Kristallide saladused

17. märts 2013 | Psühholoogia, Tervis

Postituse autor: Tiia Frantsusova

Tiia Frantsusova

kristallidSõna „kristall“ tuleb kreekakeelsetest sõnadest krystallos ja kryos, mis tähendavad „jää“ ja „jääkülm“. Selline antiikne tõlgendus tundub tõene, sest selge kvarts on puudutamisel külm ja näib vaatlemisel sädelev ning struktuurilt kui jäätükk. Kristallid ja mineraalid ei ole mingi New Age teema. Nad on olnud meie planeedi osad selle algusaegadest peale – moodustunud tule, vee, õhu ja maa-rõhu koostoime tulemusel.

Kristalle kasutasid juba muistsed rahvad. Teadmisi kristallidest anti edasi põlvest põlve. Nad olid olulised elemendid riitustel, toetasid füüsilisel ja vaimsel tasandil nende kandjaid ning abistasid ka tervendamisel. Kristallide ilu imetleti ja nende väge kummardati. Mis siis on nendes kivides nii erilist, mis on võimeline meid tervendama, annab jõudu ja suurendab väge?

Olenevalt tekke asukohast ja mineraalide sisaldusest on igal kristallitüübil oma spetsiifiline taustsüsteem ja väli. Sõltumata kujust võivad erinevad kristallid neelata, alal hoida, fokuseerida ja/või kiirata energiat. Igal kristallil on oma võnkesagedus, erinevad omadused ja iseärasused, mis tulenevad kristalli värvist, keemilisest koostisest, struktuurist ja valgusmurdmise võimest.

Kristallid on holistilised tervendajad. See tähendab, et nad töötavad nii füüsilisel, emotsionaalsel, mentaalsel kui ka vaimsel tasandil ehk siis kõikidel energiatasanditel. Kristallid on elektromagnetilise energia looduslikud juhid. Iga liikuv elektron tekitab energiavälja. Korrapärane, ühtlane elektromagnetilise energia voog liigub vabalt läbi kristallistruktuuri ja selle energia liikumine on muutumatult püsiv. See järjekindel mõju teeb kristallidest parimad tööriistad harmoonilise tasakaalu loomiseks meie füüsilise ja vaimsete kehade vahel. Nad aitavad ümber paigutada kõiki tasakaalustamata energiaid ja eemaldada tõkkeid, mis võivad takistada tunnetustasandite teadvustamist.

Kuidas ja millal saab kristalliteraapia aidata?

Me loome ise oma tõelisuse, kas see meile meeldib või mitte. Kui tunneme ennast tervete ja tugevatena ning meid valdavad positiivsed tunded, siis voolab elujõud (eluenergia) takistuseta läbi meie kõikide kehade. Kui aga oleme masendunud või mõni koht kehal valutab, tähendab see, et mõnes energiakehas on tekkinud ummistus. Kõige levinumaks teemaks, miks pöördutakse kristalliteraapiasse, on tasakaalutu ja pidetu olek. Näiteks peas keerlevad aina ühed ja samad mõtted; segased tunded kõigi ja kõige suhtes; soov saada füüsilist või vaimset turgutust, et taastada, tasakaalustada ning suurendada väge keskendumaks taas olulistele asjadele oma elus. On olnud ka juhuseid, kus klient ei allu arsti või homöopaadi poolt määratud ravimite toimele ning ka siis on olnud kristallidest abi. Korrastades energiavälja võivad ravimid taas mõjuma hakata.

Tunded muudavad meie elu sügavamaks ja rikkamaks ning avavad südameenergia. Ühel või teisel põhjusel ei suuda me alati oma tundeid väljendada. Väljendamata tunnete voog peatub ning need jäävad meie energiakehadesse kinni. Näiteks kui surume maha südames tärkava armastuse, siis mõjub see meie kehaprotsessidele ja elunditele (hingamisele, kopsudele, südamele, vererõhule) ning võib muuta õlad ning kaelalihased kangeks. Aegamööda hakkavad mahasurutud tunded ilmnema füüsilises kehas pingete, valude ja haigustena. Seega on kristallide kasutamine väga hea lahendus energiakehades tekkinud ummistuste avamiseks ning kinnijäänud elujõu voo vabastamiseks. Teraapia ajal kristallienergia vabaneb ja kristall hakkab kanaliseerima tervendavat vibratsiooni. Meie energiakehasse kanaliseeritud täiendav energia likvideerib ummistused ning korrastab ja harmoniseerib elujõu liikumise.

On teada, et igale energiakeskusele, kehaosale, elundile või lausa haigusnähtude likvideerimiseks, on omad kristallid. Füüsilise- ja eeterkeha sagedusele on kõige lähedasemad tumedad kvartsid ja kaltsedonid – ahhaat, karneool, jaspis, tiigrisilm. Nende võnked on aeglased ja nad tugevdavad meie sidet maaga. Tunde- ehk emotsionaalkehale mõjuvad paljud roosad – roosakvarts, rodokrosiit, kuntsiit – kõrge võnkesagedusega ja rohelised – aventuriin, malahiit, dioptaas – rahustava sagedusega kristallid. Mentaal- ehk mõttekeha puhastamiseks kasutatakse violetseid või siniseid – šugiliit, ametüst, lasuriit – kristalle. Vaimukehale mõjuvad enim hästi valgust murdvad – teemant, herkimel, mäekristall – väga kõrge võnkesagedusega kristallid. Kui meie energiakehad on puhtad ning meel selge, siis võime kõrgematele teadvustasanditele jõuda ja elu seadusi sügavamalt mõista.

Kõige levinum teraapiaviis on erivärviliste ja struktuuriga kristallide paigutamine inimese ümber ja/või keha peale, kasutades vastavalt energiakeskusele või elundile sobivaid kristalle, tasakaalustamaks häiritud piirkonna funktsioone. Terapeudina olen tihtipeale aga traditsioonilist tšakrakivide ravi eiranud ja tuginenud rohkem kliendi hetkevajadusest lähtudes oma intuitsioonile. Näiteks tuleb teraapiasse inimene, keda on vallanud suur kurbustunne ja ta ütleb, et see asub südamepiirkonnas. Traditsiooniliselt pannakse südame kohale kohe kas roosat või rohelist värvi südamekeskust stimuleeriv kristall. Jah, see mõte on hea, kuid ei pruugi toimida. See võib ajutiselt kurbust leevendada ja helgema enesetunde luua, kuid ei juuri põhjust välja. Et seda kurbusetunnet enam mitte tunda, tuleks alustada – nii nagu mina neid nimetan – karmimatest kristallidest, milledeks võivad olla must turmaliin, suitsukvarts, obsidiaan või kiastoliit, mis traditsiooniliselt ei ole südametšakra kivid aga antud juhul tegelevad kurbuse põhjuse kõrvaldamisega. Alles pärast ebameeldiva aistingu põhjuse eemaldamist võib hakata vastavat energiakeskust „toniseerima“.

Samuti saab kristalle kasutada lähtudes elementidest – tuli, õhk, vesi, maa. Igal kristallil on geomeetriline struktuur, millele vastab teatud element. Näiteks tetraeeder ehk nelitahukas esindab tuleelementi, oktaeeder ehk kaheksatahukas esindab õhuelementi, ikosaeeder ehk 20tahukas esindab vee-elementi, jne. Ka igas inimeses on esindatud kõik elemendid. Siit võib järeldada, et kui inimene on tasakaalust väljas, on tasakaalust väljas ka tema sisemised elemendid. Vastavalt tasakaalutule elemendile võib kasutada erinevaid kristalle. Näiteks kui meil on palavik või oleme liiga temperamentsed ja emotsionaalsed, on ülekaalus tuleelement, mille kustutamiseks ja rahustamiseks saab kasutada vee-elementi sisaldavaid kristalle.

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga