ONLINE Jomon-Shindo venitustund

Koolitaja

Eva Kuusk

Toimumise koht

Endla 15, Tallinn, Holistika Instituut

Kuupäev

27. apr. 2020 – 27. apr. 2020

Kellaaeg

18.30-20.00

Eva Kuusk kutsub Sind eriolukorra ajal ONLINE Jomon-Shindo venitustundi!

Et osaleda ja rohkemat infot saada, palun kirjuta Evale FB Eva Kuusk või eva@elukeskne.

Tunnid toimuvad neljapäeva ja esmaspäeva õhtuti 18.30-20.00 seniks, kuni naaseme tavalise korralduse juurde. Korraga saab osta 4-tunni pileti 12 EUR (1 tund 3 EUR).

  • Praegune tsükkel algas 02.04 ja kestab 13.04-ni. Liituda saab igal ajal. Kōik tunnid on järelvaadatavad.
  • Järgmine tsükkel algab 16.04 ja kestab 27.04.

***

Minu Shindo teekond sai alguse aastaid tagasi. Olen andnud eksamid Shindo looja Sensei Kuratomile. Soovin jagada kõike seda imelist, mida Jomon-Shindo pakub ja toetan Sind, et lõdvestuks nii Sinu keha kui meel ning saaksid järgida oma südame teed.

Jomoni harjutuste nimetus tuleb Jaapani eelajaloolisest perioodist ja iseloomustab selle aja keraamikat, mis on eriline oma lõputute keerdude poolest. Jomoni venitused jäljendavad just neid iidse keraamika keerdus mustreid. Keerdus asend on aktiivsem nii füüsiliselt kui energeetiliselt. Jomoni venitus on aeglane püsimine, mis sulatab pinge. Jomoni looja Kuratomi sõnul saab nii mõjuga sügavamale minna, kuni DNA tasemeni välja. Keerd omakorda kruvib asendi mõju edasi rakutasandile.

Jomoni perioodile on iseloomulik keraamika, mis on eriline oma lõputute tõusvate keerdudega ning mida ei suudeta tänapäeval järgi teha. Tollane keraamika valmistusviis muutis anumad väga vastupidavaks, mõned Jomoni perioodi vaasid on säilinud tänapäevani. Jomon-venitused jäljendavad iidse keraamika keerdus mustreid ja nii mõnedki asendid meenutavad DNA-heeliksit. Kuigi väliselt staatiline, eeldab Jomoni tehnika aktiivset sisemist tööd ja pakub võimaldab treenida nii keskendumis- kui ka teadlikku lõdvestumisoskust. Lõdvestumise toimel taandub stress, paraneb uni ja väheneb ärevus. Samuti paraneb vere- ja lümfiringe.

Jomon-venituste seeriad leevendavad selja-, õlavöötme-, kaelavalu ja pingeid, neist on abi liigeste piiratud liikuvuse korral. Harjutuste seeriad tasakaalustavad paremat ja vasakut kehapoolt, aitavad leida ja tajuda keha kesktelge. Ristatud käte ja jalgade toimel paraneb ajupoolkerade vaheline infovahetus. Meile on seetõttu kättesaadav suurem ajutegevuse potentsiaal. Väheneb emotsionaalne reaktiivsus, suureneb loovus ja tekib võimalus leida uusi lahendusi vanadele probleemidele. Jomoni abil saab samuti ennetada meis peituvaid haigusi ja probleeme, tasakaalustada energiaid, parandada elujõu voolu kehas ja ajutegevust. 

Kazuko Kuratomi ütleb, et tervis on see, mida pead ise ehitama. Tervis pole miski, mis Sulle lihtsalt antakse. 

Venitamiseni!

Eva Kuusk, rahvusvaheliselt sertifitseeritud Jomon-Shindo treener.

Raskusaste: sobib kõigile!

Rohkem infot: www.elukeskne.ee