r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

 • Koolitaja
 • #_AUTHORNAME
 • Toimumise koht ja aeg
 • Endla 15

Vestlus-meditatsiooniõhtud “Minu kangelase teekond iseendani”

Vestlus-meditatsiooniõhtute 12-st kohtumisest koosnev sari viib osalejad kangelaste lugude maailma, mis on meile südamelähedased juba lapsepõlvest: alates printsidest, printsessidest, lõpetades vaeslaste või kurjade nõidadega. Meie igapäevaelus esinevad need kangelased eelkõige arhetüüpide kujul, mõjutades meie igapäevast käitumist. Meist igaüks on mingil hetkel tundnud end süütu okasroosikese või karjusena, lohega võitlust pidava sõdalase või kuningliku õukonna narrina.

Vestlus-meditatsiooniõhtute sari “Minu kangelase teekond iseendani” on mänguline ja praktiline isikliku arengu teekond, milles osalemine toetab iseenda elu mõistmist läbi arhetüüpide. Vestlused tuginevad elulistele näidetele ja kogemuste jagamisele. Igal kohtumisel toimub meditatsioon ühenduse loomiseks fookuses oleva arhetüübiga.

Osalemine sobib kõigile, kellel on soov iseendast teadlikuks saada ja mõista oma tugevusi ja nõrkusi erinevates elusituatsioonides. Soovitav on osaleda kõigil kohtumistel, kuna see võimaldab saada tervikpildi kogu kangelase teekonnast ja arhetüüpide mõjust igapäevaelule. Kohtumiste praktilised harjutused aitavad tuua läbi arhetüüpide mõistmise ellu tasakaalu ja mõistmist.

Enne esimest kohtumist saadetakse osalejatele test, mille abil on võimalik saada ülevaade endas pesitsevatest arhetüüpidest, mis on heaks toetavaks tööriistaks kogu programmile.

Vestlus-meditatsiooniõhtute sari põhineb Carol S. Pearsoni raamatul “Sisemise kangelase äratamine. Kaksteist arhetüüpi, mis aitavad leida iseennast ja muuta oma maailma”.

Kohtumised toimuvad igal esmaspäeval perioodil 05.02. – 23.04.2018.a. kell 18.00-19.30 Holistika Instituudis, Endla 15, Tallinn.

Programm:

 • 5. veebruar 2018 kl 18.00-19.30 “Sissejuhatus. Süütu arhetüüp”

Õppetunnid seoses turvatunde ja usaldusega. Hirm hülgamise ees. Süütuna inimene usub siiralt, et maailm on tema jaoks turvaline paik. Süütuna ta usaldab vanemaid, keskkonda, elu ja autoriteete. Süütu varjupoole kinni jäädes võib ta elada eituses või laskuda teiste süüdistamisse, ise võtmata vastutust olukorra eest.

 • 12. veebruar 2018 kl 18.00-19.30 “Orvu arhetüüp”

Õppetunnid seoses hülgamisega, valu tundmise/mittetundmisega ja turvatunde taastamisega. Orvuna on inimene elus olukorras, kus ta mõistab, et igaüks seisab vaid iseenda eest. Ta võib end tunda hüljatud ja üksikuna. Orvu varjupoolel olles võib inimene olla küüniline, kalk või manipuleeriv.

 • 19. veebruar 2018 kl 18.00-19.30 “Sõdalase arhetüüp”

Õppetunnid seoses julgusega võidelda selle eest mis oluline, oma tahtmise saamisega, julguse ja distsipliiniga. Sõdalase suurimaks hirmuks on oma nõrkuse ja jõuetuse väljendamine. Sõdalase varjupooleks on jõhkrus, võimu ebaterve kasutamine ja võidu saavutamine vahendeid valimata.

 • 26. veebruar 2018 kl 18.00-19.30 “Hoolitseja arhetüüp”

Õppetunnid seoses teiste aitamisega kahjustamata iseennast ja sooviga muuta läbi iseenda panuse ka maailm paremaks paigaks. Hoolitseja suurimaks hirmuks on hirm isekuse ja tänamatuse ees. Hoolitseja varjupool võib tunda ennast kannatava märtrina või toita teiste inimeste sõltuvust. Sageli esineb just hoolitseja varjupoolt kaassõltuvuslikes suhetes.

 • 5. märts 2018 kl 18.00-19.30 “Otsija arhetüüp”

Õppetunnid, mis seotud parema elu ja võimaluste otsimisega, kuid jäädes seejuures truuks iseenda sisetundele (nt elu mõtte, vaimsuse, armastuse jms otsimine). Otsija võib seista silmitsi ahvatlusega põgeneda probleemide eest või jätta käik sinnapaika. Otsija varjupooleks on perfektsionism, uhkus või ülemäärane auahnus, mis lõppkokkuvõttes võivad olla pigem soovitu leidmise takistusteks, mitte toetajateks.

 • 12. märts 2018 kl 18.00-19.30 “Hävitaja arhetüüp”

Õppetunnid seoses valu, kannatuse ja kaotuse kogemise ja aktsepteerimisega. Väljakutseks on loobumine kõigest sellest, mis inimest enam ei toeta ja lahti lasta sõltuvuslikest suhetest enda elus. Hävitaja varjupooleks on enesehävitus (nt alkohol, narkootikumid) või teiste hävitamine (laim, vägistamine, mõrv).

 • 19. märts 2018 kl 18.00-19.30 “Armastaja arhetüüp”

Õppetunnid seotud armastuse, kire ja õnnega. Armastuse puudumise korral tunneb ka inimene justkui hinge puudumist. Armastuse etappe on palju, emaarmastusest kuni kaastunde kõrgemate tasanditeni. Armastaja arhetüübi varjupooleks on armukadedus, armastatuga seotud sundmõtted või seksuaalne sõltuvus.

 • 26. märts 2018 kl 18.00-19.30 “Looja arhetüüp”

Õppetunnid seoses elu, töö või mõne muu reaalsuse loomisega. Looja siseneb inimese ellu kui ta avastab oma tõelise Mina, inimene võib alustada selles etapis millegi uuega, mis toetab tema eneseteostust hinge tasandil. Looja arhetüübi varjupooleks on näiteks töönarkomaania või negatiivsete olukordade loomine, mis lõppkokkuvõttes piiravad inimest, mitte ei ava tema tegelikku potentsiaali.

 • 2. aprill 2018 kl 18.00-19.30 “Valitseja arhetüüp”

Õppetunnid seoses vastutuse võtmisega oma elu ja eneseteostuse eest. Valitsedes liidrina oma kuningriiki, siis on inimesele oluline, et tema kuningriigi elanikel (perekond, kogukond, ühiskond) on hea selles elada. Kuid juhul kui inimene muutub liiga mugavaks, siis võib teda ümbritsev jääda hooletusse ja isegi hakata lagunema. Kui Valitseja varjupool esineb, siis võib inimene olla kontrolliv, jäik, türanlik ja manipuleeriv.

 •  9. aprill 2018 kl 18.00-19.30 “Maagi arhetüüp”

Õppetunnid seoses kooskõlaga iseenda sisetunde ja isikliku jõuga. Maag õpetab inimesele, kuidas olla avatud muutustele. Maag annab Valitsejale küpsust ja oskust erinevaid esilekerkivaid probleeme lahendada. Maagi varjuküljeks on kurja võluri roll, muutes positiivsed sündmused negatiivseteks või tõmmates endale ligi negatiivseid olukordi.

 • 16. aprill 2018 kl 18.00-19.30 “Targa arhetüüp”

Õppetunnid seoses probleemide ületamisega. Tarkus inimese sees ei püüa olukordi kontrollida, vaid pigem mõista ja jõuda tegeliku tõeni. Tark inimese sees küsib sageli: “Mis siin tegelikult toimub?”, soovides jõuda selleni, mis on fassaadi taga peidus. Targa varjupoolel olev inimene võib olla kriitiline, arvustav ja suurustava hoiakuga.

 • 23. aprill 2018 kl 18.00-19.30 “Narri arhetüüp”

Õppetunnid seoses naudingute ja rõõmuga. Narr inimese sees on justkui laps (süütu arhetüüp), kes on ühenduses oma lapseliku, spontaanse ja mänguliku loovuse väljendamisega. Samas muinasjuttudes Narr oli alati õukonnas Valitsejale oluline nõuandja. Narri varjupooleks on vastutustundetus, aplus ja lodevus, väljendades end läbi manipulatsioonide, pettuste ja ennasthävitavate käitumisviiside.

Osalemistasu:

 • 10 EUR üks vestlus-meditatsiooniõhtu (kokku 120 EUR)
 • 100 EUR makstes ühe maksega 12 korra eest enne esimest kohtumist (sisaldab 2 tasuta kohtumist).

Info ja registreerimine hiljemalt: 31. jaanuar 2018.a.

Registreerimise link: http://www.eneseareng.ee/ettevotluskoolitused/vestlus-meditatsiooniohtud-minu-kangelase-teekond-iseendani/

Töötoas osalemist kinnitab saadetud registreerimissoov aadressile info@eneseareng.ee ja seejärel Sulle edastatud arve tasumine Enesearengu Koolitused OÜ arveldusarvele nr EE222200221066104088 (Swedbank)  (arve number või osaleja ees- ja perekonnanimi ja makse teostaja nimi kui osaleja ja makse teostaja ei ole sama isik).

Sirle Truuts smallGrupi suurus. Vestlus-meditatsiooniõhtud toimuvad, kui moodustub vähemalt 6 osalejaga grupp, kes osaleb terves vestlus-meditatsiooniõhtute sarjas. Maksimum osalejate arv ühes grupis on 20 osalejat.

Vestlus-meditatsiooniõhtute läbiviija: Sirle Truuts, holistilist regressiooniteraapiat praktiseeriv terapeut, kes omandab Holistika Instituudis 4. kursusel vastavat kutset. Lisaks tegutseb ta mentori, koolitaja ja blogijana, nõustades inimesi isikliku arengu ja eneseteostuse teemadel. Eelkõige just ettevõtlusega alustamise valdkonnas. Rohkem infot www.eneseareng.ee

 

0

Telli uudiskiri


Blogi artiklite teemad