r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

  • Koolitaja
  • #_AUTHORNAME
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Jomon-Shindo lõõgastustund ONLINE

Eva Kuusk kutsub Sind Jomon-Shindo lõõgastustundi. Shindo tunnid toimuvad esmaspäeva ja neljapäeva õhtuti veebis, seniks kuni naaseme tavalise korralduse juurde. Kōik tunnid on järelvaadatavad. Et osaleda ja rohkemat infot saada, palun kirjuta: eva@elukeskne.

Minu Shindo teekond sai alguse aastaid tagasi. Olen andnud eksamid Shindo looja Sensei Kuratomile. Soovin jagada kõike seda imelist, mida Jomon-Shindo pakub ja toetan Sind, et lõdvestuks nii Sinu keha kui meel ning saaksid järgida oma südame teed.

Jomoni harjutuste nimetus tuleb Jaapani eelajaloolisest perioodist ja iseloomustab selle aja keraamikat, mis on eriline oma lõputute keerdude poolest. Jomoni venitused jäljendavad just neid iidse keraamika keerdus mustreid. Keerdus asend on aktiivsem nii füüsiliselt kui energeetiliselt. Jomoni venitus on aeglane püsimine, mis sulatab pinge. Jomoni looja Kuratomi sõnul saab nii mõjuga sügavamale minna, kuni DNA tasemeni välja. Keerd omakorda kruvib asendi mõju edasi rakutasandile.

Jomoni perioodile on iseloomulik keraamika, mis on eriline oma lõputute tõusvate keerdudega ning mida ei suudeta tänapäeval järgi teha. Tollane keraamika valmistusviis muutis anumad väga vastupidavaks, mõned Jomoni perioodi vaasid on säilinud tänapäevani. Jomon-venitused jäljendavad iidse keraamika keerdus mustreid ja nii mõnedki asendid meenutavad DNA-heeliksit. Kuigi väliselt staatiline, eeldab Jomoni tehnika aktiivset sisemist tööd ja pakub võimaldab treenida nii keskendumis- kui ka teadlikku lõdvestumisoskust. Lõdvestumise toimel taandub stress, paraneb uni ja väheneb ärevus. Samuti paraneb vere- ja lümfiringe.

Jomon-venituste seeriad leevendavad selja-, õlavöötme-, kaelavalu ja pingeid, neist on abi liigeste piiratud liikuvuse korral. Harjutuste seeriad tasakaalustavad paremat ja vasakut kehapoolt, aitavad leida ja tajuda keha kesktelge. Ristatud käte ja jalgade toimel paraneb ajupoolkerade vaheline infovahetus. Meile on seetõttu kättesaadav suurem ajutegevuse potentsiaal. Väheneb emotsionaalne reaktiivsus, suureneb loovus ja tekib võimalus leida uusi lahendusi vanadele probleemidele. Jomoni abil saab samuti ennetada meis peituvaid haigusi ja probleeme, tasakaalustada energiaid, parandada elujõu voolu kehas ja ajutegevust. 

Kazuko Kuratomi ütleb, et tervis on see, mida pead ise ehitama. Tervis pole miski, mis Sulle lihtsalt antakse. 

Venitamiseni!

Eva Kuusk, rahvusvaheliselt sertifitseeritud Jomon-Shindo treener.

Raskusaste: sobib kõigile!

Osaluspanus:

  • 4 korda 12.-

Toimumiskoht: Holistika Instituut, Endla 15, IV korrus, Tallinn

Toimumisaeg: neljapäeva õhtuti kell 18.30 – 20.00

Registreeri end Facebookis või eva@elukeskne.ee

Rohkem infot: www.elukeskne.ee

0

Soovin tellida uudiskirja


Blogi artiklite teemad