NB! Varajase ärkaja sooduspilet on saadaval kuni 10. detsembrini või kuni piletite lõppemiseni!

KONVERENTSINI ON JÄÄNUD

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Holistika Instituudi juubeliaasta konverents

„Seksuaalsuse võlu ja vägi“

13. veebruaril 2024 Nordic Hotel Forumis Tallinnas
Osaleda saab ka veebi vahendusel.

Seksuaalsus – võlu – vägi. Kas neid kolme koos saab endas harmooniliselt elama panna? Kas see salapärane triaad puudutab igaüht? Kas elu saab siis väärtust juurde, kui need ühendada? Kas selleks peab millestki loobuma? Või hoopis see ühendus loob uusi väärtusi?

Holistika Instituudi 25. tegutsemisaastale pühendatud konverentsil „Seksuaalsuse võlu ja vägi“ leiad nendele küsimustele vastused. Holistiline maailmavaade seksuaalsusele võib sind üllatada.

 Programm

13.02.2024, Nordic Hotel Forum, Tallinn (Viru väljak 3)
Osaleda saab ka veebi vahendusel.

9.30-10.00 | fuajee

Kogunemine ja registreerimine

Loengud suures saalis

10.00-10.10

Tervitussõnad:
Ivar Raav ja Marina Paula Eberth

10.10-10.40

Loeng:
Marina Paula Eberth
„Püha seksuaalsus“

10.45-11.15

Loeng:
Kristel Rannamees
„Süsteemne vaatenurk seksuaalsusele: mustrid, hoiakud ja tabud Eesti suguvõsades“

11.20-11.50

Loeng:
Mare Pruks
„Teekond ema armastusest seksini“

11.50-12.15 | fuajee

Paus

Loengud suures saalis

12.15-12.45

Loeng:
Tiina Pedak
„Hingamisega loomulik eluenergia liikuma“

12.50-13.20

Loeng:
ESINEJA AVALDAME PEATSELT

13.20-14.15 | 1. korruse restoran

Lõunapaus

Töötoad erinevates saalides & veebi vahendusel

14.15-15.45 | Siriuse saal

Töötuba:
Kristel Rannamees
„Kui vaba ma oma suguvõsa mustritest olen?“

14.15-15.45 | Arcturuse saal

Töötuba:
Marina Paula Eberth
„Püha seksuaalsuse labor“

14.15-15.45 | Altairi saal

Töötuba:
Tiina Pedak
„Vitaalsuse ja eluentusiasmi taastamine läbi hingamise“

14.15-15.45 | Vega saal

Töötuba:
Mare Pruks
„Keha, meel ja seksuaalsus“

14.15-15.45 | Zoom

Veebi töötuba:
Ivar Raav
„Tasakaalus elu poole: mehelikkuse ja naiselikkuse ühendamine iseendas“

14.15-15.45 | Zoom

Veebi töötuba:
Mart Kutberg
„Kuidas hoida suhtes kirge ja värskust?“

14.15-15.45 | Zoom

Veebi töötuba:
Martin Kruusvall
“Kuidas olla kooskõlas oma seksuaalsuse loomuliku rütmiga?”

15.45-16.00 | fuajee

Paus

Paneeldiskussioon suures saalis

16.00-16.45

Martin Kruusvall, Mart Kutberg  ja  Ivar Raav
„Meesterapeutide avameelne arutelu: mees ja tema seksuaalsed probleemid“

16.45-17.00

Konverentsi lõpetamine

Esinejad

MARINA PAULA EBERTH | LOENG & TÖÖTUBA

Marina Paula Eberth – Taani Kuningriigi litsentsiga psühholoog-psühhoterapeut, Holistika Instituudi looja ja juhataja. Marina on instituudi õppekavade ja õppematerjalide autor ning võimsa kogemustepagasiga koolitaja. Ta on nõutud js hinnatud terapeut, holistilise regressiooniteraapia looja ja arendaja. Marina on Eesti Täiend- ja Alternatiivmeditsiini Nõukoja juhatuse liige ja holistilise regressiooniteraapia kutsekomisjoni esimees ning Ülemaailmse Regressiooniteraapia Assotsiatsiooni EARTh liige. Tema särav tegevus on mõjutanud paljusid. Just Marina ettevõtmised panid veerandsada aastat tagasi aluse võimalusele täna Holistika Instituudi 25. juubeliaastat tähistada!

LOENG „Püha seksuaalsus“
10.10-10.40, Siriuse saal

Kui Tristan ja Isolde öö varjus salaja hiilides kohtusid, et armurõõme maitsta, ei hoolinud nad sellest, et Isolde oli abielus kuningas Markiga. Inglise kuningas Edward loobus troonist, et abielluda Wallis Simpsoniga, kaks korda lahutatud naisega, kes poleks kunagi kuningannaks saanud. Seksuaalsuse võlu ja vägi on alati olnud tugevam reeglitest ja häbist. Kuigi usk ja ühiskonnas kehtivad seadused on püüdnud seksuaalsusele piire panna, on ikka ja jälle neid, kes piiranguid trotsivad. Isegi oma elu ja au hinnaga. Mis paneb inimesi pealtnäha arutult riskima kõigega, mis nende elus on olnud püha ja puutumatu?
Vaatame lähemalt, mis on seksuaalses kires väärtuslikku. Mida inimesed otsivad, kui seksuaalsuse võlu neid lummab? Mida nad loodavad leida? Kas nad leiavad seda, mida otsivad?
Pühad asjad on väärtuslikud ja ilusad, isegi jumalikud, me austame neid ja kaitseme neid. Kas seksuaalsus võiks olla püha? Argielus on seksuaalsusega seotud uskumatult palju häbi ja tabusid. Mis saaks siis, kui me paneksime seksuaalsuse pühale kohale? Mis selle pühaks teeb? Kuhu me võime välja jõuda, kui järgime püha seksuaalsuse kutset?

TÖÖTUBA „Püha seksuaalsuse labor“
14.15-15.45, Arcturuse saal

Paotame püha seksuaalsuse labori ust ja piilume sellesse salapärasesse maailma, millel on meile väga palju pakkuda.

Töötoas vaatame lähemalt:

 • Mida püha seksuaalsus meile võib anda?
 • Miks tasub seda tundma õppida ja oma ellu tuua? Millest alustada?
 • Milliseid on tööriistad selles laboris?
 • Teeme mõned ka algajatele jõukohased katsed, mille käigus laboris osalejad saavad oma seksuaalsust uurida.

OSTAN KONVERENTSI PILETI

VAATAN PROGRAMMI

MARE PRUKS | Loeng & töötuba

Mare Pruks on naistearst, kliiniline seksuoloog ja kehaterapeut.
„Elan ja töötan Raplas naistearstina. Olen ikka alati inimesesse kui tervikusse suhtunud. See on mind innustanud edasi õppima, esmalt paarisuhteid ja seksuoloogiat, hiljem kehateraapiat.“

LOENG „Teekond ema armastusest seksini“
11.20-11.50, Siriuse saal

Kõige enam mõjutab seksuaalseid suhteid inimese minatunne, mida vormib esimene armastussuhe emaga. Areneb välja ainulaadne teadmine ja arusaam iseendast, oma mõtetest, soovidest, tunnetest, käitumisest, väärtustest, uskumustest.

Lähedussuhetes, intiimsuses ja seksuaalsuses on inimese identiteedil määrav osa. Puuduliku armastuse tingimustes kujuneb arusaam iseendast negatiivseks „valeminaks”. See väljendub uskumuste süsteemis endast, olles talletunud meie kehakujusse, liigutustesse, hoiakutesse, reaktsioonidesse, mõtetesse ja tunnetesse. Endast enam teadlikuks saades on võimalik oma ellu tuua rohkem kohalolu, lähedust, rahulolu ja naudingut.

Ainult päriselt iseendana saab tunda rahulolu endast, oma suhetest ja seksist. Inimese areng on elukestev protsess.

TÖÖTUBA „Keha, meel ja seksuaalsus“
14.15-15.45, Vega saal

Kuidas erinevad kehareaktsiooni mustrid mõjutavad identiteeti ja seksuaalsust?

Töötoas proovime leida endas märke kehameele mustritest. Teeme harjutusi, et tajuda oma terviklikkust. Harjutuste tegemise käigus on võimalik saada teadlikuks, kuidas meie alateadlikud mustrid mõjutavad meie olemust ja seksuaalkäitumist. Keha reaktsioonimustrid tekivad teadvuse eelsel eluperioodil ja väljenduvad täiskasvanueas inimestevahelistes suhetes tekkivates pingeolukordades. Kehas, tunnetes ja meeltes tajutakse seda sisemiste vastuolude, ummikute ja konfliktidena. Rahulolematus endaga kandub üle suhetesse ja intiimellu. Ebarahuldav seks muudab suhted pingeliseks ja mõjutab kogu elu.

Töötoas käsitleme kolme reaktsioonimustrit: lõhestuv, sümbiootiline ja seeshoidev.

OSTAN KONVERENTSI PILETI

VAATAN PROGRAMMI

IVAR RAAV | PÄEVAJUHT, TÖÖTUBA VEEBIS & PANEELDISKUSSIOON

Ivar Raav on aastaid töötanud erinevates organisatsioonides juhina ning juhtide ning meeskondade koolitajana. Olles pühendunud tööle ja karjäärile, jõudis ta oma elus ühel hetkel punkti, kus senine enam ei innustanud ja pühendumine välisele hakkas mõjutama suhteid, suhet iseendaga ja oma olemusega. Täna on Ivar praktikseeriv holistilise regressiooni terapeut-praktikant ning Holistika Instituudi tiimi liikmena toetab ta teisi, kes sarnaste väljakutsetega silmitsi seisavad.

Ivar on konverentsi päevajuht, viib läbi online-töötoa ning osaleb moderaatorina paneeldiskussioonis meeste seksuaalsuse teemadel.

VEEBI TÖÖTUBA „Tasakaalus elu poole: mehelikkuse ja naiselikkuse ühendamine iseendas“
14.15-15.30, veebikeskkonnas Zoom

Mehelikkus ja naiselikkus on meis kõigis olenemata meie bioloogilisest soost. Töötoas räägime sellest, kuidas tekib armumine, mis juhtub armumise järel, kui „päriselu“ pihta hakkab. Teeme läbi praktilise harjutuse oma mehelikkuse ja naiselikkuse ühendamiseks läbi praktika „Sisemine abielu“. Läbi selle praktika jõuab iga osaleja lähemale iseenda aktsepteerimisele, et end suhetes enesekindlamana tunda ning aktsepteerida oma partnerit just sellisena nagu ta on.

PANEELDISKUSSIOON „Meesterapeutide avameelne arutelu: mees ja tema seksuaalsed probleemid“
Martin Kruusvall, Mart Kutberg, Ivar Raav
16.00-16.45, Siriuse saal

Meesterapeudid arutlevad selle üle, mis on meeste peamised seksuaalsusega seotud teemad, millega teraapias tegeletakse. Mis on seksuaalsusega seotud murede põhjuseks ja kuidas jõutakse lahenduseni? Kuidas väljakutsed muutuvad seksuaalsuse võluks ja väeks?

OSTAN KONVERENTSI PILETI

VAATAN PROGRAMMI

KRISTEL RANNAMEES | LOENG & TÖÖTUBA

Kristel Rannamees on paariterapeut ja konstellöör, kelle vastuvõtul on viimase 15 aasta jooksul käinud palju erinevaid paare. Oma terapeudi karjääri jooksul on ta hakanud märkama korduvaid mustreid, mis ikka ja jälle paarisuhetes esile kerkivad ja nendevahelist seksuaalsust pärsivad. Eriti silmiavav oli Kristeli jaoks just süsteemse käsitluse ehk konstellatsiooni meetodiga tutvumine 15 aastat tagasi. See võimaldas avada sügavama kollektiivse alateadvuse tausta paarisuhete dünaamikate mõistmiseks. Me kõik oleme osa suuremast, tahame me seda või mitte. Oma esivanematest, ühiskonnast, kultuuriruumist. See on meie sees, see saadab meid ja oleme sellest läbi imbunud. Me ei pea sellele mitte vastanduma vaid nägema selles oma juurte väge ja ressurssi, mille abil ehitada üles omaenda ainulaadne suhe ja kontakt oma vajaduste ja seksuaalsusega.

Lisainfo Kristeli kohta leiad tema kodulehelt: sisemineareng.ee


LOENG: „Süsteemne vaatenurk seksuaalsusele: mustrid, hoiakud ja tabud Eesti suguvõsades“
10.45-11.15, Siriuse saal

Antud ettekandes vaatleme seksuaalsust läbi süsteemse vaatenurga ehk konstellatsiooni meetodi. Süsteemses käsitluses öeldakse, et me ei lähe suhtesse mitte ainult oma partneri vaid kogu tema suguvõsaga. Sealhulgas hakkavad meie suhet ja seksuaalsust oma partneriga mõjutama nii meie enda kui partneri esivanemate hoiakud ja tõekspidamised. Ühel hetkel võib seda kõike olla liiga palju ja me kaotame ühenduse oma eheda seksuaalsusega.

Uurimegi eelkõige seda, kui palju meie seksuaalsus võib olla mõjutatud meie suguvõsas valitsevatest mustritest, hoiakutest ja tabudest. Mis on lubatud ja mis on keelatud suguvõsas ja kui palju me julgeme olla vabad oma suguvõsa ning lapsepõlve mõjudest. Juttu tuleb ka sassi läinud rollidest partnerite vahel. Näiteks emme pojad ja issi tütred suhetes ning mis juhtub nende omavahelise seksuaalsusega.

TÖÖTUBA „Kui vaba ma oma suguvõsa mustritest olen?“
14.15-15.45, Siriuse saal 

Praktiline töötuba konstellatsioonide võtmes.
Teeme koos läbi lühikesed praktilised tunnetuslikud harjutused, kus uurime:

 • Kas ämm on andnud oma poja vabaks?
 • Kas äi on andnud oma tütre vabaks?
 • Milline on minu alateadlik rollisoov partnerile ja kas ta on sellega nõus?
 • Kui vaba ma olen elama oma elu ja laskma vanemate piirangutest vabaks?

OSTAN KONVERENTSI PILETI

VAATAN PROGRAMMI

TIINA PEDAK | LOENG & TÖÖTUBA

Tiina Pedak: „Olen pikaajalise kogemusega holistiline regressiooniterapeut, koolitaja ja hingamisõpetaja.
Armastan inimesi ja oma tööd inimestega. Olen veendunud, et parem kontakt oma kehaga viib sügavama iseenda ja oma sisemaailma tunnetuseni. Selle kaudu saab avaneda hoopis uutmoodi reaalsus, kus on armastavamad suhted, teadlikum seksuaalsus ja oskus luua oma elu igas mõttes elusaks.“

LOENG „Hingamisega loomulik eluenergia liikuma“
12.15-12.45, Siriuse saal

Energia on igavene nauding, aga see on nii vaid siis, kui energia saab vabalt läbi keha voolata. Ekstaas, nauding ja muud ihaldatud seisundid ei pea meie kogemuses harvad olema. Aga miks me siis ei koge neid nii tihti kui soovime? Põhjust tuleb otsida vääriti kohtlemisest. Kaks valdkonda, mille puhul see on kõige kahjulikum, on emotsioonid ja seksuaalsus. Kuidas vabastada neid energiablokke, mille on tekitanud seksuaalne ja emotsionaalne allasurumine ja taastada oma vitaalsus ja eluentusiasm? Oleme seksuaalsed olendid ja seksuaalenergia on igasuguse arengu, intelligentsuse ja loovuse allikas.

TÖÖTUBA „Vitaalsuse ja eluentusiasmi taastamine läbi hingamise“
14.15-15.45 | Altairi saal

Hingamine sümboliseerib meie ja välise maailma vahelist seisundit. Just nii palju kui me suudame täielikult sisse hingata, lubame me välismaailmal endasse siseneda ning kohtuda meie südamega. Täpselt samamoodi on väljahingamisega. Just sel määral kui me lubame endal välja hingata, lubame oma energial väljapoole liikuda, jagame iseennast välismaailmale.

OSTAN KONVERENTSI PILETI

VAATAN PROGRAMMI

MART KUTBERG | TÖÖTUBA VEEBIS & PANEELDISKUSSIOON

Mart Kutberg: „Olen ettevõtja, keda on alati huvitanud psühholoogia ning psühhoanalüüs. Kui kiires elutempos võib unustada vahel sügavamad psühholoogilised algtõed, siis olgu kui kiire tahes, aga mehena oma seksuaalsust unustada nii lihtsalt ei saa. See on minu jaoks kindlasti üks valdkond, mis saab suure osa analüüsi minu filosoofilistest mõtisklustest.“

VEEBI TÖÖTUBA „Kuidas hoida suhtes kirge ja värskust?“
14.15-15.30, veebikeskkonnas Zoom
Mart avaldab oma töötoas hea ja läbiproovitud seksuaalsuse valemi. See on üks võimalik lahendus, kuidas kaasaegses elukorralduses hoida suhtes üleval seksuaalset kirge ja värskust. Töötoas arutleme selle üle, kuidas elada nii, et seksuaalsus ei libiseks igapäevaelus fookusest välja.

PANEELDISKUSSIOON „Meesterapeutide avameelne arutelu: mees ja tema seksuaalsed probleemid“
Martin Kruusvall, Mart Kutberg, Ivar Raav
16.00-16.45, Siriuse saal

Meesterapeudid arutlevad selle üle, mis on meeste peamised seksuaalsusega seotud teemad, millega teraapias tegeletakse. Mis on seksuaalsusega seotud murede põhjuseks ja kuidas jõutakse lahenduseni? Kuidas väljakutsed muutuvad seksuaalsuse võluks ja väeks?

OSTAN KONVERENTSI PILETI

VAATAN PROGRAMMI

MARTIN KRUUSVALL | TÖÖTUBA VEEBIS & PANEELDISKUSSIOON

Martin Kruusvall: „Olen tegutsenud terapeudi ja coachina 14 aastat. Nimetan oma tööd inimhingede inseneeriaks, sest näen inimestes kindlaid seaduspärasusi ja mõttemustreid, justnagu arvuti tarkvara. Kasutades nii coachingu kui teraapia võtteid saab seda alateadvuses asuvat tarkvara edukalt uuendada! Samal ajal on töö kliendiga ka kunst ja looming, sest iga inimene on unikaalne. Tehes seda tööd nii südame, kui mõistusega, saab klient nii hingerahu kui ka praktilised oskused, et seda tulemust pikaajaliselt säilitada. Seksuaalsusega seotud küsimustes on aga enesekindlus ja hingerahu eriti määrava tähtsusega!“

VEEBI TÖÖTUBA „Kuidas olla kooskõlas oma seksuaalsuse loomuliku rütmiga?“
14.15-15.30, veebikeskkonnas Zoom

Igaühel meist on oma loomulik seksuaalsus ning on oluline teadvustada, kas ja mil määral see partnerite vahel erineb. Töötoas leiame oma isikliku seksuaalsuse rütmi ja õpime tundma selle muutumist ajas.

PANEELDISKUSSIOON „Meesterapeutide avameelne arutelu: mees ja tema seksuaalsed probleemid“
Martin Kruusvall, Mart Kutberg, Ivar Raav
16.00-16.45, Siriuse saal

Meesterapeudid arutlevad selle üle, mis on meeste peamised seksuaalsusega seotud teemad, millega teraapias tegeletakse. Mis on seksuaalsusega seotud murede põhjuseks ja kuidas jõutakse lahenduseni? Kuidas väljakutsed muutuvad seksuaalsuse võluks ja väeks?

OSTAN KONVERENTSI PILETI

VAATAN PROGRAMMI

PILETIINFO

Saadaval on konverentsi saalipiletid ja veebipiletid

NB! VARAJASE ÄRKAJA SOODUSPILET 149€

Soodustus kehtib nii saalipiletile kui veebipiletile kuni 10. detsembrini 2023 (kaasa arvatud).

SAALIPILET kehtib kohapeal ja sellega saad osaleda kõikidel loengutel, paneeldiskussioonil ning ühes sinu valitud kohapeal toimuvas töötoas. Valitud töötuba hiljem muuta ei saa. Saalipilet sisaldab ka lõunasööki ning kolme kohvipausi. Pileti ostjale saadame peale konverentsi lõppu loengute, paneeldiskussiooni ja kõigi kolme veebi töötoa järelvaatamise lingid.

VEEBIPILET kehtib konverentsi veebiülekandele ja sellega saad osaleda kõikidel loengutel, paneeldiskussioonil ning ühes sinu valitud veebi töötoas. Valitud töötuba hiljem muuta ei saa. Pileti ostjale saadame peale konverentsi lõppu loengute, paneeldiskussiooni ja kõigi kolme veebi töötoa järelvaatamise lingid.

PILETITE HINNAD

Varajase ärkaja sooduspilet 149€
Kehtib kuni 10. detsembrini 2023 (kaasa arvatud) või kuni piletid on lõppenud.

Konverentsi eelmüügi pilet 169€
Kehtib 11. detsembrist 2023 kuni 10. jaanuarini 2024 (kaasa arvatud).

Konverentsi pilet 196€
Kehtib 11. jaanuarist 2024 kuni konverentsi alguseni kohapeal 13. veebruaril 2024.

PANE TÄHELE!

 • Kohapeal osalemise kohtade arv ja kohtade arv töötubades on piiratud.
 • Registreeru kärmelt, nii kindlustad endale koha sulle sobivas töötoas!
 • Valitud töötuba hiljem muuta ei saa.
 • Veebi töötoad salvestatakse.
 • Kohapeal toimuvaid töötube veebi vahendusel üle ei kanta ja järelvaatamiseks ei salvestata.
 • Konverentsil saab osaleda alates 18. eluaastast.

Holistika Instituut:

 • on täiskasvanute täienduskoolitusasutus;
 • pakub enesearengu, tervise ja heaolu valdkonda kuuluvat õpet;
 • on inimestele, kes soovivad oma tegelikku potentsiaali avastada ja ellu rakendada.

Holistika Instituut on juba 11 aastat järjest Äripäeva TOP koolitusettevõte. 

Koduleht: holistika.ee

© 2023 Holistika Instituut