r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

Christiana Harle
Christiana Harle
 • Koolitaja
 • #_AUTHORNAME
 • Toimumise koht ja aeg

Sinu oma šamaanitrummi sünd

Oled teretulnud suvekursusele Christiana Harlega, kus saad meisterdada endale šamaanitrummi põhjapõdra nahast ja emapuu oksast. Kursus toimub 15. – 21. augustil 2017 Mooste lähedal Põlvamaal.

Tihtipeale unistame päris oma šamaanitrummi tegemisest aastaid, kuid nüüd on võimalus ühe erilise nädalase laagri jooksul see unistus teoks teha! Oma trummi sünnitamine, sellele elu andmine, ei ole kiire protsess. See teekond on Sinu lugu, millest sünnib Sinu Oma Trumm. Valminud trummi saad kasutada nii šamanistlikes tervendamistes ja rituaalides kui kogukonna heaks. Sellest võib saada sootuks millegi uue algus Sinu elus.

Šamaanitrumm on elus, tal on oma hing. Abistava vaimuna on see kohal šamanistlikel tervendamisrännakutel. Paljudes maailma kultuurides üle maailma võib kuulda šamaanitrummi pulseerimist maa peal, taevas ja meie endi sees. Sinu trummi tegemist juhivad erinevad iidsed vaimud, saadavad lood ja rituaalid, just nii nagu need on juhtinud meie esivanemaid. Selle intensiivse ja põneva nädala jooksul valmistab igaüks omaenda tervendava šamaanitrummi. Tutvume erinevate lugude ja traditsioonidega Põhja-Euroopast, Siberist ja Põhja-Ameerikast ning õpime töötama koos oma kaitsevaimudega. Me töötame nii iseseisvalt kui ka ühtse grupina. Trummid sünnivad põhjapõdra nahast ja männilaasturaamist, tulest ja veest, maast ja taevast. Läbi šamanistlike rännakute võtame ühendust loodusvaimudega, erinevate ilmakaarte ja paigavaimudega, kes kõik on meie tegutsemises abilisteks. Osalejatel on võimalus läbi teha šamanistlik visiooniotsing ühe päikesest täidetud öö jooksul. Vaimuilma abiliste toel õpime, kuidas oma trummi austada ja kuidas teha trummiga koostööd tulevikus. Minevikust ja olevikust saavad läbi šamaanitrummi meie teejuhid, kes aitavad elada argielu ja seda tervendada.

 • Trummikursusel osalejal ei pea olema eelnevaid käsitöö-, kunstilisi või puutöö oskusi.
 • Kui Sul tekib küsimusi kursuse sisu kohta, suhtle palun otse Christianaga: info@solavoima.fi
  Muudes küsimustes palun kirjuta Aivile: gitake@yahoo.com
 • Õppetöö toimub eesti ja inglise keeles.
 • Kursus toimub minimaalselt 6 osavõtjaga ning maksimaalne grupi suurus on 10 inimest.

Kursuse maksumus:

 • soodushind 550 € kuni 1. juulini 2017.
 • täishind 590 € alates 2. juulist 2017.
 • kursuse hinnale lisandub majutuse tasu 50 €, mida saab tasuda sularahas kohapeal.

Kursuse hind sisaldab trummi jaoks vajalikke materjale (põhjapõdranahk ja kõva mänd), nädalast kursust koos õpetustega, elamist 7 päeva kompleksis looduse keskel, sauna kasutamist, nädalast toiduhulka (kolm toidukorda päevas). Toitu valmistame ise koha peal koos Christianaga.

Ööbimiseks on meil talukompleks Põlvamaal Mooste lähedal põldude keksel, metsajärve ääres – järveni kõigest 200  (200 m järveni!), põldude keskel. Koht on privaatne. Ööbida saab kõrvalhoones madratsitel või oma telkides, osalejate päralt on saun. Pesta saab saunas, kus kraanist voolab kaevuvesi. Vihma korral on olemas katusealune, kus on võimalik trummi meisterdada või süüa. Täpsemad instruktsioonid saadame registreerunutele.

Registreerumiseks:

Palun kirjuta Aivi Veenpere, e-mail gitake@yahoo.com, telefon +372 5694 2636.

Registreerudes palume tasuda ettemaks 200 €, mis kindlustab koha trummilaagris.

Ülekande palume teha Aivi Veenpere arveldusarvele: EE342200221017687680 (Swedbank). Lõplikku osalustasu ootame 1. augustiks või sularahas kohapeal. Majutuse eest 50 € tasumine toimub sularahas kohapeal.

 

Christiana Harle

christiana harleChristiana ehk Chrisse, nii nagu teda Soomes kutsutakse, elab Kirde-Karjalas. Inimesed ütlevad tema kohta, et ta on tark Põhjamaa naine. Tema šamaanitee algas 1994 – 1995. aastal Tuvas, kus ta töötas koos vanade šamaanidega ja tervendas inimesi. Chrisse on väga tänulik kõigile oma õpetajatele ja eriti kaitsevaimudele oma teekonnal.

Chrisse on muusikaterapeut, kelle elus muusika on läbi põimunud šamanistliku maailmatunnetuse ja elustiiliga. Laul, hääl, runo – püha šamaanilaul, on põimitud tema ravitsejatöösse. Ta on õppinud muusikat ja laulu ning töötanud muusikaõpetajana. Ta on mesinik, kes kasutab iidseid praktikaid mesilastega töötamiseks, Inspiraktiva hingamistöö terapeut, ema ja viiulimängija rockbändis. Chrisse on läbinud mitmekülgsed õpingud Jonathan Horwitzi juures Skandinaavia Šamanistlike Uuringute Keskuses ja Heimo Lappalaise juhendamisel. Chrisse ütleb, et unistamine on olnud tema anne alates lapsepõlvest. Tema elu keerleb tantsuna elu ja surma, nõelamise ja mee vahel ning emaüsa eriline vägi õnnistab tema olemist.

Chrisse on töötanud mitmeid perioode koos Tuva ja Siberi ehtsate šamaanidega. Ta on šamanistlik nõustaja, kes on tegutsenud Soome Šamaaniseltsis, muuhulgas ka seltsi esimehena.

Chrisse on karismaatiline õpetaja, kes paneb end kuulama ja kellega koos veedetud nädal võib muuta Su elu. Oled oodatud rännakule!

0

Telli uudiskiri


Blogi artiklite teemad