabadust võimaldavad riided.