Avatud mõtlemise töötuba ehk sissejuhatus metafüüsikasse

Koolitaja

Birk Sepp

Toimumise koht

Holistika Instituut, Endla 15 (IV korrus)

Kuupäev

17. dets. 2022 – 17. dets. 2022

Kellaaeg

10.00-15.00

Absoluutne tõde on olemas. See ei ole uskumus. Tõde on müstiline reaalsus, mida kogeme kui laseme lahti ekslikest tõekspidamisest. Töötoas uurime, millest koosneb mudel. Õpime tunnetama, millal üks mudel on tegelikkusega vastuolus. Harjutame lahtilaskmist.

Töötoa eesmärk on avada su meel võimalusele, et kõik, mida sa tead, on vale. Seejärel on sul võimalik avastada, kuidas on reaalsus tegelikult. Garanteerin, et sinu metafüüsika on puudulik ning et see tekitab sinu elus probleeme. Õpetan sind selgelt nägema alusetuid tõekspidamisi ning annan valemi, mille abil neid dekonstrueerida. Alustame üsna lihtsate mudelite lõhkumisega, kuid lõpetame sügaval metafüüsikas.

Üks tähtsamaid hetki inimese arengus on mõistmine, et tema arusaam maailmast ei ole absoluutne. Ta hakkab nägema, kuidas erineva arvamusega inimesed ei ole hullud, vaid neil on lihtsalt teine vaatepunkt. Kuidas tema vanemate õpetatud tarkused võivad olla ekslikud, näiteks mikrolaineahi ei ole tegelikult ohtlik surmariist. Kuidas isegi maailmapildid võivad erineda – mõni usub jumalasse, mõni teadusesse.

See hetk vallandab inimeses uudishimu ning avab tema jaoks võimaluse paremaid arvamusi luua. Kui kaugele me julgeme selle protsessi viia? Üsna lihtne on lahti lasta ideest, et šokolaadijäätis on maailma parim. Kuid kas sa julged päriselt kaaluda, et jumal on olemas? Või et sul tegelikult ei ole hinge?

Kas reaalsus üldse eksisteerib?

Kellele see töötuba/loeng on?

👉 Tunned, et miski spirituaalsuses kütkestab sind, kuid ei tea, kust alustada. Seletan algajale väga selgete sõnadega lahti, kuidas müstikud maailma näevad. Garanteerin, et sinu meel avaneb täiesti uutele võimalustele.

👉 Oled oma kindlaid seisukohti juba dekonstrueerinud ning oled selle valmis uuele tasemele viima.

👉 Oled tegelnud aastaid eneseabiga, kuid tunned ikka, et miski on puudu. Sa ei leia rahu. Täiesti võimalik, et rahutus tuleneb intuitsioonist, et mingi tähtis infokild on märkamata jäänud.

Viimased 6 aastat on minu kinnisideeks olnud metafüüsika ja epistemoloogia ehk maailma loomus ja kuidas seda leida. Olen kuulanud tuhandeid tunde teadmamehi nagu Alan Watts, J. Krishnamurti, Rupert Spira ja David Bohm ning nende üle sama palju mõtisklenud. Minu intuitsioon ütles, et nende ilus ja vahutav jutt viitab millelegi väga olulisele. Kuidas nad saavad nii kindlalt väita, et maailm on illusioon? Et jumal on olemas? Et teadus ei jõua mitte kunagi tõeni? Sihikindlus viis selle leidmiseni ning oleks olnud hea investeering ka siis, kui oleksin otsinud 20 aastat.

Ma ei ole valgustunud. Ma ei ole guru. Ma ei ole eksootilistes paikades müstiliste meistrite käe all õppinud. Olen õppinud ja praktiseerinud väga palju erinevaid traditsioone, selleks, et oma otseses kogemuses leida see, millele nad viitavad. Kõik, mida ma jagan, on mu enda unikaalne vaatenurk. Ma tegelen oma ekslike mõttemustrite lahtilaskmisega veel terve oma elu. Kuid mul on väga selge arusaam, millised mustrid on valed ja miks. Soovin ka teistele seda selget arusaama jagada otse ja keerutamata.

Birk Sepp

Aeg: 17. detsember 2022, 10.00-15.00
Osalustasu: 40 €
Piletid: fienta.com
Kestus: 5 tundi (sisaldab kohvipause ja lõunat)
Asukoht: Holistika Instituut, Endla 15, IV korrus, Tallinn