r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

Teraapilised joogatunnid
  • Koolitaja
  • #_AUTHORNAME
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Teraapilised joogatunnid

Kolmapäeviti toimuvad Holistika Instituudis teraapilised joogatunnid, mis aitavad vabaneda seljapingetest ning teistest kehapingetest. Tunnid toimuvad kell 17.45–19.15, juhendab Marve Allik.

Pärast pikka tööpäeva arvuti taga või mõnes muus staatilises- või sundasendis võime end tunda kui tühjakspigistatud sidrun. Keha on väsinud, selg või kael pinges.

Põhjus on selles, et me ei hinga vabalt ning selg ja lülisammas ei sirutu. Energia keha peamises energiakanalis ei liigu, mis mõjutab kogu närvisüsteemi tööd.

Meie kehahoiakus ja eriti selja olukorras väljendub ka meie ellusuhtumine, mentaalsed ja emotsionaalsed hoiakud. Miks muidu enesekindla ja tugeva inimese kohta öeldakse: “sellel inimesel on selgroogu”, oma seisukohtades paindumatu kohta aga “kangekaelne”?  Tihti kanname “eluraskust oma õlgadel“ või „laseme nina norgu“.

Kaela ja selja olukorrast sõltub kogu organismi toimimine. Kaela piirkonna pinged võivad anda tunda ka peas, ülaseljas ja kätes. Üla- ja keskselja pinged võivad mõjutada siseorganeid ja ainevahetust. Soolestiku ja ja jalgade probleemide põhjuseks võib olla alaselja pinge.

Saame enda heaks ise palju ära teha, kui keha korrapäraselt kooskõlas hingamisega õigesti sirutame ja liigutame. Keskendudes hingamisele, oma keha tunnetamisele ja liikumisele jätame kõrvale harjumuslikud mõtted ja emotsioonid, mis pingeid tekitavad, lubame endal lõdvestuda ja tasapisi pingetest vabaneda. Energia seljas ja kehas hakkab paremini liikuma, meel muutub rahulikumaks, keskendunumaks ja tasakaalukamaks.

Olete kolmapäeviti kell 17.45-19.15 oodatud joogatundidesse, kus kõike eelpoolnimetatut teemegi. Tundi alustame keskendumisega ning lihtsate sirutus- ja lõdvestusharjutustega. Edasi liigume selga ja kogu keha tasakaalustavate ja tugevdavate harjutuste juurde. Joogatundide aluseks on kogu inimolemust tervikuna käsitlev kriya jooga õpetus inimese 5 tasandist ehk kehast (füüsiline, vitaalne e emotsionaalne, mentaalne, intellektuaalne ja vaimne) ning selle juurde kuuluvad harjutused (asanad), samuti joogateraapilised harjutused selja ja keha eri piirkondade mõjutamiseks.

Oodatud on kõik, tundides osalemiseks ei ole vaja eelnevat jooga-kogemust ega ka mingeid eeldusi. See on enda, oma keha ja selle piiride ja piirangute tundmaõppimise ja teadvustamise protsess, mille käigus saate valida harjutuste ja asendite variantide hulgast, mis hetkel kõige paremini sobivad või parajat väljakutset pakuvad.

Juhendab Marve Allik.

Olen joogat praktiseerinud alates 2004 aastast ja leian, et see on väga hea moodus oma keha ja hinge eest hoolitsemiseks.

2009-2010 aastal läbisin kriya hatha jooga juhendajate kursused ja sellest ajast olen juhendanud joogatunde. Alates 2018. aastast õpin T. Krishnamacharya õpetusel põhinevat joogateraapiat. Lisaks tegelen ka refleksoloogia ehk tsooniteraapiaga, mis on keha loomulikku tervenemist aktiveeriv teraapia ning vajaduse korral täiendab joogaharjutusi. Oma joogatundides kasutangi nii jooga kui refleksoloogia teadmisi.

Saame oma tervise ja heaolu heaks ise väga palju ära teha ja mul on hea meel teid selles aidata.

Täiendav info ja tundidesse registreerimine: marve.allik@gmail.com, tel +372 5392 6136

Loe lisa: www.ravum.ee

 Osaluspanus:   

  • 1 tund 15 eurot
  • 1 kalendrikuu 45 eurot

Tasuda saab sularahas kohapeal, sporditoetuste süsteemi SportID kaudu (Marve Allik – Jooga) või ülekandega kontole LHV, EE067700771002706453 (saaja: OÜ Ravum, selgitus: “jooga”)

Tagasiside osalejatelt:

“Jooga aitas mul eneses tasakaalu saavutada, lihaseid tugevdada ja painduvust parandada.” (Irja)

***

 “Peale tundi tundsin ennast palju tegusama ja reipamana, kui muudel õhtutel, kui peale tööd kohe koju läksin. Energiat tuli juurde ja kevadeks olin unustanud ka alaselja pingevalud. Nii hea oli ennast venitada ja  pingutada ja vahel ka ületada.” (Maire)

***

 “Mulle meeldis joogatundide puhul see, et ükskõik kui vähe või palju osalejal paindlikkust või jõudu on, saab harjutusi teha just sellisel tasemel, mis osaleja võimetega sobib. Enda võimete piiril ja seda piiri iga korraga veidi kaugemale nihutades. Kui tulin tundi halvas tujus või väsinuna, siis tunni lõpus oli keha justkui värske energiaga täidetud ja meel rahulik.” (Taavi)

***

 “Väga hea võimalus koguda oskusi ja teadmisi selle kohta, kuidas õpetada keha ja vaimu puhkama igapäeva/tavaelu nn korralduslikest mõtetest. Kogeda tunnet, kui hetkeks on „pea tühi“ ja päeva jooksul kontoris kinni istutud lihased uuesti pikaks venitatud.” (Nele)

***

 “Minu jaoks on see üks kord nädalas joogatunnis käimine justkui iganädalane restart nii kehale kui vaimule. Pärast tundi on kerge ja hea enesetunne ning mõtetes rahulikum olemine. See tund aitab maha hüpata lõputust igapäevasest kiirustamisest ja rööprähklemisest. (Marje)

***

 “Esimesed märgatavad muutused olid rahulikum meel, parem enesetunne ning kindlam tunne oma viga saanud seljale. Hiljem märkasin, et ka vererohked ja ebaregulaarsed menstruatsioonid olid muutunud täiesti korrapäraseks ja normaalseks.

Kõige suurepärasem avastus eelmise suve lõpus oli muutus ses osas, et varasemalt ei saanud kunagi mitu nädalat olla võimlemata skolioosi ja kunagise selgroolülimurru tõttu, sest vastasel juhul kohe andis selg tugevalt tunda. Hoolimata suveperioodi vähesest võimlemisest, ei olnud seljal mitte midagi viga! Seda polnud alates selgroolülimurrust 12 aasta jooksul kordagi varem juhtunud ja see tunne ning teadmine oli suurepärane! Järelikult on selg nii palju tugevam tänu joogale. Soovitan soojalt kõikidele, eriti istuva tööga ja seljavaevustega inimestele!” (Mari)   

0

Soovin tellida uudiskirja


Blogi artiklite teemad