Raamatu tutvustus: Aime Hansen “Maagilised peeglid”

Koolitaja

-
p

Lisainfo

Esineja : Aime Hansen

Esineja kontakt: globaltraveller678@gmail.com

Esitlus toimub Holistika Instituudi koolitusruumis nr 1.

Sissepääs: tasuta

Toimumise koht

Holistika Instituut, Endla 15, Tallinn

Kuupäev

29. apr. 2022 – 29. apr. 2022

Kellaaeg

19:00–21:00

Raamatu tutvustus: Aime Hansen “Maagilised peeglid/Magic Mirrors” – meditatsioonilise sisuga pildiraamat täiskasvanutele.

Kunstnik ja kirjanik Aime Hansen kutsub tutvuma oma värviküllase mängulise pildimaailmaga, tutvustades meditatiivse sisuga kunstiraamatut pealkirjaga “Maagilised peeglid”. Autor ise ütleb, et raamatu sihtgrupiks on täiskasvanud inimeste Sisemine Laps. Ta kutsub seda Sisemist Last oma visuaalse kujutlusmaailma liivakasti.

Tegemist on loova kunstiteemalise õhtuga, mis sisu poolest haakub Holistika Instituudi suundumusega. Nimelt Aime pildid kõnetavad vaimsete praktikatega tegelevaid inimesi. Raamat sisaldab 40 pilti ning see on mõeldud nö. taskuformaadis näitusena, mida raamatu omanikul on võimalik nautida oma kodus tugitoolis istudes. Õhtu käigus autor räägib oma pildimaailmast ning selle taustaks olnud elurännakutest (nii vaimses kui materiaalses ruumis), inspiratsiooniallikatest, tutvustab pilte ning vastab küsimustele. Samuti ilmestab ta õhtut lugedes ette mõningaid luule- ja proosakatkendeid oma ilukirjanduslikust loomingust, mis piltidega haakuvad.

Aime on iseõppinud kunstnik, kes 15 aastat tagasi hakkas pilte tegema kuni neid sai nii palju, et pani välja esimese näituse Londonis, kus ta tol hetkel viibis. Kokku on Aime teinud seitse isikunäitust, Eestis on toimunud üks nendest – 2013. aasta sügisel Kiek in de Kök tornis.

Ühel päeval tuli idee teha valitud piltidest ka raamat. Kõik pildid raamatus on sündinud meditatsioonilise teekonnana. Pilti alustades Aime ei tea, kuhu välja jõuab. Pilt algab kriipseldamisest – miski pildi sees juhib autorit kuni see, mis tahab nähtavaks saada, hakkab kuju võtma. Piltide sisu on inspireerinud mitmesugused teemad hingeliste otsingute radadelt.

Aimet on kogu elu huvitanud psühhoteraapia, hinduism, budism, muud maailma religioonid, sakraalehitised, Feng Shui, algelemendid (Vesi, Tuli, Maa, Õhk) jne, samuti on ta rännanud paljudes erinevates kultuuriruumides üle kogu maailma. Need seosed peegelduvad ka pildiraamatus. Kuid Aime ei kopeeri midagi üksüheselt, tema pildid on vabavormis assotsiatiivsed tõlgendused mitmesugustel esoteerikas tuntud teemadel. Näiteks ta on loonud oma versiooni budistlikest mandalatest. Samuti ei nõua Aime pildid keerulist seostes kaevamist vaid on mõeldud vahetuks rõõmsameelseks pildielamuseks.

Veel veidi autori taustast:
Kõrghariduse omandas Aime TÜ keeleteadlasena. Ta on ka Kirjanike Liidu liige. Viimase kümne aasta jooksul on ta avaldanud kolm luuleraamatut ja kolm proosaraamatut, tegelnud ka lavaluulega. Aime luule ja osa proosaloomingust on mõjutatud esoteerikast ja müstikast. Viimase kümnendi jooksul avaldatud eestikeelsed raamatud on: “Jaipur-Delhi-Himaalaja: reiskohvrist leitud lood” (novellikogu, Varrak 2009), “Eestlasena Londonis: kübar jalas, saabas peas” (ilukirjanduslik reisiraamat, Eesti Naise kirjastus 2011), “Uus-Meremaa sõnas ja pildis” (ilukirjanduslik reisiraamat, Go kirjastus, 2011), “Ma olin mereingel” (luulekogu, Varrak 2012).

Üritusel on tutvustatav raamat müügil soodushinnaga (soovitavalt sularaha eest, sularaha puudumisel on võimalik ka pangaülekanne).

PS. Kui raamat Sinu tähelepanu köitis, kuid Sul ei ole võimalik üritusele tulla, siis raamatut on võimalik osta Apollo Raamatukaupluse veebist ja osadest kauplustest kohapeal (www.apollo.ee näitab, kust saab kohapeal).

Raamatu täispealkiri: Aime Hansen “Maagilised peeglid/Magic mirrors”.