Eksklusiivne töötuba. Heili Laido.

Koolitaja

Heili Laido, Holistika Instituut

Toimumise koht

Endla 15, Tallinn

Kuupäev

8. apr. 2024 – 8. apr. 2024

Kellaaeg

18.00-21.00

Holistika Instituut 25. Eksklusiivsed töötoad.*

Eksklusiivne töötuba. Heili Laido.

E, 8. aprill 2024 kell 18–21 Holistika Instituudis

„Kas teaduse ja „mitte-teaduse“ sümbioos aitaks leida vastuseid?“

Koolitaja Heili Laido:
„Olen alati uudishimutsenud, et kuidas asjad tehtud on ja kuidas toimivad omavahelised suhted. See, mis nähtav, on huvitav, see, mis nähtamatu, võib olla veelgi huvitavam. Avastada midagi uut, saada uusi taipamisi, need on elu pärlid. Ja eks peab vahel leppima ka sellega, et midagi jääbki saladuseks. Õige ja vale kriteeriumi siin ei ole.

Albert Einstein on öelnud: „Science without religion is lame, religion without science is blind.“

Mahlakas lause maailmakuulsa teadlase poolt on ilmekas tähelepanek sellest, kui oluline on terviklik lähenemine. Mitte eitades, vastandades, vaid integreerides, et ühisosast arendada uut kvaliteeti, vaadeldes kõiki külgi, ka seda, mida ei otseselt näha pole ja tõestada ei saa.
Maailmas on küllalt nähtusi, mida on võimatu katsuda, mõõta ja kaaluda. Näiteks – mis on teadvus? Mitu grammi või tonni ta kaalub? Mis on teadvuse keemiline koostis? Vist ei ole ammendavat teaduslikku vastust sellele? Samas me kasutame seda sõna justkui nagu teaks, mis see teadvus on.
Eesti tuntud ajuteadlane Jaan Aru on öelnud, et „teadvuseuuringul on tähtis minna teadusest välja ja minna hoopis enda sisse“.
Minu jaoks on see lause kaasaegne Einsteini versioon. Teaduse ja abstraktsiooni integratsioon.

Ja oma töötoas tahaksingi arutleda, kas ja kuidas teadus ja mitteteadus võiksid teineteist täiendada.

Osalustasu: 28€

Registreerimine
Töötuppa registreerimiseks kirjuta palun aadressile info@holistika.ee.
Osaleda saavad vaid need, kes on registreerunud. Kohtade arv on piiratud. Oodatud on kõik huvilised. Koolitus toimub eesti keeles.

Lisainfo:
info@holistika.ee
+372 637 2777

*****

*Holistika Instituut 25. Eksklusiivsed töötoad.

Holistika Instituudi juubeliaasta toob huvilisteni meie suurepäraste ja kogenud koolitajate ainukordsed lühikoolitused. Töötoad toimuvad kord kuus septembrist 2023 kuni aprillini 2024 Holistika Instituudis või veebi vahendusel. Kokku leiab aset kaheksa töötuba, viis neist eesti ja kolm vene keeles. Vaata rohkem: holistika.ee/events/eksklusiivsed-tootoad/